Durerea unei pierderi de sarcina ( 37 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Michelle nu se poate, fa-i ceva nu stiu, sa nu-i atingi piciorul, cum sa ratezi momentul? Stiu ca-l doare, dar e pentru un scop nobil. Nu-mi vine sa cred, tocmai acum.

Cristina

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Da' mai Michelle, fetele au dreptate, si eu am vrut sa spun tot asta, dar mi-au luat-o inainte . Cu putin atentie, sa nu atingeti piciorul cu pricina, nu cred ca ar fii vreo problema. Dar, voi sunteti cei mai in masura sa stiti ce si cum, noi zicem asta, ca sa va incurajam sa nu ratati momentul, dar pana la urma voi hotarati,normal. multi si sa nu te superi pe noi pentru sugestie.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

MICHELLE draguta, ma bucur ca e bine sotul, Doamne, putea sa fie urat de tot.Sper sa ii treaca durerile si peste cateva zile sa se simta mai bine. Nu dispera cu ovulatia, ca nu se stie niciodata...poate mai intarzie o zi - doua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

michelle, m-am speriat tare cind am citit, bine ca nu e nimic grav, sanatate multa sotului, si cum ziceau fetele, poate cu un calmant de durere, si sa ai mare grija sa nu atingi piciorul, cine stie.....poate descoperi chestii noi. nu te intrista, nu ai voie, lasa se va simti mai bine sotul si nu ratezi luna asta! doar tre sa se intimple ce am zis, ca vei avea un baiat cu diferenta de 1 an de david

alyx, imi pare tare rau ca suferi, trebuie sa ne scri ca de aia sintem aici!nici sotul meu nu ma intelegea, am avut tot felu de discutii, nici acuma nu sint convinsa ca a suferit ca am pierdut sarcina....barbatii astia sint mai ciudati, uite cind l-a intrebat popa la repetitia de botez in ce moment a simtit ceva puternic ptr copil(se referea la david), el raspunde ca l-a bulversat ff tare cind copilul a fost bolnav!m-am uitat la el si zic pai copilul nu a fost niciodata bolnav!de fapt el se referea la dominic! iti dai seama si eram la botezul lui david.....asa ca barbatii astia sint total diferiti de noi.....uite un pupic mare de la mine sa mai treaca putin din suparare

cristy, pai si al meu e in 1974, si eu stiam calculul cu 3 ani la femei si 4 ani la barbati, dupa calculul meu a iesit si dominic si david baieti, si acuma va iesi fata. dar dupa calculul tau dominic(2003) trebuia sa fie fata pai bafta sa fie baiat atunci, si te invat eu cum se pun scutecele la baieti

lau, multam fain, se pare ca ai caftit bine gripa asta, ca vad ca ma lasa incet incet, se da batuta!stii ca numar alaturi de tine zilele pina ai rezultatul!multumesc de aprecierile la pozele mele!da, abia astept botezul

dana, deci tu urmezi!ca esti cu D! imi pare rau ca ai griji mari la servici. interesant domeniu, poate in timp sotul va intelege

irina, eu zic ca tu urmezi chiar daca nu esti cu d!(ai vazut pozele cu una bucata strugurel?)

mav, pai am facut un master in asigurarea calitatii cu normele ISO si HACCP, si-mi place la nebunie, e ceva ce as vrea sa fac si aici, dar inca nu e bine platit, sigur intr-o zi....

hai va pup pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Michelle,
sanatate multa sotului tau si fii optimista, o sa vina si vremea noastra, ai sa vezi, priveste partea plina a paharului, sotul tau e bine desi putea fi destul de grav din cate ne-ai zis tu
Probabil ca toate se intampla cu un rost, dar nu-l intelegem noi ....................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare, dragele mele!


Off, Michelle, mama, asta va mai lipsea! Da' acu...asta e! Sanatate multa si ai grija de el sa se faca repede bine!
Imi pare rau, ca nu e sa fie clar luna asta...da poate luna viitoare se "reporteaza" castigul! Glumeam, sa nu te superi!
Pupicei

Flavia......30 de ani nu-i chiar asa "rau" da, ma gandesc ca o sa intru in "caruselul" alergatului dupa bani (vreau sa-mi pun pe picioare propria afacere, sa ne luam casa...candva...anul viitor) si n-o sa-mi mai "vina" sa o iau de la capat cu scutece, nopti nedormite & Co....nu stiu ce sa zic!
In Octombrie trecut eram asa de hotarata si de entuziasmata de bebe2 si acum dupa 2 sarcini pierdute, parca-mi vine sa fac altceva...., stii.....poate ai trait senzatia...cand aveai ceva presant de facut (un examen e.g.) si te apucai de orice altceva decat de invatat serios!
S-au schimbat si conditiile intre timp.....trebuie sa muncesc zdavan ca sa ajung unde vreau, d'asta ziceam ca esti mamica mea preferata....ai mers si cu serviciul si cu Dominic si cu sarcina cu David odata!
Distractie placuta la botez!

Danangie, multumim de noul capitol!

Stefania, bine ati revenit din conced! Sper ca v-ati relaxat!Pupicim fetele!

Johanna, ce dragutza esti tu .....cum mai dai pe la noi sa ne incurajezi! tensiunea o dovedesti tu ! Doamne ce-a mai trecut timpul......ati ales nume pentru bebitza?

Mav.....pupici albinutza harnica ce esti!

Lau-Meli, lasa mama ca trece repede timpul.......analizele sa fie bune in final!Iar aia cu bata.....acuma stiu la cine sa apelez ca sa se mai duca mintea si la cap ...de unde a migrat! Merci

danaflor....felicitari pentru analizele bune! Acuma....spor la facut de bebe!

musette

Mony....., Doamne ajuta sa fie bebe! In general .....ce am observat la mine la 3 sarcini cate am la activ, (bine....2 pierdute....da simptomele de inceput le-am avut la toate 3) si cea mai mica schimbare in comportamentul organismului tau......poate fi data de o sarcina! Simptomele sunt diferite de la femeie la femeie si de la sarcina la sarcina! Asa ca cine stie! Te-asteptam cu vesti bune!

Alyxule.......pupicei, draga mea......uite aici suntem sa ne spui ce te doare ...daca se poate!
Uneori o vorba buna te ajuta sa te ridici mai repede decat daca ai sta singura cu supararea ta !

Pupicim toate fetele!

Irda
cu Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Flavia ma bucur ca a fost de folos, asa ca...aviz amatoarelor .Merci ca numeri cu mine, cu siguranta o sa mi se pare una din cele mai lungi perioade de asteptare de pana acum...poate si din cauza faptului ca abia astept. Mi-e ciuda ca tre' sa astept atat, dar chiar nu-mi convenea sa dau taxa de urgenta cam cat am dat pe analize, asa ca...astept .O sa fiu aci cu voi, asta o sa-mi faca asteptarea mai usoara. multi.
Irda pai vezi ca sunt in zona, daca e nevoie, scoatem "sfanta" de la naftalina, numai sa zici cand si sunt prezenta .
minunatele.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

flavia am vazut pozele imediat ce ai zis ca le-ai pus. imi place bebe cand e verde si are o fataaaaa mortala. de fiecare data cand ma uit la el ma intreb cum poate sa semene asa de mult cu tine? esti tu toata . zici ca l-ai facut singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Catty, CRISRY – sa fie intr-un ceas bun! Doamne ajuta!
Michelle – MULT curaj!
diaconmaria - eu am deja 28 de zile de la chiuretaj…si nu am avut inca musafirii, dar si eu am un cm luuuuuung, de cateodata ma plictisesc numarand zilele .
Cat despre “prestat” si mie mi-e un pic groaza…dar i-am promis sotiorului ca dupa primul cm, ma motivez.
DANAFLOR –sa fie cu noroc iti doresc si celorlalte fete de altfel. Si eu sunt curioasa sa stiu ce analize ai facut
Lau Meli – tu ce analize faci???

monysorescu si c.myry
- multam pt impartasirea experientelor voastre. Am fost astazi la alt medic, care era la fel de pozitiv ca voi, desi mi-am facut o groaza de nervi de m-a durat capul toata ziua (m-am programat la 9.00 ca sa intru la el la 10.45, si aveam o groaza de treburi la servici).
Dar mi-a zis ca valoarea la BHCG nu e excesiv de mare si o repet maine, si ca el crede ca nu a fost mola. Raspunsul il voi avea saptamina viitoare de la analiza anatomopatologica.
Mi-a dat sa fac deja niste analize pentru a elimina posibilitatea de sindrom antifosfolipidic... - proteina C, proteina S, timp de pretrombina..si mai sunt vreo doua dar nu mi le amintesc acum, si mi-e lene sa scot din geanta dosarul, ca am o enciclopedie...cu tot istoricul . Ma duc maine de dimineata.

Ma duc la culcarica…ca sunt franta, dar maine e vineeeeeeeeeeeeeeeeeeriiii!

La mai multe vesti bune!
Miha





"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Pupicei la toate fetele mele dragi!
Acusica am ajuns si eu acasa (am fost si la cumparaturi), nici nu m-am spalat pe maini si tzushti la calculator, sa citesc ce ati mai scris (bine ca sotul meu l-a luat pe Sebi la baita si am un sfert de ora liber). Bine-nteles ca-s prea obosita sa va mai scriu fiecareia...

Irda, si eu trec prin aceeasi faza ca si tine. Pe de o parte imi doresc foarte mult (de fapt ne dorim!) sa mai facem un bebe, pe de alta, dupa doua sarcini pierdute si avand in vedere ca inca n-am ajuns la dr... imi e cam teama sa mai incerc si pe de alta parte... asa sunt de "bagata in priza" dpdv profesional si atat de mult imi place asta... ca-mi vine sa renunt pt o buna bucata de vreme la a mai incerca pt bb.... (desi si mie imi e teama de pragul de 30 de ani, care se apropie...)
In marea parte a timpului, ma straduiesc sa gandesc pozitiv si sa iau lucrurile asa cum sunt, asa cum vin, sa am incredere ca DD are un plan bun si pt mine. Desigur ca am si eu caderi, momente de maxima tristete... momente cand inca mai plang, de una singura, dar de ce sa nu recunosc, imi este mult mai usor sa ma ridic si sa merg mai departe, pt ca-l am pe Sebi, pt ca am un sot minunat, pt ca sunt intreaga (dpdv fizic), pt ca am o casa, pt ca am o familie, etc.... si nu in ultimele randuri: pt ca eu CRED CA EXISTA UN DUMNEZEU si PT CA VA AM PE VOI ALATURI!!!
......Intr-un fel, cred ca-s normale starile acestea la extreme.... Am vrut sa stii ca te inteleg perfect si ca nu esti singura!

Michelle, ce bine ca n-a fost mai rau! Stiu ca esti suparata ca ratezi ovulatia, dar cu rabdare si multa dragoste veti trece impreuna si peste aceasta incercare si pana la urma, totul va fi bine si va veni si bb sanatos la voi (sunt sigura de asta)!

Flavia, nici nu ma asteptam sa avem asemenea subiect comun de discutie (si pasiune), ce mult ma bucur! Studiile le-ai facut in lb fr sau lb en? Ar fi foarte interesant (incitant) pt mine sa citesc si eu cursurile tale, daca le ai in format electronic!

Lau_Meli special pt ca mereu te gandesti la mine, oricat de ocupata sau trista ai fi ( chiar daca mereu ma astepti cu la cotitura)! Ma rog mult pt tine!


Va multumesc ca existati dragele mele! ...Uneori ma gandesc la faptul ca daca n-as fi trecut prin asemenea necazuri, nu v-as fi cunoscut pe voi si chiar as fi fost mult mai saraca sufleteste (voi stiti ca tin mult de tot la voi)!
...Nebanuite sunt caile Domnului... asa ca haideti sa fim recunoscatoare pt tot ceea ce avem bun si frumos in viata noastra, sa gandim pozitiv si sa atragem numai lucrurile bune!


Scuze inca o data ca nu va scriu in parte, am o perioada foarte aglomerata, cu munca si cursuri si casa si copil si... sot... si... eu pe ultimul loc desigur... Dar sunt aici, alaturi de voi, pe baricade!
Sa dea DD sa se umple listuta noastra de bebelusi!
Noapte buna!



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=GKYNNZo301E&mode=related&search=" target="_blank">Dupa noapte vine zi!


"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput