MAMICI DE ITALIA (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

eu am sarit peste glicemie in sarcina

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

povestea lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

quote:
Originally posted by micio

Mikuta, ti-au luat sange de 6 ori, biata de tine. Or fi schimbat procedura fata de acum 2 ani cand am facut eu. Stiu ca se facea asa in cazul in care era ceva in neregula la prima analiza. (sau aici la mine in "satuc" ne trimit mai repede la plimbare .

Oana - mami de Eduard (19 ian 2006 )





Eu sper din tot sufletul sa fie totul bine si sa fi gresit ei,dar mai inainte de ami lua singe de atitea ori mi-a facut un test ca la diabetici cu un aparat au pus o picatura de singe si dupa au decis de cite ori sa imi ia singe.tie si baiatului tau.

MIRELA 28+

SARA-MARIA ingerasul nostru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

buna fetelor!
vad ca intre timp de cind am lipsit de azi dimineata ne intilnim la noul capitol,ati scris tare mult
Cristina-stai linistita si nu te panica cind incepe travagliul pina la urma ti tocca,si daca azi ai terminat 40 de sapt iti mai dau termen pina la 41+2 sa nasti normal si daca treci de termenul asta iti provoaca sarcina,deci inca mai ai timp nu te stresa daca nu nasti cum ai si incheiat 40 sapt.eu am ajuns la 41+5 parto indotto con ossitocina deci stiu cum e cu epidurala inclusa si am nascut la grassi-ostia(daca vrei detalii imi spui)
imi place trio care l-ati cumparat pt Giulia,
Mikuta-imi pare rau de ce ti-au facut cu analiza,ai grija de tine
Eu azi am fost la primul vaccin,adica i-a facut 2 si a plins 1 minut de fiecare si dupa ce a papat lapticul a dormit pina acum si sta sa adoarma din nou,vad ca i-a facut efect de somn
Dana-ma bucur ca azi te simti mai bine,continua cu fasa si azi
Micio-cum se mai simte cu raceala Eduard?
Ginger-bafta la curba glicemica,sa nu patesti ca Mikuta
Slimatei-daca vrei incepem sa iti sugeram nume poate gasesti unu care iti place printre care le stim noi,tu sa ne anunti si incepem la gara dei nomi
Va pup

mamma di giulia-20/06/07
http://b1.lilypie.com/jKs2p2.png?r=143ce07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

mikuta si dupa ce ti-au f acut testul ala ca la diabetici ti.au zis ceva??

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

povestea lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

quote:
Originally posted by mamii

mikuta si dupa ce ti-au f acut testul ala ca la diabetici ti.au zis ceva??

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

povestea lui Alex




Da ca trebuie sa beau glucoza si sa trec la disanguat asta este a trecut si sper sa nu o repet si sa fie buna asta.

MIRELA 28+

SARA-MARIA ingerasul nostru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Care-i treaba cu glicemia?O faci numai in anumite cazuri?Suna nasol:(

In legatura cu albumul,nu stiu nici eu unde e,am adaugat o poza si nici macar nu apare..voi cum ati facut?

Raluca

[url=http://bd.lilypie.com/wUDkp2.png]bb[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by katiapam

buna fetelor!
....
Slimatei-daca vrei incepem sa iti sugeram nume poate gasesti unu care iti place printre care le stim noi,tu sa ne anunti si incepem la gara dei nomi
Va pup

mamma di giulia-20/06/07
http://b1.lilypie.com/jKs2p2.png?r=143ce07



katia nu am nimic impotriva..din contra.... v-as multumi ...dar sa ma ajutati si cu semnificatele..caci altfel non vale...vreau sa semnifice ceva si frumos... mi-ar fi placut MARIA CA E DAR DE LA DUMNEZEU DAR E PREA COMUN...Acum sa nu se supere DD pe mine.... Stefania...pt mine era si este un nume frumos..si semnifica victorie(victorios..puternic...dar din cat vad si pe forum..devine din ce in ce mai comun...si nu vreau...mi-ar fi placut Giulia ca e numele lui tati...dar pe langa faptul ca e asa de comun..nu semnifica nimic....vreau ca fiica mea sa fie speciala..si unica....ca toti puii de ciaoara dealtfel...copiilor tb sa fie cei mai cu motz nu..?


Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Mikuta multumesc ptr desi va trebui sa mai asteptam putin
Katiapam tie ti-a facut anestezia inaintea oxitocinei sau dupa? ai simtit ceva durere atunci cand ti-a pus acul in spate ptr anestezie?
Fetelorm-am intors de la medic abia acum,monitorajul a mers bine,nici o umbra de contractii insa medicul a spus ca daca pana in 27 nu am nascut,ma interneaza in spital,deci sotul isi ia liber ptr saptamana viitoare de la lucru.Am trecut apoi in farmacie de am cumparat tampoane ptr post-parto de la chicco,apoi am fost la coop si am facut cumparaturiile. Am terminat ultimul monitoraj azi,deci insa din ce am inteles eu daca nu nasc zilele astea medicul meu cunoaste pe cineva ce lucreaza la san camillo si imi mai repeta un monitoraj pesambata cred

Cristina 40+ GIULIA
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Si am schimbat tickerul,ca n-a mers sa-l ascund...



Raluca + bb

http://bd.lilypie.com/wUDkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

eu v-am pupat..sii cred ca merg la somnic..am cam exagerat azi cu smotru.. dar tb ........sunt rupta si mi-a promis tati un masaj...





Stefania

Mergi la inceput