Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Gata, am facut modificarile si pt BB si pt Pufulet.

La mine n-a fost emotionant. Eu i-am spus ca nu mi-a venit si el a fost foarte incantat. Dupa care am facut un test de sarcina si liniuta era foarte pala, asa ca am stat in dubii.
A doua zi, la alt test nu a aparut a doua liniuta asa ca am zis ca nu sunt, iar el era tare dezamagit.
Cand in sfarsit am aflat ca sunt, era in al noualea cer.

24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Multumesc mult pentru modificari Darleena

------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Pufu cu placere.
M-am uitat acum la poza din mail. Super draguta, si sugestiva. Abia astept sa ma duc si eu diseara sa-mi pozez gagalicea. Poate am noroc si de data asta imi dau si mie o poza asa draguta.



24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Pufu , felicitari, sa va traiasca micutul ! De dimineata pandesc sa apari cu vestea cea buna...

Eu am tras cu ochiul la nasteri si apoi la mamicile de iulie-august, ca m-am gandit ca le-a venit sorocul...

22s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata!

pufule fecitari pt. BB sanatos!!

noi la 9 am fost la eco la Iosup de Tm! Fetele sunt super bine, sanatoase, isi trac picioare in fata, unal la alta, inghiteau lichid de numa! Ana are 296 g si Elena 276 g! restul masuratorilor nu le mai scriu! Oricum nici vorba de SD ! Recomandare: din nou repaus cat mai mult, mie nimeni nu-mi zice miscare , la 28 de sapt. sa fac injectia pt. maturizarea plamanilor.. si s-o repet din nou la 32 de sapt.! Marti mai merg la o morfofetala! si azi plecam si noi in wk la munte!!





PUSSI 19+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Floryyyyyyyyy FELICITARI !!!! din suflet pt rezultatul bun de la amnio si sa va traiasca flacaul si sa se faca maresi frumos. Acuma poti merge sa te imbeti .


Anca 25+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:



Am revenit ... de fapt m-a "tras de urechi" jasmin de la italience sa ma vin si pe-aici. Nu v-am parasit, da' nu am noutati, sunt in pana de inspiratie, sunt cheauna de nesomn din cauza caldurii ... si tot asa !!!! Ma simt fff slabita, lesinata, fara vlaga ....

In ultimul timp ne-am tot plimbat pe ici pe colo (am facut un tur de forta la Roma pe la prieteni, rude) ca sa rodam masina noua, care merge brici. E o minunatie si suntem fff incantati de ea.

Noi suntem bine ... fetita creste, e activa ... nu stiu daca si ea sufera de cald in piscina ei acolo sau ii transmit eu starea asta de discomfort pe care o am din cauza caldurii. Astazi mergem la eco (inainte de vacante) si abia astept sa o vad ... am o lista luuunga cu intrebari pt. dr. ...

Numele inca nu l-am decis ... oricum, am ajuns sa eliminam din lista initiala de 21 de nume multe dintre ele, astfel incat suntem acum la 3-4. Iar daca nu vom reusi sa ne punem de acord, facem biletele si tragem la sorti ... Dar pt. "curiosi" si prieteni bagaciosi de va numi Pompilia, ca sa o alintam Pompi .

bb - bine ai revenit din vacanta !!!!!! (ca nu am apucat sa mai vorbim de atunci) Ffff frumoase pozele si burtica !!!!! Ffff frumoasa burtica la nunta !!!!!! Felicitari si tine-o tot asa !!!!!

pufu - ma bucur pt. ca ti-ai luat o piatra de pe suflet cu rezultatul de la amnio !!!!!! Sa va traiasca si de acum sa te bucuri si tu cum trebuie de perioada asta a sarcinii, fara ganduri negre !!!!

jasmin - am citit ce "emotii" ai avut cu accidentul ala din Ungaria. Bine ca nu ai nici o legatura!! Acum citeam in ziarul nostru local (Vrancea) ca unul dintre morti e vrancean.

Promit sa mai revin !!!!!! Pupicei la toate burticile !!!!!!!

Aaaaa ... si LA MULTI ANI !!!!! sarbatoritelor de astazi (Ilenele)


Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

petro in sfarsit apari!! chiar intrebam de tine zilele trecute!!! felicitari pt printesa!!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu stiam sigur ce nume va avea fetita sau baiatul din prima zi in care am aflat ca sunt insarcinata!! am noroc ca tati e de acord cu mine, doar atata vrea sa fie yasmina cu I romanesc!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pussi ma bucur ca fetele sunt bine.
La noi cu testul este o poveste lunga.
Incercam de un an si jumatate sa facem un bb asa ca avusesem multe dezamagiri pana at si un test neg nu ne mai surprindea deloc.
Eram in luna in care facusem HSG si prestasem doar odata in perioada fertila asa ca mari sperante nu ne faceam,dar intr-o seara cand ma dadeam cu crema sotul meu imi spune ca sunt schimbata ca ceva s-a modificat la sanii mei.Asa ca de ziua lui pe 5 martie dimineata m-am trezit la 7 si am facut un test,era Z12 DPO ,si au aparut 2 linute.Nu-mi venea sa cred asa ca am luat testul si m-am dus in dormitor unde dormea tati,l-am pupat ,i-am aratat testul si i-am zis la multi ani.
A fost un moment fffff frumos,radeam si plangeam ca doi prosti....cu ocazia asta scapasem si de cadoul de ziua lui

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput