Mamici de iulie-august 2007 (90)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valen spune:

mm, deci ne mutam la scutece. Minunat. Mamii, si Ines balaste la greu dar io una nu vad nici un dinte in gurita ei. Nu cred ca ai ce sa-i faci copilului, decat sa astepti. E cam devreme pt. dinti dar asta elorina, ti-am admirat crestina; frumoasa si elegantawhichy, frumos baiat ai mai...nu am apucat sa vad si celelalte poze dar imi fac timp si revinalina.a, zici ca mai vrei o odisee? hmmm, se vede ca nu prea dormi si esti obositacu sentimentele materne...mi-amintesc asa bine cum a fost cand mi-au adus-o pe sarah in salon (n-o vazusem nici o secunda): "mamica Panait, ia uitati cine-a venit aici"...ooo, ce frumos a fost, stiam ca e a mea, vedeam ca semana leit cu Ovidiu; i-am vorbit non stop minute bune, defapt eram singura din salon care vorbea intruna; i-am spus ce mult o iubim, am pus-o la san, i-am facut declaratii peste declaratii si promisiuni peste promisiuni. Eram neindeminatica si parca totusi era a mea dintotdeauna. Cu Ines la fel, ce-am mai plans cand am vazut-o! nu-mi venea sa cred ca si ea e tot a mea, ca am 2 fete...nici acum nu-mi vine sa cred defapt. vorba anyei, se vor marita si mie tot n-o sa-mi vina sa cred ca sunt mama. pentru clipele alea si pt. fiecare zi langa ele, parca le-as mai face o surioara. Ce comic: sa devina si Ines surioara cea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Moama Anya 59 de kg! Gata, m-ai ambitionat teribil!

Azi m-am cantarit : deci mai am 15 kg sa ajung la 60 macar

Ce ma oftic ca eu nu am avut timp sa vizionez nici o poza si nici sa trimit cateva...



Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

quote:
Originally posted by ilenutza
Moama Anya 59 de kg! Gata, m-ai ambitionat teribil!Azi m-am cantarit : deci mai am 15 kg sa ajung la 60 macar Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)
ce ma bucur ca nu sunt singura Auzi, Ileana, lasa mai, ca si daca suntem mai plinute, avem alte calitati, ce naiba. Mama imi spune mereu ca m-a vazut in poze si ca arat f bine, cica "lasa mama, ca esti grasa si frumoasa". Asa crede ea ca ma incurajeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

fetelor ma primiti si pe mine in grup ca sa zic asha ash mai avea si eu de dat vreo 10 k sa ajung la 50 si vad ca nu vor sa plece de pe corpul meu!dar le venim noi de hac
last hours la odisee???nu vreau sa ne mutammmmmmmmmmmm imi place aici:((

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank">bebitzoi Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

ile, zau ca n-am facut nimic ca sa le dau jos...pur si simplu. eu am luat cam 13 in sarcina, adica aveam 70 inainte sa nasc. am slabit repede, poate si pt ca am fost asa de suparata cu arina. nu-mi mai trebuia nimic, mai ales in primele zile.

cand am nascut-o pe anya a fost cam la fel cu greutatea. mie mi se parea ca arat de vis. cand a venit soacra-mea pe la noi, la 2 luni dupa ce am nascut, ma asteptam sa-mi spuna si ea ceva frumos. si...nimic. la un moment dat, ii zic eu: ce ma bucur ca am reusit sa slabesc dupa nastere. si ea zice: ei, mama, asa e la primul copi. asa eram si eu. sa vezi la al doilea...eu m-am ingrasaaaat. ma rog, n-am mai zis nimic. acum, dupa ce am nascut, ne-am intalnit cu o vecina de-a ei, care se vaita ca fata ei a nascut odata cu mine si nu reuseste sa dea kg jos etc. soacra-mea zice: pai si alina era mai slaba dupa ce a nascut-o pe anya! eu sa mor. chiar daca era adevarat, nu se cadea sa spuna asa. basca, chiar nu avea dreptate. in fine...din celebrele povesti cu si despre soacre!

am vazut-o si pe lorinuta, o mica papusica. sa va traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

asa anya paraste.o p socroshenie.eu zic sa le trimitem pe o insula PE TOATE!

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank">bebitzoi Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

quote:
Originally posted by mamii
fetelor ma primiti si pe mine in grup ca sa zic asha ash mai avea si eu de dat vreo 10 k sa ajung la 50 si vad ca nu vor sa plece de pe corpul meu!dar le venim noi de haclast hours la odisee???nu vreau sa ne mutammmmmmmmmmmm imi place aici:((mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank">bebitzoi Alex 13.07.07
imi pare rau mamii, dar nu incapem pe aceeasi lista. Tre' sa va faceti liste separate voi, astea de aveti 55 kg si vreti sa ajungeti la 54. Noi aici vb de femei cu....greutate, care au probleme serioase. Si ca sa-mi spal pacatele si sa inchei odata subiectu' asta cu kilele mele va impart tuturor cate-o si ma duc la treburi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Pupici la proaspetele mamici si la bb-ici!

In primul rand felicitari mamicilor!!!! Sa va traiasca puii si sa va bucurati de ei!!! Numai bine!

Fuga, fuga sa mai apuc o postare la odisee :)
Suntem de o saptamana acasa, dar ducem lipsa de timp ... Amélie s-a facut o babana, care sufera de sindromul "imi place in brate" si "ma doare burtica" si eu am multa, multa treaba ... o fac asa intre urlete :)
Insa mi-am facut timp sa urc pozele de la botez si cateva in albumul "cum crestem" ... cine are chef si timp le gaseste la albumul lui Amélie.
Sunt in urma rau de tot, nu cred ca apuc sa citesc din urma, asa ca pup din nou mamicile si bb-ici si ne vedem la clubul scutecelor ... sper sa va gasesc ... v-ati hotarat deja la un nume?
Numai bine!!!!

Mandra mamica de
Cristian Mihai (3 Mai 2004) & Amélie Gabriela (26 Iunie 2007)
www.cristian.in-guide.de" target="_blank">Albumul lui Cris * * * Albumul lui Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Wow ce la fix am nimerit tocmai in ultima zi la odisee. Parca si pe mine ma apuca o nostalgie...cand imi amintesc cum eram la inceput.

O sa ma bag si eu pe lista fetelor care au muuuulte kg in plus. Si ma simt si mai rau ca am un sot de il ia vantul pe strada de slab, iar eu ca balena pe langa el.

Am vazut ca ati vorbit de ce ati simtit cand v-ati intalnit bebeii. Si eu ma uitam la ea si nu puteam sa realizez ca e a mea. Abia cand mi-au adus-o la san dimineata am stat cu ea 2 ore si ne-am analizat una pe cealalta si de atunci nu imi mai vine sa o las din brate. Toata lumea imi spune ca o invat rau dar e puiutul meu si as sta numai cu ea in brate! Daca se "invata rau"....asta e, o sa vedem noi, dar nu pot sa ii refuz dragostea mea cand o vad cum ma cauta cu privirea!

Hai ca am devenit siropoasa!

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/1233643090/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Ultima zi de odisee...mi s-a facut un gol in stomac, Doamne cum a fugit timpul...parca mai ieri ne luptam cu petele, greturile,eu cu rubeola mea...

si acum ma uit la piticotul asta ce doarme langa tat'su si nu-mi vine sa cred ca eu l-am adus pe lume...

by the way..stranutul la bebei e semn de raceala?sau e normal???la fel vad ca de ieri se sfarcaie in continuu, am incercat sa-i scot muciuletii din nas cu pompita cu bete lipicioase, dar is aposi si nu merge treaba...oricum maine il duc la control, insa as vrea sa aud si parerea voastra...mi-e frica sa nu fi racit,ca eu am fost bocna de racita si desi am purtat masca , ma gandesc sa nu se fi molipsit..daca aberez,acoliti ....
pupici, merg la somn ca-s zombie...

poze Kevinutz

Mergi la inceput