Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

am gasit un subiect despre ei:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89253

_
Trimiteti-ma la treaba, am facut ordine si am spalat geamurile doar in dormitorul matrimonial (Sebi are prostul obicei sa se urce pe glaf si sa puna mainile si limba pe geam-adica sa-l si linga ; nu va spun cum se vede prin perdea ).

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Kiva, imi pare rau, cred ca toate ti se datoreaza statului in caldura. Si eu am patit ceva ciudat acum vreo 3 zile, statusem mult afara, ca avusesem de umblat pt servici, veneam in sfirsit spre casa si eu care de obicei nu am nimic, nu ma doare nimic am simtit deodata o durere de burta, o greutate, ceva ce nu mai simtisem pina atunci. Bine ca nu a durat si nu s-a mai repetat, dar am stiut ca e de la caldura. Mersul in caldura e foarte periculos...se poate pierde chiar sarcina (fereasca Dumnezeu), de aasta va rog pe toate sa aveti mare grija....


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Cami, am incercat sa-mi pun si eu ticker-ul dar n-am reusit. Trebuia sa fie acolo la semnatura unde scrie cum creste comoara.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by anacami

am gasit un subiect despre ei:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89253

_
Trimiteti-ma la treaba, am facut ordine si am spalat geamurile doar in dormitorul matrimonial (Sebi are prostul obicei sa se urce pe glaf si sa puna mainile si limba pe geam-adica sa-l si linga ; nu va spun cum se vede prin perdea ).

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania



Wow, Cami, Sebi pare super
Vad ca este si in gemeni, deci curios si neastamparat
Cred ca asa e cel mai dragut.


26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Kiva, eu cred ca a fost o contractie Braxton Hicks, astea sunt asa de capul lor si nu se repeta. Eu am dimineata in special, cand ma trezesc si ma intorc pe spate. Nici macar nu am luat no-spa, pentru ca tine cateva secunde.
Descrierea ta a fost foarte plastica, exact asa as descrie si eu.

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Vasari,este un nazdravan si jumatate!mi-am dorit un asa copil (stiti zicala "ai gija ce-ti doresti...), dar cateodata ma sleieste de puteri..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Jasmin, trebuie sa mai stergi cate ceva
Trebuie sa scrii ca mai jos, dar fara nicio pauza:

[url = " link " ][ blue][ b]cum creste comoara[ /b][ /blue][ /url]

in loc de link scrii:
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev337pf_.png



Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna dimineata,

Jasmin, multumesc de compliment! Ma duc si eu indata sa ma uit la carut!
Jasmin, cand am 17s 3z sunt in saptamana 18, dar am 17 saptamani. Si cand scrii 18+ plusul ala indica ,,, ca ai mai mult de 18 saptamani, deci ar fi 18s xz.

BB, treaba cu carceii este fff simpla: ai 100% lipsa de magneziu! Stiu de la dr, de la moasa si... din experienta! Fac si eu la fel si iau magneziu Magnosolv, se dizolva in apa, e mai concentrat. Nu iau pe stomacul gol, ci cu o masa. Du-te la farmacie siiti garantez ca iti trece in cel mult 3 zile!
La mine numai Elevit-ul nu ajuta, probabil ca am nevoie sporita de magneziu. Iar pe caldurile astea nici nu-i de mirare ca avem lipsa de minerale.

Kiva, ai grija. N-am patit, si cred ca e de la oboseala. Depinde de fiecare. Daca pana acum ai avut ceva probleme si ai stat mai mult la odihna cu sarcina, clar ca ai exagerat. Mie nu-mi fac probleme plimbarile luuuungi, sa fie si toata ziua, dar sunt obisnuita. Singura chestie ce se intampla este ca ma apuca durerile de picioare muschii, si bag magneziu si trece (BB :-) )
Kiva, poti lua si tu magneziu, este bun si impotriva contractiilor. Sigur si ce ti-a zis medicul sa iei, magneziu numai suplimentar!

Adina 17+



Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Cami, vad ca am raspuns cam la fel...
Si la mine e lafel cu Jasmina (adica ai grija ce-ti doresti). Intotdeauna am zis ca prefer, cand voi avea un copil, sa fie unul neastamparat, dar plin de imaginatie, vesel, nu unul care sa stea unde-l pui... Ei, exact asta am! Fata asta nu stie sa stea locului mai mult de 1 minut. Iar asta de la vreo 3 ani, ca pana atunci nici atata! Ma duceam cu ea de cand era micuta la locul de joaca in parc. Ei, ea proba fiecare joc cate 30 de secunde, sarea la urmatorul, pana facea toata tura si eu transpiram fugind dupa ea ca nebuna, cateodata facea doua ture, dupa care zicea: hai! se plictisea... iar eu invidiam mamicile care stateau de vorba sau citeau o carte si copilasii stateau la groapa cu nisip. Asa ca acuma zic ca al doilea poate sa fie ceva mai linistit, nu m-ar deranja!

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Cami, merci, , am sa incerc, dar eu stau mai prost cu tehnica, dar sper sa reusesc. Am zis eu ca nu stiu ce m-as face fara voi.
Ai sters urmele lui Sebi de pe geam? E o figura...e in gemeni? Dan e in gemeni si citeodata imi maninca sufletul...dar n-as putea sa traiesc fara el.


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput