Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Ce ma bucur! O veste grozava! Va puteti pregati si bucura si voi de Sarbatori asa cum trebuie.
Bine ca au iesit bine analizele lui Ionut si ca e sanatos.
Daaaa, de-abia asteptam poze noi!

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag


Reda zambetul copiilor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Ce veste bunaaaa ! Ma bucur mult pentru voi, astept pozele noi!

Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Draga Mos Craciun,

Eu sunt Ionut,un baietel de 2 ani si 4 luni,dintr-un satuc micut din judetul Constanta.Cred ca iti amintesti de mine...
Nu am stiut unde sa iti trimit scrisoarea,ca sunt micut,asa ca o pun pe masuta langa brad,cand vii si te odihnesti,te rog mult sa o citesti.
Sa stii ca am fost tare cumintel,poti sa o intrebi si pe mami,nu sunt mofturos,am papat tot si m-am jucat frumos cu toti copiii.E drept ca pe Andreea am mai jumulit-o,dar promit sa nu mai fac...daca o certi putin si pe ea ca nu ma lasa sa ma joc si eu cu seturile de bucatarie,zice ca sunt baiat...dar mie imi place...
Am fost cam suparat in acest an.Tu stii prin cate am trecut...nu vreau sa imi mai amintesc!Cineva ma iubeste mult si m-a ajutat sa trec peste necazuri!Nu am inteles eu de ce am fost asa de bolnavior...mult timp in spitale...multi doctori,asistenete,medicamente...nu mai vreau!Vreau sa fiu sanatos,sa cresc mare si sa fiu un copil fericit!Fa sa fie toti copiii fericiti!Imi e atat de bine la mine acasa!...Da-le sanatate mamei,tatei,fratiorului meu,bunicilor si prietenilor mei dragi,Teo,Andrei,Nikolas,Amaya,Buga,Sonia,Matei,Alexandru,Andra,Dan,Ema,Stefanel si multi altii,care au nevoie de sprijin si ajutor.
Stiu ca treci si pe la ei,spune-le ca ii iubesc!
Este cam tarziu,vad ca inca nu ai aparut,stiu ca esti tare ocupat.Am obosit si o sa ma culc,dar las luminile aprinse toata noaptea si cateva prajiturele langa bradut sa gusti si tu.Maine dimineata ma trezesc primul si ...direct la brad!
Mos Cracuine,multumesc si nu uita ca te iubesc!Sa fii sanatos si te astept si anul viitor!


CRACIUN FERICIT SI IMBELSUGAT!Cadouri multe si frumoase pentru toti copiii lumii!



Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Ionut, ! Mariana, si tie o
Craciun fericit, dragilor!

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag


Reda zambetul copiilor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


LA MULTI ANI!

Un an nou mai bun,plin de bucurii,cu sanatate si linistite!

A trecut un an si cu bune si cu rele,dar traim cu speranta ca anul abia inceput va fi mai bun.Cu totii avem cate o mare dorinta pentru noi sau pentru cei dragi noua.Pentru mine dorinta mare este,ca in acest an sa pot face ceva ca Ionut sa auda...am mai spus-o cred,e groaznic sa-ti vezi copilul asa...m-a durut mult sa vad copiii de varsta apropiata cu a lui,ca spun poezii,ca umbla la colindat...Ionut nu poate auzi clinchetul clopoteilor...parca pocnetul biciului il aude ca face un zgomot mai puternic...
Chiar si asa,nu m-a rabdat sufletul sa il tin departe de toate aceste bucurii ale Sarbatorilor,asa ca,i-am dat 2 clopotei,pentru zgomot mai mare si a mers si el,alaturi de alti copilasi la vreo cateva case la urat,a trosnit din bici si a sorcovit!A adunat si banuti pe care i-a strans in buzunar,cu manutele lui mici ii tot indesa,sa nu ii piarda cumva...sunt primii banuti castigat prin forte proprii!
In noaptea dintre ani a simtit ca e sarbatoare si nu a adormit decat pe la 2 noaptea.Pentru noi a fost mare bucuria sa il avem alaturi,animand toata casa,deoarece cu un an in urma saracutul era in spital,intubat si sedat...In acest an am iesit afara la miezul noptii,am vazut focurile de artificii,am ciocnit pahare cu sampanie,pentru copilasi,iar Ionut a fost tare fericit...
Ne-am dori sa mai fie o zi frumoasa si sa nu se fi inchis oraselul copiilor,ca tare i-ar placea sa mai mearga.
Astazi am fost si la biserica,a fost o slujba speciala de Sf. Vasile.
Am adaugat poze noi http://picasaweb.google.com/ionut.minoiu
Va dorim tot binele din lume!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

La multi ani, dragii nostri!

Va uram sa vi se implineasca toate dorintele in Noul An!

Arata foarte bine Ionut, e mare, voinic si frumos. Speram alaturi de voi sa se rezolve treptat toate problemele.



Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag


Reda zambetul copiilor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

La multi ani, Mariana ! Fie ca 2009 sa-i aduca lui Ionut multa sanatate! Va pupam cu drag.

Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

La multi ani, Mariana! sa aveti parte de un an nou fericit si plin numai de vesti bune!


-----------------------------------------------
www.naturalexperience.ro/" target="_blank">are you ready for... a natural experience?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Doina,Carmina,Cristina si noi va uram din suflet ca tot ce va doriti sa se indeplineasca,sa va creasca puiutii frumosi si sanatosi!

Tuturor le transmitem gandurile noastre bune,acum la inceput de an si sa auzim numai vesti bune!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

La multi ani, Ionut!

Mergi la inceput