Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Mariana, sa ajungeti cu bine in tara si sa ne mai scrii, cand poti.
Dumnezeu sa-l ocroteasca pe Ionut si sa ne dai vesti bune.


Carmi si Fabiano-mic-si-scump (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

Draga Mariana,

hai te rog sa privesti pozitiv si sa mai ai incredere in viitor!
Nu te descuraja acum! In curte, la tara, copilul tau se va inzdraveni! Orice copilas, in aer curat, creste mai sanatos!
Ai mentionat de legatura ta la internet - daca o vei avea cu zapp, te rog mult de tot spune-mi sa te pot ajuta! trimit pe cineva la tine sa-ti creeze conexiune, vedem si cu terminalul, in functie de ce ti se potriveste ca semnal acolo; trimite-mi nr tau de telefon pe mail . eu iti trimit si mail cu acest mesaj.
ma bucur ca au ajuns banutii;
Te rog, nu ignora problema de care mi-ai mentionat in email!!! Sanatatea ta e esentiala, tu trebuie sa fii sanatoasa pentru familia ta!
Contacteaza-ma; iti trimit si mail - ai nr meu acolo

Ionut e un dragalas si va fi bine!

Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

IONUT are mare nevoie de noi http://seek-on.com/wpmu/ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Buna seara!
Azi am fost in vizita la Ionut si Mariana.
Ea m-a rugat sa va anunt ca de cateva zile nu mai au internet acolo, la Casa Ronald McDonald.Din aceasta cauza nu a mai putut scrie.
Ionut este mai slabit fata de cum il stiam.In schimb este prietenos si zambaret ca deobicei.

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4255038 " target="_blank">Mexic;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna ziua tuturor!Am ajuns in tara,cam cu frica,recunosc,deoarece am zburat pe o vreme cetoasa,iar pe centura Bucurestiului am facut cam 3 ore din cauza blocajelor,asa ca in Constanta am ajuns noaptea tarziu.Inca nu am ajuns acasa ca am vrut sa stam si cu Dani macar o zi.Sunt uimita de cat s-a maturizat Dani in acest timp,am simtit cand m-a luat in brate la aeroport ca e un barbat in toata regula,iar reintalnirea cu Ionut a fost emotionanta.Pe moment nu prea stia el cine este,dar in masina si-a amintit ca Dani ii punea muzica,dansau si ca vrea pe scaunul din fata,iar zambetul de pe fata lui spunea totul:sangele apa nu se face,ca acum aceasta axpresie e cea care imi vine in minte...Ionut este fericit,silabiseste mai mult ca niciodata,de minge nici nu mai spun,e razboi,are vointa sa plece singur,sa mearga sau sa ia ceva si are tot mai mult tendinta de a baga in gurita,scamute pe care le face bilute,firimituri...aici imi e mie frica,trebuie sa fiu cu ochii tot timpul pe el.Si mancarica ii dau tot mai greu,se intoarce pe toate partile,se ridica,vrea seringa,canuta,lingurita...Nu mai stiu cum sa il pacalesc.
Am ramas datoare cu un raspuns Mirelei,ma simt cam vinovata pentru temerile dansei,nu am vrut ca prin ceea ce scriu sa ii accentuez teama.Mirela nu vreau sa te gandesti la ce am patit noi,am avut ghinion,asta e,vreau sa te gandesti la urmatorul exemplu:Amaya,fetita din Bangladesh a venit in decembrie cu atrezie mica,e drept,a facut 5 zile tractiuni,nu au aparut complicatii si a urmat anastomoza.Acum face dilatari in fiecare saptamana,a avut alte complicatii,dar nu cu esofagul.Mamica fetitei din Croatia spunea ca fetele sunt mai puternice,ce spui,ti-am dat putin curaj?Sa veniti sanatosi din SUA!
Incerc sa rezolv cat de repede cu internetul la mine,la tara si voi putea sa va spunem ce facem,mai ales ca urmeaza intalnirea cu medicii,sa facem dasarul pentru comisie,ca nu avem un certificat care sa ateste boala,multe de facut si de povestit!
Va imbratisam si sanatate tuturor!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

mariana
sper sa nu ma insel, dar mi se pare ca deja esti un pic un picutz mai bine. Acasa e acasa, orice ar fi, si acum ai toti 3 barbatzeii tai langa tine, asta iti va da putere, sunt sigura!


-----------------------------------------------
Michidutza: "Du bist meine Lieblingsmutter"
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Ma bucur ca ati ajuns cu bine!
Sa auzim numai de bine!
Va pup!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4255038 " target="_blank">Mexic;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Hristos a Inviat!Sanatate si bucurii ,iar celor mici,copilasilor nostri dragi,o viata frumoasa,lipsita de griji!
Noi suntem bine,Ionut e un nazdravan,bombane toata ziua si are multa energie.Cam plange dupa mine,nu pot sa il las cu altcineva ca sigur face mare taraboi,iar pe la tara mai am treaba,dar nu am ce face,dansul este prioritatea...Parca e putin mai dolofanel,mancam laptic de vaca,iaurtel si branzica de vaci si carnita de pui,mamaie a crescut puisori pentru Ionut!
Am facut o vizita la dr. Spataru de la Budimex,care ne-a primit frumos,ne-a dat putina incredere,dar nu am stabilit ce vom face,daca mai putem sa ne intoarcem in Leipzig sau ramanem sa gasim o solutie in tara.De asta depinde si daca mai primim vreun semn de la prof. Foker,care deocamdata nu ne-a raspuns la mail-uri...
Poate prindem maine o zi frumoasa sa iesim la iarba verde,pana acum am stat mai mult in casa,iar Ionut e din ce in ce mai dornic sa iasa afara!
Va uram sa bucurati din plin de aceste zile,sa aveti mult soare!Va imbratisam cu drag!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Draga Mariana, imi place sa vad ca tonul tau e mai optimist . Cred ca tu nici macar nu iti dai seama cat esti de puternica, prin cate ati trecut si uite ca va luptati in continuare. Toate vin la timpul lor. Oricum, eu cred ca fiecare incercare te face mai puternica si mai hotarata.

Vorba Cristinei, acasa e cel mai bine... Aveti si voi o perioada de relaxare, intremare fizica si psihica si timp sa va ganditi linistiti la ce veti face in continuare. Acum esti si cu Dani, "iti mai incarci un pic bateriile" in familie si mai asezi un pic lucrurile pe drumul cel bun, ca, de, tot mamica stie cel mai bine ce e de facut.

Sper sa reusiti sa rezolvati si cu netul, sa ma vorbim. Cand mai intri pe net, daca vrei sa vorbim, da-mi un semn. Stii ca nu sunt intotdeauna pe langa computer, dar raspund cat de repede pot cand vad mesajul.

Sper ca si tu esti mai bine si ca ti-ai mai revenit cu sanatatea.
Va pupam,
Noi trei

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2


Comunitatea "Calatoria vietii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna ziua,dragele noastre prietene!
Incerc macar o data pe saptamana sa intru pe forum si sa va mai aduc vesti despre noi.Am fost cam plimbareti in ultimul timp,avem 2 genti de interventie,le zic eu ,si cand prindem ocazia,ne luam cele necesare si plecam.Se intampla sa mai uitam cate ceva,cum am patit acum 2 zile cand am uitat mixerul si a trebuit sa ne intoarcem acasa.Am umblat pentru intocmirea dosarului cu care ne vom prezenta in fata comisiei care stabileste gradul de handicap,iar azi am fost si la un medic ORL,care i-a gasit niste dopulete in ureche lui Ionut.
Ma bucur ca Ionut e din ce in ce mai viguros,e dolofanel si puternic,merge singur pe langa pat,sta pret de cateva secunde singur in picioare,fara sprijin,iar de bombanit ce sa mai spun,e participant la orice discutie...sunt fericita ca traiesc aceste clipe...nu imi dispare insa frica de ce va urma,nici nu stiu ce va urma...acum am un copil fericit,vioi si plin de viata!Ajuta-ne DOAMNE si ocroteste-l!
Sanatate va dorim tuturor si pe curand!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Parca ne vad pe noi cu toate catrafusele dupa noi cand zici de gentutele voastre . La voi insa cred ca e inca un pic mai greu.

Ne bucuram mult de tot ca Ionut e bine, vesel si vorbaret. Cred ca e o placere si ca va bucurati din plin sa il aveti langa voi.

Va dorim sa o tineti tot asa, din bine in mai bine, si cu ajutorul lui Dumnezeu speram ca se vor rezolva toate, incet incet.



Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2


Comunitatea "Calatoria vietii"

Mergi la inceput