Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Darleena, super pozele cu bebelina, e o dulcica! O sa pun si eu, sper sa reusesc.




bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

aM INCERCAT SA PUN POZE, SPER CA AM SI REUSIT...FAC O PROBA


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Cami, Darleena, felicitari pentru eco! Azi chiar a fost ziua ecografiilor! Am vazut si pozele tale, Darleena, foarte frumoase!

BB, frumos carut v-ati luat!

Jasmin, abia astept sa-l vad pe-al tau! Parca are ceva romantic, ales impreuna in cele doua saptamani, acum cumparat de Dan, ti-l arata prin net - ce mai!!!
Nu face nimic ca ai crezut ca-i fata, eu inca nu stiu inca ce-i, sper totusi la baiat, dar sanatos sa fie copilul, ce-o fi! Parca sper si mai putina concurenta intre copii daca va fi baiat, adica sa nu se simta asa inlocuita Jasmina mea.
Cu saptamanile, eu am inteles exact invers: Trecem saptamanile deja implinite, si de aia cu plus! ex.: 21s+3z = 21+. In definitiv mi-e indiferent, dar eu stiu ca s-a mai discutat candva, acum multe capitole. Daca puneti toate altfel, ziceti-mi si mie, ca ma maresc si eu cu o saptamana!
Roxana, nu trece dupa ecografii, ca ele acum nu mai arata exact DPN-ul. Dupa saptamana 22 (edit: ca am citit exact cand) diferentele intre copii (in ce priveste masuratorile) pot fi de 3-4 saptamani, pentru ca sunt diferiti ca si noi, adultii. Insa nu inseamna ca sunt si mai "batrani". Nu stiu cum sa ma explic altfel... Si la mine eco arata bb cu aproape 2 saptamani mai mare, insa asta 1. se poate schimba oricand si 2. nu onseamna ca are o varsta mai mare, ca nici nu s-ar putea (stiu bine).

Cal la 7-8 saptamani in mod normal dr determina varsta sarcinii si DPN-ul, care atunci se poate stabili cel mai exact, neexistand inca diferente de lungime etc. Asta ar fi DPN-ul cel mai corect!

Vad ca v-ati dus toate la culcare.

Noi inca cautam nume. Si nu gasim!

Am hotarat sa venim si noi in Romania, probabil intre 17.8. si 28.8. Am veni chiar mai devreme, dar am programare la spital la eco morfofetala si abia am reusit s-o schimb de pe 20 pe 16. Mai incerc o data, ca ne-ar conveni sa plecam cu cateva zile mai repede!

Aveti careva o idee cum sunt drumurile intre Cluj si Suceava? Anul trecut era o catastrofa, pentru ca se si lucra si se mergea des pe o banda numai, deci inaintai ca melcul. Al meu si-a facut niste nervi ingrozitori! Eu l-am fost prevenit ca sunt fff rele strazile, dar el nu si-a putut inchipui. In Olanda au toate oraselele legate prin autostrazi, si el tot ma intreba unde sunt autostrazile in RO, unde incep si ele odata si de ce nu le luam pe alea in loc de DN... Acuma stie, si tot arde de nerabdare sa mergem!

M-am lungit si vreau sa va spun ca ma simt tare bine la odiseea noastra, cand eram insarcinata cu Jasmina n-am reusit sa ma simt bine acolo, m-am retras candva. Prea eram eu departe de celelalte fete (si geografic vorbind).

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Jasmin, m-am uitat si la pozele tale, ce scumpete! Si mai ales imi place poza aia cu CUC!!!

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Adina, veniti spre Cluj?
Cind veniti in Ro?


------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Da Flory, mergem la Suceava, trecand prin Cluj. Ori venim pe 17, ori daca reusesc sa capat totusi o programare mai devreme, poate pe 14... Deci inca nu stim sigur, intre 14-17 august. Voi cand mergeti in Olanda?

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Aa, speram ca poate ne vedem daca treceati pe aici :(
Noi mergem din 4 august si stam pina in 22 august in Olanda, cam tot concediul, insa o sa facem mai mult pe drum, cum iti ziceam.


------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Da, voi sunteti deja plecati, dar poate ne vedem in sensul opus? Adica noi suntem aici pana pe cel putin 14.8. Dar iti scriu PM cu ce-am mai promis, inca n-am avut timp sa ma uit, am scris parca, aia mica a fost putin bolnavioara (si astazi de fapt), si mi-a "mancat" tot timpul. Si nervii... Si acuma ma duc si eu sa fac o baie, ca se lipeste scaunul de mine!

Nu stiu de ce-mi aduc acuma aminte, azi la eco mi-a aratat dr ca bb avea stomacul plin (si eu m-am gandit - ca si mamica si taticul, ca amandoi suntem niste mancaciosi...)

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Ah ce bine ca mai sunt pasari de noapte ca mine pe forum la ora asta ! Tocmai am facut o duso-baie si m-a obosit ingrozitor. De obicei fac dus dar cand ma spal la cap mie din ce in ce mai incomod sa stau aplecata (de doi ani de zile tot spun ca pun paravan la cada si n-am fost in stare ), asa ca in seara asta am stat in cada. Toate bune si frumoase dar cand sa ies din cada vezi sa mi poti... Am iesit cu greu obosita fleasca....

In plus am remarcat ca produc lapte...praf. Dimineata aureolele sanilor sunt pline de cojite, parca s-ar lua pielea dar stiu ca-s de la colostru.

22s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Mihuta, si eu produc. De fapt, nu a incetat dupa alaptat niciodata de tot, iar acum, fiind dinnou insarcinata, e mai mult.

Eu am facut o baie cu apa aproape rece, adic la vreo 30°. A fost tare bine...

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput