Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

o sterg öa culcare, sau macar la tv, unde tot pot sa adorm, sper...

Noapte buna la toata lumea!

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Si eu ma duc in pat, desi is agitata ca e atita de cald de nici respira nu poti si parca ventilatorul nu are nici un efect :(
Somn usor burtici

------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

da de foame asa noaptea cine se mai trezestte ca mine?
m-am tot rostogolit eu in pat si pe o parte si pe alta....da de unde... nu reuseam sa adorm...al meu sot nici macar pe partea ailalta nu se intoarce,cred ca de oboseala...si eu am inceput sa hoinaresc prin casa...si mi-am dat seama ca defat de foame nu pot dormi.......beu un iaurt, si o cana de lapte, poate s'or mai linisti apele...

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

vad ca numai eu sunt de-a nebunelea pe aici...asa ca merg sa ma culc

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

NEATZA!

Darleena si anacamai felicitari pt vestile bune de ieri de la eco!!!!

Fetelor din Bucuresti stiti daca in magazinul Unirea sunt haine pt gravide?ca parca la et 1 nu sunt....Sau macar pe langa magazin?

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Neata fetele.
Adina, nu ai cum sa fii in saptamina 17 daca ai deja 17 saptamini implinite plus 1,2,3...zile, pt ca deja ai depasit saptamina 17 si ai intrat in a 18-a. Iar despre poze, am trimis aseara altele de ieri, pe adresa noastra de mail. Scoica se afla la fisierul ul.meu, asa a botezat Dan poza desi nu stiu de ce.
Si ai dreptate ca nu conteaza ce va fi atita timp cit e un copil sanatos. Mie mi-ar fi placut sa am doua fetite si un baietel, dar nu stiu ce va mai fi pe viitor...


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Neatza!

Dany, la Unirea eu nu am vazut magazine pt gravide, dar sunt la Cocor (la parter- nu prea grozave si la et 3 parca, in capat, unde au niste lucruri foarte dragute). Si daca mai mergi puitn spre Universitate, la Sf Gheorghe este magazinul Rococo.
Din cate tin minte ambele au program mai scurt sambata... pana pe la 2 parca.

Am trimis si eu cateva poze pe mailul comun, le-am pus direct in folderul cu poze.

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Adina, aseara cind am pus pozele pe mailul nostru comun m-am uitat si la pozele voastre: sunteti o familie foarte frumoasa si sotul tau e intr-adevar foarte inalt...iar Dany este o gravidutza superba. Flory, vad ca acum ca te-ai linistit apari mai des, ma bucur foarte, asa imi place. Ieri m-a intrebat doctorita de la eco daca am facut TT si i-am spus ca nu am vrut sa-l fac pt ca da foarte multe erori si ca nu am vrut sa ma stresez, ca stiu o gramada de gravidutze care au asteptat cite o luna in stres sa faca amnio si sa primeasca rezultatele, care au fost toate negative. Pina la urma mi-a dat dreptate...




bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Neata!
Multumesc de complimentele pentru Kara....i le-am transmis si era si ea foarte fericita. A zis ca daca stia ca o sa fie atat de apreciata nu se acundea dupa manute si ca data viitoare o sa fie mai cooperanta.

Stefania mie mi s-a intamplat o data, cand era sarcina mai mica, sa ma trezesc noaptea de foame. Cred ca m-am perpelit pe toate partile vreo ora jumatate pana mi-am dat seama ca daca nu mananc ceva nu o sa mai adorm. Si m-am dus si am mancat branza de vaci cu sticksuri - ca sa nu ma ingras


24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata
felicitario fetelor care au venit cu vesti bune de la eco!!!
darleena, acuma deschid pozele sa vad si eu bebelina!! hai ca le-am vazut!! sa iti traiasca bebelina!!
anacami, cum adica posibila malformatie?? nu ai intrebat??
jasmin unde sunt poze cu caruciorul?? vreau si eu sa le vad!!!
in legatura cu saptamanile, si eu stiu ca si Adina, daca ai 24 si3 zile cum ama eu, am 24+, de abia din ziua in care am implinit 25 trec in saptamana 25.

fetelor eu o iau razna, de cateva zile ma trezesc noaptea/ dimineata cu carcei groaznici la cate un picor (pe rand parca le ia ). nu mai pot!! a doua zi nici nu mai pot calca pe piciorul respectiv ce ma doare!! oare ce la ce?? de la circulatia sangelui, de la lipsa de calciu>?? voi stiti ceva??

stie cumva cum pot pune si eu filmuletele cu eco 4 D???
mie o foameee.....ma trezesc cu o foame dimineata.....fugg sa pap ca lovesteeeeeeeee.............


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput