Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

neata, fetelor!
o zi frumoasa si racoroasa va doresc.

azi trebuia sa merg la serv dar am concediu medical 7 zile, asa ca mai lenevesc si eu pe acasa.
bblu meu e f activ de azi dimineata. doar ce am terminat de papat si se tot zbenguie. imi place la nebunie!



vine Luca Teodor
Roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

buna dimineata!
sunt foarte trista si speriata
azi noapte la 3 m-am trezit cu o contractie de toata frumusetea si foarte clara
imi e o frica de mor!
aveam burta foarte tare , se delimitase clar cat un pepene galben , sub buric si presaaaaaaa
am sunat dr acum si a zis sa iau nospa si supozitoare cu scopantil
dar imi frica de mor
ieri am fost al plimbare prin carefoure , de bine ce ma simteam decateva zile si am stat de la 12 la 19 ! oare o fi de la oboseala?
spuneti-mi daca ati patit !
pur si simplu imi e frica




kiva22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Darleena, eu ma simt bine cu Materna, dar daca voi ziceti ca nu mai aveti probleme cu calciul de cind luati Elevit iar eu am inceput de circei...acum chiar ca nu stiu ce sa fac..m-ati bagat in ceata.
Despre saptamini, eu nu am zis ca ai 25 de saptamini, ci ca ai intrat in saptamina 25, dat fiindca ai mai mult de 24. E ca si cum spun ca merg pe 33 ani, desi nu am decit 32 si 5 luni. Dar oricum nu conteaza, e vorba de numai citeva zile si oricum bebelusii astia din zilele noastre sunt atomici si toti sunt peste grafice...nu am auzit de unul care sa fie slab dezvoltat...cred ca li se trage de la vitamine.

Cami, vorbind despre gimnastica, n-ai primit PM-ul meu? Ca m-am gindit eu de ieri ca asa ceva s-ar putea sa nu fie posibil.


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Jasmin, ,search-ul sa traiasca!!! La fel ca si Darleena, eu cred ca 24+ insemna ca ai 24 saptamani si cateva zile (adica esti in saptamana 25, dar inca nu ai implinit 25 saptamani)

Eu mi-am pus ticker la semnatura de aici:
http://www.lilypie.com/create_baby_days.php


ex. pt. UM 19 ianuarie avem astazi 26 saptamani si 2 zile (sau 26+):
http://bd.lilypie.com/rNW4p3.png



Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

jasmin e imposibil ca Centrum Materna sa nu aiba in compozitie calciu, asa ca daca zici ca ai inceput de carcei, s-ar putea sa ii ai si cu Elevit.
Cred ca daca vrei sa schimbi, mai bine compari compozitiile celor 2 complexe de vitamine intai, sa vezi daca Elevitul contine mai mult calciu.



24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Kiva imi pare rau pentru contractie. S-ar putea sa fie doar contractii Braxton Hicks si deci o alarma falsa.
Incearca sa te odihnesti si sa iei no-spa si vezi daca mai apar.

24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

pt. carcei este bun Magneziu ( MagneB6 o fi bun, am auzit la multe gravidute care iau)
La Sebi am avut carcei in ultima luna, mai ales dimineata cand ma punea "pacatu'" sa ma intind!!! Urlam de se trezea si sotul speriat; imi facea putin masaj si imi trecea; oricum senzatia este tare neplacuta, aveam impresia ca ma doare inima


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata, fetelor. Acum ne-am trezit si noi. Am fost 2 puturosi si am lenevit pana la ora asta Anacami, multumesc. M-ai calmat. Eu spusesem ca am gradul o de maturatie la placenta. Incepusem sa ma ingrijorez cand am vazut ca fetele scriau ca nu e ok. Dr Meclea si dr meu ginecolog mi-au spus ca totul e super ok pana acum. Chiar ma gandeam: "sa fie amandoi doctorii atat de incapabili si sa nu-mi spuna ca este o problema?" Si eu stiam ca e super bine sa ai gradul 0. Ma speriasem la 15 sapt cand Iosup imi spusese ca am gradul 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anacami, daca nu imi trec in urmatoarele zile incep sa iau magneziu. eu nu am mai avut nicioodata pb cu carcei.
eu am trecut la facut papa.
revin


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Bb, este bun si impotriva contractiilor (si carceii cam asta ar fi la nivelul muschilor picioarelor??); atentie insa sa nu iei si alte suplimente pe baza de magneziu...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput