Durerea unei pierderi de sarcina ( 37 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Michelle, bine ca nu a fost ceva mai grav, dar tot trebuie sa ai grija mare de el.
Aveti grija de voi!

N.Petros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Michelle saraca de tine, cred ca te-ai speriat foarte tare. Bine ca nu e ceva prea grav. Saracutul, cred ca l-a durut, ai grija de el acum. Pupici multi

Cristina

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Danangie poate ne dai si tu o veste buna. Nici eu nu am avut nici o sensibilitate la sani, defapt nici acum nu am. Hai tin pumnii. Cand faci un test?

Cristina

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna ziua dragi fete! Vad ca ati fost tare harnicute azi, ma bucur sa vad ca se misca lucururile pe aici.

danangie se pare ca ai avut mana buna capitolul trecut, asa ca, da-i bataie si capitolul asta, sa fie cu noroc si pentru tine. Felicitari si .
danaflor ma bucur ca ti-ai iesit analizele perfecte, asa ca bafta la si sa fie cu noroc.
monysorescu tin pumnii sa iasa repede, repedeII .
catty o sa fie bine, nu te mai stresa, cred ca o sa vezi micutul punctulet cand o sa mergi la medic. Sarcina usoara fata draga .
Flavia am vazut si eu pozicile noi, tare dulce piticutul si la cat sta de serios, ce zici, merge pe urmele taticului la profesie ?. Cu gripa cum e te-a mai lasat? Eu i-am tras o tare in cap, a lesinat si sper cand se ridica sa fuga mancand pamantul, sa plece de la tine. Cred ca esti tare nerabdatoare pentru duminica, o sa iasa bine, sint sigura si abia astept sa ne pui poze cu micutul crestin.si tie sa te faci bine repede si cocolicilor frumosi.
alyx nu mai fii trista, uite o de la mine si sa stii ca nu ne deranjezi cu nimic, scrie in continuare, asa o sa te simti mai bine, noi suntem alaturi de tine, stii asta, nu? fata trista.
mav spor la cursuri si te asteptam cu vesti despre tine.
Joahnna mai ai putin pana la marea intalnire, e bine ca mergi sa tii tensiunea sub control. si numai bine, ca acusica incepem galeria.
Michelle ma bucur ca nu e nimic foarte grav.Sanatate multa sotului tau si refacere grabnica. multi.
andreea16 bine ca ai scapat de chestiile alea maronii, acum cred ca nu mai ai de ce sa te stresezi, asa ca stai cumintica sa creasca acolo bebeul tau.
slimatei bine ai revenit din concediu, sper ca ai venit cu forte bune, sa faci fata la partidele de ale micutei tale cu burtica. pe burtica si sarcina usurica in continuare.
Ninia uite si pentru tine o sa nu mai fii atat de trista si gandeste pozitiv, ca da, o sa iasa soarele la fiecare pe straduta, fii sigura de asta. Trebuie doar sa ne inarmam cu muuulta rabdare, asta e viata.

Eu, ziua2 si am fost la analize, acum am doar de asteptat o saptamana pentru rezultate, dar nu mai conteaza, esential e sa fie bine, mai o saptamana in plus sau minus, la 7 ani de asteptari, nu se mai pune.

Va strang in brate pe toate minunatele de aici, si va doresc numai bine si vesti bune.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Multumesc fetelor care m-au incurajat...acum sunt mai linsitita ca e aici acasa langa mine si am eu grija de el...Acum partea proasta este ca numai maine ovulez si nu putem face nimik...deci nici nu are rost sa imi tineti pumnii pt luna asta ca e clar ca nu voi fi gravi,o sa astept cm si luna viitoare o luam de la capat...asta e viata,trebuia sa se intamaple ceva sa nu putem presta in perioada fertila...astae...va pup




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Michelle, nu te gandi la asta! Nimic nu este intamplator in viata si poate faptul ca s-a intamplat asa a fost un semn k nu era ink momentul. Eu am ajuns la concluzia ca se intampla atunci cand nu mai astepti. daca ne gandim doar la bebe, nu o sa vina....mai bine, relaxati-va si hai sa lasam natura sa isi urmeze cursul...
Sanatate tuturor.

N.Petros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by Ninia81

Michelle, nu te gandi la asta! Nimic nu este intamplator in viata si poate faptul ca s-a intamplat asa a fost un semn k nu era ink momentul. Eu am ajuns la concluzia ca se intampla atunci cand nu mai astepti. daca ne gandim doar la bebe, nu o sa vina....mai bine, relaxati-va si hai sa lasam natura sa isi urmeze cursul...
Sanatate tuturor.

N.Petros



De sase luni sa nu fie inca momentul?nu stiu ce sa zic..dar in octombrie e un an de cand am nascut si daca m-am gandit ca fiind gravida o sa imi fie poate putin mai usor...cat trebuie sa mai astept sa sufar luna de luna?Natura sa isi urmeze cursul...nu cred in din astea...atunci de ce nu am copilasul sanatos in brate de ce nu ma bucur de fetita mea acum ci stau cu durere in suflet si cu imaginea ei de la spital?Natura asta ar trebui sa mai faca si dreptate si sa faca lucrurile cum ar trebui ca sa nu ne mai chinuim atata!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Michelle imi pare rau pt otul tau. bine ca a fost doar atat si nu e mai grav. si acu sa nu te superi pe mine da nu ziceai ca otu e lovit in picior? ma gandesc ca daca il tii pe spate si ii promiti ca nu ii atingi picioru poate nu ratezi ovulatia . nu de alta dar cred ca se va plictisi sa stea in pat 2 saptamani fara sa faca nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Pai... poate totusi pana maine se va simti suficient de bine incat sa ii oferi o zi intreaga de relaxare si de mici placeri (ceva ce ii place sa manance, ceva ce ii place sa bea, ceva ce ii place sa auda, sa vada), astfel incat seara, daca nu e prea dificil, sa prestati cu tine deasupra ?

In asteptarea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

irinabobe,alinushca-am zambit cand am citit ce ati scris...Nu nu se poate sigur pentru ca il doare rau ca l-au si taiat sa ii scoata cuiul,pentru ca nu a calcat pe un cui si a puscat acea masina se cuie un cui drept in picior(pe sus i-a intrat adanc si nu prin talpa exact intre artera si os-avut noroc) si nu are voie sa il atinga mai deloc...ce sa facem,,mai asteptam o luna...asta e din pacate...




Mergi la inceput