Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

JASMIN..te intrebasem de saptamani...ca eu una trec cat are la eco..fa-mi si mie calcul cam ce ar trebui sa trec la semnatura..pls.pls.pls...um 19.01

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

JASMIN, BB YASMI..sa le stapaneasca sanatosi si voinici caruturile..ce frumos.cred ca sunteti emotionate rau..as vrea si eu sa iau cat mai repede....

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

JASMIN..sincer mie mi se pare super putin 300 euro de abia astept sa-l vad..

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Cami, ce bebelina mare ai, felicitari! Stai linistita, chestia cu malformatiile se scrie asa, ca un anunt ca medicul nu e responsbil daca apar malformatii pe parcurs, practic isi declina orice responsabilitate...Da, si mie mi se pare ciudata placenta de grad 0 de maturitate la jumatatea sarcinii. Cred ca asta ar insemna ca nu e dezvoltata placenta, nu? Dar nu ma luati in seama, eu nu ma pricep, gindesc doar logic, dar nu stiu daca gindesc bine...

Pussi, distractie placuta la munte. Ne parasesti...o sa-ti ducem dorul. pupici la toate trei

bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Gata fetele, am pus poze. Inca n-am schimbat yahoo photos. Sa-mi ziceti daca puteti sa mai vedeti pozele.

Roxana eu nu am dureri mari. Ce e drept, ma doare un pic in partea dreapta, dar senzatia e mai mult ca un nerv care e atins, si asta numai cand stau intinsa si vreau sa ma misc.
O sa mai fac si un sumar de urina cat de curand. Ultima data avusesem o infectie urinara pe care am tratat-o si imi iesise ca a disparut. Acum sa vedem daca mai am ceva.

24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Darleena, bravo si felicitari pt bebelina nazdravana si sanatoasa...Se pare ca azi a fost ziua ecografiilor. Ma bucur nespus pt toate fetele.


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..DARLEENA..asa a inceput si la mine sa dea Dumnezeu sa nu te doara mai tare...daca va aduceti aminte ma vaietam zilele trecute sa nu cumva sa fie apendicita ..la mine durerea a fost mai mare vad ca acum de cand beau ceai e mai bine..dar problema este ca nu mai fac cu presiune ca inainte..stau pe wc si fac cateva picaturi, daca misca bebe mai curg cateva..e groaznic....sper sa-si revina rinichii mei..si eu am avut infectie urinara si m-am luptat mult sa scap de ea..mai exact 6 luni si era imun virusul numai la niste antibiotice pe care le-am adus din afara...altele se hranea cu ele..devea tot mai puternic si eu nu stiam de ce nu scap de ea...

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..ma bag si eu la somnic ..va pupic dulce aveti grija de voi ..noapte buna, somnic usor si pufos......SI CEL MAI IMPORTANT PT MINE...VISE FRUMOASE ...nu ca ale mele




ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Rox la mine senzatia de nerv intins e de mai multi ani, si numai in anumite pozitii. Acum cu sarcina nu pot sa zic ca s-a accentuat, ci doar a revenit.
In orice caz, atunci cand ma duc la ginecologul meu o sa il intreb si pe el ce parere are si daca nu are o parere buna ce tratament are.

Jasmin multumesc, si tie felicitari pentru bebelin.

24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Rox, scuze, nu am vrut sa te ignor, draga mea. Pai e simplu: o sa ma iau pe mine ca exemplu: marti intru in saptamina 22, adica o sa am 21 saptamini implinite plus o zi, doua, trei...etc. Eu am luat calendarul si mi-am trasat linii si am numerotat fiecare saptamina. Tu ai avut UM intr-o vineri: asta inseamna ca de azi ai intrat in saptamina 27, ai 5 saptamini si jumatate inaintea mea. Am aflat azi ca saptamina mea se schimba martea, exact ca in prima zi a UM. 19 ian a fost vinerea.


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput