Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pussi ma bucur ca bebelinele sunt bine!! woww deja ai 19 sapt!! multe inainte pana la 38 macar!!! nu pot sa cred ce repede a trecut timpul!!!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Daaa si eu stiam cu exactitate numele pt. baietel. Si eram convinsa 100% ca e baiat ... Si noi suntem de acord, nu are loc nici un ... doar ca ne place intr-o anumita masura un nume ... dar in principal suntem de acord ...

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Mai fetelor, dar harnicute ati fost. Avem deja un nou capitol, citesc deja de 10 minute din urma. Zici ca n-am intrat de o saptamana.
Pufu, FELICITARI!!!! Sa-ti traiasca flacaul.
Eu tocmai m-am intors acasa. Am fost la o cununie civila care s-a tinut la Primaria sect 3. Dupa cununie, ce credet ca am facut? Am tras o raita prin Unirea si am cumparat primele hainute pentru Rares. Am cheltuit deja jumatate din salariu (pe care l-am luat ieri) I-am luat pana si un costumas pentru la vara cand va avea 6-7 luni. Sunt atat de fericita! Este atat de cald afara. Incercati sa nu iesiti pe nicaieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, sa va povestesc ceva. Azi cand ma intorceam spre casa, in taxi (nu am luat masina ca sa nu incurc circulatia pe la Unirii), mi-am pus mana pe burta si imediat am simtit cum se intareste acolo (parca m-a simtit si a venit sa-l mangai), iar acum 1 minut am simtit la fel. Este minunat!!!
Ref la momentul in care am aflat ca sunt insarcinata: noi incercam doar de o luna si jumatate. Mi-am facut testul cu o zi inainte de data la care tb sa-mi vina ciclul si mi-au iesit din prima 2 liniute. Mari semne nu avusesem (cred ca eram in 2 saptamani cand am facut testul), insa nu puteam sa ma abtin. L-am facut seara cand sotul meu tocmai atipise. L-am trezit din somn si plangeam de fericire. El saracutul era buimac, nici nu intelegea prea bine ce-i spun. Dupa cateva minute si-a revenit si urmatoarea jumatate de ora amandoi vorbeam la telefon (fiecare cu familia lui, cu prietenii). Nu am asteptat sa-mi confirme dr. Stiam ca sunt insarcinata si toata lumea trebuia sa afle. Un alt moment emotionant a fost primul eco, la Iosup. Atunci am fost amandoi. Desi imi doream fata, am iesit ametita de bucurie cand mi-a spus ca e baiat, am uitat imediat ca mi-am dorit fata. Si la fel am consumat amandoi multe minute la telefon, ca sa anuntam din nou tot familionul ca avem baiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Bunaaaaa! Sunt super super incantata. Am venit acum de la echo...bebelina e foarte bine, ne-a zambit!A si sugitat!O scumpica foc! Ne-a tinut o ora acolo, si ne-a aratat de mai multe ori imagini 3-4D, dar pe cd doar 3 ne-a pus, si inca 3 pe care nu le citeste calculatorul, dar...asta e !
Nici nu am apucat sa vad ce ati scris...o sa ma apuc acum de citit, putin mai incolo, ca acum trebuie sa ma intind putin, m-a cam ametit caldura de afara!

Pupici pe toate burticile!
Abia astept vesti de la celelalte fete care au mers azi la echo!
23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

creem, bravo!!

roxxy si eu patesc de mult asa. cand pun mana pe burtik ap[are si ea!!



Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

pufulet - felicitari pentru nazdravanul sanatos!
pusi - pupici la fete si distractie mare la munte...ai grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

creem felicitari pt. bebelusa

despre cat am asteptat eu sarcina asta... vreo 5 ani, dar se pare c-a meritat fiind totul la dublu



PUSSI 19+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Buna mamici!
eu am ramas in urma rau de tot la citit...la scris ..la tot... dar sa stiti ca nu v-am uitat ...mi-a fost tare dor de voi. am venit de la mare duminica..iar marti deja am venit la servici..unde am foarte mult de lucru.Burtica este bine..creste....pun diseara poze pe mail.


Gianina si Simona Andreea(24.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gianina bine ai revenit!!!
noi am asteptat bebele 1 luna jumate... dar mi s-a parut o eternitate !!



Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput