Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

buna dragilor!
ei uite, vezi, incepem sa corespondam de parca ne-am cunoaste!
Banuiesc ca nu se pune problema intoarcerii in Romania pana cand Ionut nu este stabilizat complet; cred ca ar reprezenta un risc enorm. Daca ei nu pun problema sistarii tratamentului si a spitalizarii, inseamna ca nici tu nu trebuie sa o faci, amintindu-le! Stai acolo cumintica si vezi-ti doar de Ionut! Oricum, cu siguranta cunosc situatia voastra financiara si din acest motiv nu te-ai mai trezit cu facturi pe perna! Asa cred! Ceea ce e un lucru extraordinar.
Eu totusi te-as ruga sa incerci in vreun fel sa le comunici faptul ca te preocupa imbunatatirea sistemului lui imunitar si chiar sa le pomenesti de homeopatie [medicina alopata nu prea face asta]; vezi ce parere au [asta pentru ca unii alopati exclud direct aceasta abordare, desi imbinarea celor 2 abordari nu inseamna deloc excluderea uneia sau a alteia]; eu iti dau un link pentru cand vei ajunge in Constanta http://www.homeopatie-soescu.ro/fundatie.html; chiar incearca sa trimiti un mail cu situatia concreta, succinta medicala a lui Ionut, cu toate manifestarile lui [febra, infectie, medicatie, operatii viitoare] pentru a vedea daca iti ofera un punct de vedere [ma refer la drta Soescu]. Ce zici, incerci? [nu am o experienta personala cu aceasta drta, dar am recomandat unei mamici absolut disperate, al carei copil fusese perindat pe la zeci de medici alopati -diagnosticat cu laringita alergica - forma grava cu crize de sufocare -varianta de medicatie alopata era prednison-un medicament solutie ultima in alergii, cu reactii adverse groaznice, varianta homeopatica i-a eradicat crizele de la primele remedii administrate]. Eu una chiar cred in aceasta solutie terapeutica, este o ramura a medicinii, exista medici specializati, chiar nu este o "chestie babeasca". Esential este, insa, sa gasesti un medic homeopat foarte bun.

in alta ordine de idei, sotul tau va este aproape? cu Dani vorbesti?
Cum se simte Ionut! N-ai mai scris aseara ca ar avea infectie...e mai bine? hai, ca deja parca ma leg de el - e un pui tare scump!

v-am pupat, si, nu uita! Ionut a inhatat SANSA si o tine strans in brate! Daca nu i-a dat drumul pana acum, nu-i asa ca n-o va face de-acum incolo?
Tu doar sa fii o mamica puternica si va fi bine!
[miercuri sau joi, chiar, sotul meu va pune banutii]


Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

IONUT are mare nevoie de noi http://seek-on.com/wpmu/ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Astazi am avut zi mai linistita,Ionut a scapat de tubul din nasuc si acum are fetisoara lui scumpa.Sta foarte serios,nu zambeste decat rar de tot si doar un piculet,abia observ...
A aparut si la un post local de televiziune,avea inca tubul,a stat cumintel in prezenta camerei de filmat.Ca un bonus cred ,i-a redus din antibiotice,acum mai are 4 si usor,usor lista se mai micsoreaza.
La vizita de seara l-am rugat pe unul dintre medici sa ii faca investigatia cu contrast cat mai repede posibil,ca prof. Foker sa poata stabili urmatoarea operatie.Sunt cam nelinistita,nu stiu cat de lung este esofagul si nu mai are tractiune.
Am observat ca Ionut e fascinat de femeile de la curatanie,cand intra in salon le soarbe din priviri,le urmareste fiecare miscare...Cand se enerveaza,trebuie sa iesim din salon,altfel plange si se agita mult,ne mai uitam printre jaluzele,dar e smecher si sta numai cu ochii la geam.Astazi,o asistenta draguta a adus un televizor in salon si Ionut a fost tare incantat.Si iar un motiv de bucurie a fost ca a luat iarasi prosopul-suzeta la toncanit.Pana acum nu putea sa il tina din cauza tubului si ma gandeam daca il mai vrea,dar cum a scapat de tub,l-a strans in brate si tonc,tonc...

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

oooooooo, dar ce citesc eu aici? bravo! tin pumnii sa fie din ce in ce mai bine!
pupa piticul viteaz
te rog sa ne mai scrii despre el; in fiecare zi!

ma bucur ca se fac demersuri pentru el! sa aveti succes cu drul F si sa strangeti banutii toti!

Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

IONUT are mare nevoie de noi http://seek-on.com/wpmu/ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Bravo, Ionut! Bine ca ai scapat de tubul ala nesuferit si de niste medicamente. Asteptam vesti bune si de la investigatia cu solutie contrastanta.

Trebuie sa spun si voua, l-am vazut pe Ionut, micuta vedeta, la TV! M-a anuntat Mariana cand difuzeaza reportajul si am stat cu ochii pe televizor pana aparut. E foarte dulce si a fost foarte cumintel, dupa cum zice si Mariana, le-a dat lui mami si tati inca niste motive sa fie mandri de el

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

mariana, noi am fost plecati sid e aia n-am mai dat pe aici. Ma bucur ca aveti vesti mai bune, dar nici nu-mi vine sa ma gandesc prin ce treci. Va tinem pumnii stransi, ne gandim la voi si sper din tot sufletul sa scapati cat mai repede de spitale si tratamente.


-----------------------------------------------
Michidutza: "Du bist meine Lieblingsmutter"
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Draga Cristina,vestile bune pentru noi sunt putine si de scurta durata.Departe de noi ziua cand vom scapa de spitale,tuburi,furtune,seringi...
Sunt tare suparata,cum de altfel sunt cam de mult timp,dar acum ma simt distrusa in adevaratul sens al cuvantului,parasita de medici,si cu un copil nevinovat in brate,bolnav,epuizat,care a suferit si s-a intors la mine de pe marginea prapastiei!Cu ce sa il ajut,cand nu mai am putere?
Am fost anuntati ca trebuie sa plecam acasa,ca Ionut are nevoie de 6 luni de recuperare dupa aceasta ultima infectie!Vom pleca,nu avem alta alternativa si cu toate ca cei de aici ne asteapta peste 6 luni aici,eu nu cred ca mai vin.In 6 luni se pot intampla multe...nu voi mai avea bani si nici curaj.
Ionut este cu mine acum,doarme ca un mielusel,dar peste 1 ora trebuie sa mergem la spital sa discutam cu medicii,in prezenta unei studente din Romania,Diana,careia ii multumesc mult pentru ajutor,toate amanuntele plecarii si a eventualei intoarceri.Asa ca mai multe va pot spune dupa aceasta discutie.
Imi pare tare rau,Doina si Dana imi cunosc durerea...le multumesc si lor ca m-au ascultat...


Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Mariana, poate asta e decizia cea buna, voi aveti nevoie acum in prumul rand de recuperare, si psihica si fizica. Vorba ta, in 6 luni se pot intampla multe. eu m-as bucura sa ramai in continuare pe forum si sa ne spuneti ca zambiti, ca iesiti la soare, ca ai amandoi copiii alaturi si ca va ganditi cu speranta spre viitor.
Sa nu ne uiti, da?


-----------------------------------------------
Michidutza: "Du bist meine Lieblingsmutter"
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Draga Cristina,nu voi uita ca am gasit oameni minunati pe acest forum,care m-au ajutat si carora acum le multumesc inca o data!Din pacate nu stiu cat de des voi putea intra,eu nu am acasa internet,locuiesc la tara,dar voi incerca prin zapp cat de repede posibil.
Noi plecam marti dimineata din Leipzig,tot suparati,e adevarat,am venit aici cu speranta indeplinirii unui vis frumos pentru Ionut,dar nu a fost sa fie...Nu pot lua o decizie acum despre ce vom face,poate ca asa a vrut cineva acolo SUS si tot acel cineva va hotari si in continuare pentru noi.Nimic nu este intamplator...
Vreau sa iti multumesc din suflet draga Lilly pentru donatie,aceasta perioada este grea din toate punctele de vedere,deci si financiar si nici nu ma asteapta zile mai bune cand ma gandesc la cate cheltuieli vor fi cu seringi,comprese,tratamente si cine mai stie ce...
Am rugamintea sa nu ne uitati,sa mai cititi despre noi,sa va uitati la pozele pe care le vom pune pe site si sa va ganditi la noi!Daca puteti sa ma sfatuiti va rog sa o faceti,impreuna si printre prieteni durerea e mai usor de suportat!
Din partea noastra,a lui Ionut in mod special,sitoturor!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Mariana, eu va urez drum bun, si recuperare rapida. De ce sa nu va mai intoarceti, eu sper sa va intoarceti ca sa termine doctorii ce au inceput. Poate e mai bine pentru Ionut sa recupereze citeva luni, dupa atitea operatii, se va intrema si viitoarea operatie va fi fara multe riscuri.

Si eu as vrea sa mai aud despre voi, numai vesti bune.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmire spune:

Buna Mariana,eu nu am mai scris de mult pe forum desi va urmaresc evolutia,iar acum cand am citit ca plecati acasa am vrut sa stii ca sunt alaturi de voi, si Bianca este alaturi de voi
Crede-ma ca nu imi gases cuvintele sa-ti spun cat de rau imi pare pentru ca visul vostru nu s-a implinit acum , dar sunt sigura ca data viitoare va fii mult mai bine, o sa vezi acasa alaturi de familie o sa va recapatati purerea amandoi.Nu avem ce face, din fata sortii nu putem fugi oricat am vrea.De multe ori ma intreb de ce trebuie sa sufere atat de mult copii...si nu gasec raspun.
Avand in fata experienta lui Ionut si a lui Teo ma gandesc cu groaza la ce ne asteapta si pe noi(o sa plecam in iulie si pe scrisoarea de viza scrie ca pentru 6 luni), dar ce sa facem incercam ce e mai bine pentru ei.
Va dorec din suflet multa sanatate, putere, rabdare, incredere si sa stiti ca ne gandim la voi oriunde a-ti fi.

Mergi la inceput