Mamici de iulie-august 2007 (90)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Alina, multumesc dar eu ma vad imensa! am ramas cu 6 kg din 22 kg adunate pana in final! in prima luna am dat 12kg. acum stagnez, de vreo 10 zile, desi mananc cand mi-aduc aminte, somn in medie cam 4 ore/noapte si impins la carut cat cuprinde! cred ca astea ultime 6 kg o sa le dau jos foarte greu!
Vorba lui Valen, asa mare ca mine e normal,cat tancul, ca doar am nascut, nu fotomodele cu kg in minus! oricum sunteti super tari cu comentariile, asa ma mai destind si eu!

ps.Sa va zic si eu cum a fost cu sentimentele materne: cand s-a nascut mi-era tare drag , dar si eu ma uitam la el si nu realizam ca e al meu, mi se parea tare ciudat ca nu mai e in burtica, parca acolo il simteam altfel, mai "al meu"! cam in a2a zi dupa nastere, m-am dus in salonul bebeilor sa mi-l recuperez si am trecut pe langa o asistenta care tinea un bebe in brate ridicat, sa scoata aerul...mi s-a parut mie ca seamana cu al meu, dar am trecut mai departe si am vazut ca inafara de patutul lui Filip care era gol, mai erau 2 fetite, deci cel din bratele asistentei era AL MEU si eu nu l-am recunoscut total!!! au zis ca mi-l aduc ele mai tarziu si eu m-am intors singura in camera...Doamneeee, ce-am mai plans!! ca n-am fost in stare sa simt ca e copilul meu! senzatie super naspa!
Acum ma uit la el si-mi vine sa-l tin lipit de mine non-stop! si cand mai vad ca parca ma priveste cu alti ochi decat pe bunici si-mi zambeste numai cand imi aude vocea, as renunta la tot si toate pt binele lui!

Peseu cam lung, scuzati da m-a apucat melancolia!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1265111765/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip fotomodel(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Fetelor, in sfarsit am pus si eu poze pe net... gasiti linkul la mine in semnatura! M-am chinuit cateva zile bune ca sa ii surprind ochisorii si gropitele, ca parca stia ca asta vreau de la el si inchidea ochii si nu zambea.

Apropos de datele lipsa, Alexandru a avut 52 cm inaltime, s-a nascut la 14:45 iar eu am nascut prin cezariana.

Mamica de Alexandru - 22 august 2007
http://www.flickr.com/gp/12458921@N03/N5vm6A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Andicu, superbe pozele lui Filip. Si cele cu cravata si cu floarea sunt mortale. Nu te superi daca o sa ma inspir, dar mi-au placut teribil

Oana, Stefan (11 martie, 2003) si Victor (12 iulie, 2007)

www.flickr.com/photos/12244302@N04/show/" target="_blank">Poze




"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

witchy super pozele!pijamaluta p care il are Alexandru al tau in poza bebe strumf il are si Alexandru meu primit de la bunicu:d

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank">bebitzoi Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

witchy_witch, l-am vazut si pe Alexandru. Chiar ca un ingeras.

Ce mai! Toti copiii nostri sunt frumosi. Ramanem la strumfi, pentru denumire, dar e bine de stiut ca am fi putut oricand sa ne numim "Frumosi de iulie-august". Adevarate modele. Daca stiti vreo revista care cauta BB model, sa vina la noi, ca are de unde alege.

Oana, Stefan (11 martie, 2003) si Victor (12 iulie, 2007)

www.flickr.com/photos/12244302@N04/show/" target="_blank">Poze




"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

quote:
Originally posted by lorinaoo1
[Ile sa stii ca sfaturile tale au mers intotdeauna, in ceea ce ma priveste, asa ca...






Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Lia, unde esti? La plimbare? Azi ati ajuns pana la Cetate sau doar prin zona?

Oana, Stefan (11 martie, 2003) si Victor (12 iulie, 2007)

www.flickr.com/photos/12244302@N04/show/" target="_blank">Poze




"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:



Azi am avut plimbarica prelungita in parc si ne-am intors de curand. Am adormit maimutzica mica si acum ma pregatesc sa fac si eu un nani mic. Inainte de asta am vizionat poze...multe poze....

Andicu, Lavinia, witchy_witch, mamii, mychydutza, sa va traiasca puii! i-am vizionat pe toti si sunt absolut delicioasi! Andicu si Lavinia felicitari pt micii crestini!

Vorbeati despre sentimentele materne...La mine sentimente au fost inca din burtica pt ca am trecut prin multe si s-a creat o legatura stransa intre mine si pitica, insa dupa ce s-a nascut ma uitam ore intregi la ea si nu-mi venea sa cred ca e a mea si din cauza incertitudinilor sentimentele materne s-au cam perturbat insa au revenit "pe drum". Ne-am acomodat repede si am inceput sa ne iubim, iar acum suntem nedespartite. As tine-o langa mine zi si nopate. De multe ori imi vine sa o iau din patut sa doarma cu si langa mine, sa o simt aproape asa cum era cand inca era in burtik, cand era numai a mea. Cred ca de aceea imi lipseste atat de mult burtik....

Andra si Mara Teodora(13.07.2007)
"Cere si ti se va da!"
www.flickr.com/photos/9662615@N06/" target="_blank">Mara Teodora
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

hmm pt cine shtie sa raspuunda:D

Ieri cand am fost la pediatra mi.a zis ca ii vede dintishorii.Lui Alex ii curg balele incontinuu,nu mult dar destul, nu e cam devreme??Deasta sa fie putin marait???Si daca pediatra deja a zis ca ii vede dintishorii eu cam in cat timp sa ma ashtept sa ii dea dintii??

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank">bebitzoi Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

am admirat numai copilasi frumosi...alexandrii lui mamii si whitchy, bulinutza elisa, pe dolofanelul de filip (subscriu si eu...mami tare frumoasa! si el mortal cu sticla de sampanie), pe denis al cristinei (sunflower1979, si ea tinerica si frumoasaaaa!) si pe victoras al oanei...niste copii foarte reusiti, unul mai frumos ca altul.

popeascooooo, ramane cum am stabilit, da???

Mergi la inceput