Un nou membru al familiei,puiul de boxer

Un nou membru al familiei,puiul de boxer | Autor: LauraNicole

Link direct la acest mesaj

Acum 3 ani luam din adapostul de caini din Chitila o catelusa corgy,de 1 an.Acum are 4 ani si o adoram considerand-o a doua noastra fiica,pe langa fetita noastra Alexa care are 10 ani.Am dori sa mai adoptam inca un catel,un pui de boxer sau ceva asemanator poate sa aiba si pana intr-un an ,de data asta care sa creasca alaturi de Lady si de fetita noastra Alexa.Ne dorim foarte mult un astfel de catel pentru ca ne plac tare mult rasele astea.

.............................

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Boxerii sunt super protectivi cu copiii,insa, de multe ori, se comporta si ei ca niste copii. Vor sa se joace non stop, iar daca nu stii sa-i stapanesti cum trebuie, s-ar putea sa te vezi de multe ori pe burta atunci cand il scoti afara.
eu am avut, la un moment dat, un boxer. Ron. Un scump. Si un smecher de nota zece. Invatase sa deschida usa de la frigider si sa fure mancare, apoi o facea pe nestiutorul. Si nu suporta sa il certam rea mult.
Orice ati hotari, eu va doresc sa va gasiti catelul pe care il doriti,sa fie sanatos, si sa va dea bucurii multe, multe.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc mult,Cristina!Stiu ca sunt foarte atasati de copii si noua ne place mult rasa asta.Am primit o oferta azi dar catelusul abia e in creare .Om vedea!

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Am gasiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit!!!!!!!!!! Saptamana viitoare voi primi din Constanta un baietel boxer , in varsta de 2 luni jumate!Abia astept!

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Sa va traiasca si sa va umple casa de bucurii!


Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc mult,Cristina!Esti o dulce!Abia astept!

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Ce face boxerasul? L-ati luat? Cum l-ati botezat?
Abia astept noutati despre el, si despre cum se joaca impreuna cu fetita voastra. Imi inchipui ca o sa fie niste momente unice.
Pup!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Sambata mi-l aduce fosta stapana .Abia astept!Cred ca o sa ii fac o gramada de poze si fii sigura ca-ti voi povesti totul!Cu numele e problema pentru ca nu stiu cum sa-i zic.Pana acum i-am spus Klaus dar parca nu i se potriveste.Ii gasesc eu ceva potrivit!Le am p-astea,hihihi!!!

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Felicitari pentru alegerea rasei! Avem si noi o catea, o boxerita pe nume Sara si intr-adevar acesti caini sunt cat se poate de potriviti pentru familiile cu copii mici. Sara a iubit-o pe Daria si i-a fost devotata inca de cand pitica era la mine in burtica...
Cat despre nume, nu uita ca trebuie sa se potriveasca si cu aspectul si cu temperamentul catelului. Asteapta sa ajunga puiul acasa, jucati-va cu el cateva ore, apoi hotarati cum il veti striga (incercati mai multe nume si vedeti si voi la care raspunde mai repede ) - Fritz, Max, Brutus, Gogu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc , Akella!Asa vreau sa fac si eu , sa aleg numele cand voi avea puiul.

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

LauraNicole, abia astept vesti despre noul membru de familie. Ce face? L-ati luat? Imi inchipui ca este o dulceata de catel.....
Inca o data, sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!



Aveti grija pe unde va puneti lucrurile tentante pentru el, de ros. Astia micii au o inventivitate de neimaginat. Isi gasesc ocupatii cu absolut orice, rod tot, strica multe,m ulte,dar, la urma urmei, snt si ei copii si trebuie sa-i intelegem.
pupicei de la mine pe nasucul lui catifelat!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput