MAMICI DE ITALIA (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

am vazut abia acum ca vorbeati despre curba glicemica.si eu am facut-o.Mi-a taiat degetul inainte de a ma pune sa beau din siropul acela de glucoza oribil ca sa vada care este nivelul de glucosa din sange.a varsat cateva picaturi de sange din degetul intepat pe un aparat ce ne-a anuntat ca gradul de glucosa era de 72,apoi am baut lichidul acela si am asteptat o ora.dupa o ora mi-a luat sange vreo 2 fiole ptr analize si m-a trimis a casa,nu a fost chiar asa de rau

Cristina 40+ GIULIA
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Cristina-mie mi-au pus flebo cu ossitocina la 11 dimineata,la ora 4 dupamasa mi-au rupt apa pt ca aveam contractii dar am ramas mereu la aproape 2 cm si asa mi-au dat o spinta iar epidurala mi-au facut-o la ora 7,nu simti nimic cind iti baga acul enorm pt ca iti face o puncturina cu anestezie inainte de acul mare si nu mai simti nimc,iti garantez ca abia astepti sa ti-o faca si apoi nu am mai simtit nimic am si adormit si nu mai simteam contractiile nici la spinte,mi se parea ca sping in gol
am mai simtit apoi durere in sala parto dar mi-a mai pus inca o doza pt ca mi-a facut-o la 18:45 iar eu am nascut la 22:14 si ti-o face dupa ce ajungi la dilatatie 4 nu mai repede

mamma di giulia-20/06/07
http://b1.lilypie.com/jKs2p2.png?r=143ce07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Cristhina pai ce duamna esti de te plangi...ti-a explicat bine Mamii si nu iti mai face prea multe idei ca trebuie sa-ti duci la capat proiectul tau cel mai frumos.
Noi am cumparat cada cu mobilierul chiar daca nu voi folosi prea mult cada, dar ptr mama si ptr mine ca mai comod ...e de la brevi alba si trio am de la chicco (rosu+panna)cumparat de pe net.

Mamii pai sa-ti fie de bine...sant invidioasa sa stii.

Ali34si Enrico 7ani
poze

Ali34si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Maine ma duc sa-mi facalte examene sange, tamponu si cardiograma...luni am fost sami refac analiza ptr glicemie si mie mi-a luat sange de 4 ori(8-11-15-17) si am nimerit pe mai multe maini, m-au ciuruit bine.

Picca sa-ti [red]traiasca [/redbebelusul!...asteptam vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Maine ma duc sa-mi facalte examene sange, tamponu si cardiograma...luni am fost sami refac analiza ptr glicemie si mie mi-a luat sange de 4 ori(8-11-15-17) si am nimerit pe mai multe maini, m-au ciuruit bine.

Picca sa-ti [red]traiasca [/redbebelusul!...asteptam vesti.

Cristina mai ai putin...lasa ca sta bine si la mami in piscina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Am fost putin in giro ... iar acum pe langa casa.

stefi - multumim pt. noul capitol, sa fie cu noroc !!!
La nume .... nu te pot ajuta prea mult ... adica iti spun preferintele mele, iar semnificatia o cauti tu ... Elisa, Sofia (asta stiu, intelepciune), Cristina ... nu stiu ce anume vrei tu, sa fie romanesc, italian, universal valabil ...

ralu - ca sa ascunzi tickerul da quote la mesajul asta al meu si copiaza ca este scris aici bb in arrivo ... sau scrie ce vrei tu in mijloc in loc de "bb in arrivo"

Eu tre' sa fac analizele, printre care si glicemia, vineri ... sau sambata ... merci de sfaturi, mirela.

katia - nici nu stii ce piatra de pe inima mi-ai luat cu explicatiile despre epidurala ... parca m-am mai linistit un pic . Si eu am de gand sa o fac ...



Petronela
bb Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Mie imi place Vanessa si Melissa...

+22 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by Ginger00

Mie imi place Vanessa si Melissa...




Vanessa ma trimite cu gandul la reclama de la pompea ... la mutanda mi stressa, la pompea, no!!! Si ce fata are Vanessa aia ...

Petronela
bb Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neataaaaaaaa !!!!!!

Am trecut sa va salut ... dar ma duc inapoi la somnic .

Revin cu intrebarile mele intrebatoare: cum se procedeaza si cand se face alegerea medicului pediatru?

Si inca ceva, o propunere: avand in vedere ca incepe sa prinda radacini acest subiect si deja suntem un grupulet, vreti sa ne facem si noi un user comun astfel incat fiecare sa poata modifica/sterge/adauga date pe prima pag., sa ne facem un mail comun unde sa ne trimitem poze si alte informatii fara sa fie la indemana tuturor, adica numai pt. noi? Daca da, pot sa ma ocup eu de asta ... voi doar sa veniti cu idei cum sa se numeasca userul asta ...

Ne auzim mai tarziu !!!!

Petronela
bb Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

eu de cand ma gandesc la asta.....(la un user comun...)dar nu am vrut sa prind initiativa....

buna dimineata si scuzati..ca m-au luat gandurile prima de a va ura o zi buna!

cat despre dr. si eu as fi interesata!


Stefania

Mergi la inceput