Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello am revenit si noi!!
pussi unde mergi la munte?? si noi vrem sa mergem, dar undeva aproape si nu stim unde! da-ne si noua ideei!!
am fost si ne-am luat carucior!!!!!, e exact cum imi place mie!! arata exact asa: http://www.ciao.de/Hauck_Denver_61419582


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

BB..e super caruciorul!
Mai ce de povesti emotionante am citit azi! Am si plans, ca mi-am adus aminte de mine si de faptul ca am plans amandoi ...atunci cand i-am aratat testul. A doua zi am mers imediat la echo...a fost super!
HAi ca ma emotionez iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

bb_yasmi de unde ai luat frumusetea aia de carucior ?

Sa il stapaneasca sanatoasa bebelina

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bb 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetelor va multumesc! va place??
mi l-a adus cineva din germania. singurul lucru care mi l-as fi dorit altfel e culoarea, mi-0ar fi placut sa fie rosu!!! dar imi place modelul la nebunie!! acuma am scapat de o grija! trec la etapa urmatoare


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am plecat sa ma odihnesc ca apoi ma scoate sotzu' la o pizza ca mie o pofta......


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Eu am facut burta mare cu cartofi prajiti, salata, branza, oua si la desert dulceata Numai mancaruri interzise...dar asta e! IAr acum mai astu putin si bag si o inghetata
BB - distractie placuta la terasa si pofta buna la pizza!
Pussi - sa te relaxezi la munte la racoare! Sa ne aduci si noua un suflu de prospetime de acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor, m-am intors, azi am fost dezastru la chestionarul de la scoala, mi-e si rusine...

Cami, nici mie nu mi-ar fi trecut prin gind s-o pun sa masoare putzica, dar mi-a zis ea, dupa ce mi-a reconfirmat sexul i-a masurat si chestia, si mi-a zis si binenteles ca si pe mine m-a pufnit risul...

Adina, suntem in saptamina 21...e adevarat ca e neimplinita si practic avem 20+ si 3 zile, dar suntem in saptamina 21 deja...noi asa calculam, toate.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

JASMIN...ce ziceai de saptamani?...ca eu nu cred ca ' calculez bine....

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Hello!
am fost si eu la eco- dr. Gherasie, Euroclinic. Este unul dintre cei mai calmi oameni pe care i-am intalnit, f. comunicativ.Super

Totul este ok, placenta gr. 2 de maturitate (mi se pare f. ciudat ca la aceasta varsta sa fie 0-cum avea cineva). o nazdravana si jumatate, are circulara de cordon (mi-a aratat ca niste margelute in jurul gatului). Glumea dnul dr. ca majoritatea bebelusilor de astazi o fac, sunt mai agitati inca din burtica .
A incercat sa ii faca poze 3D, dar ne-a tratat doar cu ceafa, a stat ceva de ea si a reusit sa ii prinda putin din profil.Scanez pozele luni la serviciu ca acasa nu am scanner...
Cred ca va semana cu tati . I-am spus de kg, a fost un simpatic si jumatate...cred ca am gasit un doctor super...


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

BBlina are 618+/- 90g.
La sfarsitul ecografiei scrie " nu este exclusa aparitia unor malformatii care pot surveni ulterior in dezv. fatului sau care nu s-au putut evidentia datorita pozitiei fetale"- asta cred ca scrie "by default", ca doctorul nu i-a dictat asa ceva asistentei.

aaa, v-am spus ca inafara faptului ca mi s-au umflat mainile si picioarele, mi s-au inflamat si gingiile si ma dor? cu dintii nu am probleme, ca am tot fost la dr. in ultimii 3 ani si i-am cam pus la punct pe toti...Mi-a masurat si tensiunea-cam mare 14/9,mi-a zis sa nu adaug deloc sare in mancare, ajunge doar cea care exista deja in alimente

Miercuri merg din nou la dansul-la o consultatie de data asta- ca mai aveam o multime de discutat, dar deja se facuse coada la usa ca se decalasera putin programarile (femeia de dinaintea mea intarziase putin..). Precizez ca este si ginecolog (vreau sa nasc cu dansul), dar face si doar ecografii pt. cine vrea

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput