Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Si mie mi-r place sa nasc acasa, in patul meu, si inca cum ...
Sau in apa, da se pare ca pe la noi nu se poate :(

------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

...eu tocmai pe dos, prefer intr-un loc supertehnologizat, eventual cu 3 medici personali ca sa fiu sigura ca am acoperit orice eventualitate..

22s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

am vazut ca s-a discutat despre "darea vestii" sotului ...eu am renuntat la AC in noiembrie si imi doream un bebe eventual sa-i fac o surpriza sotului de ziua lui in aprilie..nu ma asteptam sa vina asa repede ..el nici nu stai de planurile mele..stiam ca isi doreste, ca ne doream dar nu discutasem problema, mai ales ca noi am avut nunta in noiembrie cand am renuntat la AC(nici despre asta nu stia)..si intr-o zi , intr-o duminica in drum spre biserica imi venea sa-i dau cu ceva in cap ..parca mergea cu masina prin toate gaurile din asfalt..am inceput sa tip la el, eram nervoasa mereu...in perioada cand ar fi trebuit sa-mi vina am avut simptome de menstruatie si nu m-am gandit ca am ramas ca nu aveam cum..stiam ca se regleaza greu ciclul dupa AC, plus ca noi avusesem o luna foarte nasoala si chiar nu ne-a mai ars de dragalasenii si alte chestii..si dupa mai multe teste cu a doua liniuta pala...m-am hotarat sa merg la control unde mi s-a confirmat ..a venit bebe!!..am plans cateva ore ..eram fericita, speriata, nu stiu sa exprim exact ce simteam atunci..mi se parea un miracol, o minune, in mine crestea un pui de om, eu..un om oarecare urma sa "port" in pantece un ingeras de la Doamne Doamne...si ..acum ramanea sa-i dau vestea lui tati care nu stia de teste, de control, etc..si m-am tot gandit la toate variantele posibile si pana la urma i-am trimis un mesaj..i-am spus ca ' "am facut o oitza mica"..(eu consider ca suntem doua oi din turma lui DD si ne doream doua oitze mici)....appoi a urmat pauza de rigoare...probabil al meu a citit mesajul de 100 ori si nu pricepea..m-a sunat si eu plangeam in hohote..el s-a speriat m-a intrebat ce s-a intamplat...si i-am spus ca suntem mamici si tatici ..ca avem bebe mic...el m-a intrebat pei si de ce plangi nu terbuei sa ne bucuram..in fine...am terminat discutia(el era la servici)..de obicei face foarte mult de la servici cel putin o ora...in maxim 10 minute de cand am terminat convorbirea cu el a venit acasa..era transpirat si emotionat..ne-a luat in brate si ne-a iubit ca de eram doi nu mai eram unu'...gata ca v-am plictisit..ma duc sa fac baica..

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gata ne-am trezit si noi,am mancat o felie de pepene si am venit la taclale.
Mai fetelor mie de aseara mi s-a intarit burta jos ,parca colo am ceva.Poate fii bebelina pozitionata asa jos?


anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Roxana, si eu ador ploaia si zapada, desi sunt nascuta in august. La serviciu, eu eram singura fericita cand ploua.
Fetelor, si eu am facut a doua eco 4 D la sanador, la dr Meclea. Am fost f incantata, la fel ca si Jasmin. Am avut un ecran imens in fata patului si se vedea super bine. In plus, dr Meclea nu a amintit nimic de IR-uri, de greutatea mea, de faptul ca tb sa dorm mai mult. Faza care m-a surpins a fost ca mi-a iesit gradul 0 maturare la placenta (ceea e super bine). Insa la Iosup, la 15 saptamani, mi-a iesit gradul 2. ce parere aveti? Oricum, la 28 de saptamani vreau s amerg tot la dr Meclea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Anca, si mie mi se mai intampla. Eu cred ca e bebele, pentru ca fata mea tine si mainile si picioarele la cap si cand sta cu capul in jos da din ce-o da ea acolo tot pe unde simt presiunea/ intaritura. Nu stiu daca m-am facut inteleasa, daca nu fac un grafic !

22s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am inteles.Mersi mult

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Mie mi-a iesit:

cirumferinta craniala biparietala: 40
circumferinta toraco-abdominala: 35 (sper ca am zis bine)
lungime femur: 29,5

Masuratori facute azi, la 17s + 3z.
Altele nu a scris, le-a zis in timpului ecografiei, dar nu mi le-a dat si mie. Oricum pe 16 august fac organscreening, acolo se uita maiexact, cu aparat performant si sper sa aflu si sexul!

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

gata! fac bagajele pt. munte! va doresc un wk racoros .. si duminica seara sa ne vedem cu bine!



PUSSI 19+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

La mine a fost destul de ciudat... vestea ca o sa avem un pui mi-a dat-o sotul.
Voiam sa facem un copil, dar cu un an inainte am renuntat amandoi la tigari, la sucuri si la mancarea "nesanatoasa" (am hotarat sa asteptam cam un an sa fim siguri ca suntem mai sanatosi ), am facut toate analizele si in prima luna in care ar fi trebuit sa incercam a inceput sa-mi fie foarte rau. Eram disperata, ii tot explicam simptomele, voiam sa merg la doctor pentru ca nu mai reuseam sa ajung nici la birou. Efectiv trebuia sa ma intorc dupa 10 min de mers cu masina. Nu stiu cui i-a venit ideea sa excludem posibilitatea unei sarcini, asa ca am luat 2 teste. Au aparut imediat 2 liniute, dar imi era atat de rau ca nici nu citisem prospectul. M-a imbratisat cu un brat si mi-a zis "eram sigur ca esti insarcinata, piu...". Ma uitam la el si nu intelegeam. Ii tot spuneam ca trebuie sa fie o greseala si o sa inteleaga cand refacem testul.
De-aici incolo e poveste

Dupa asta cam doua luni ma tineam de pereti ca sa pot merge, dar reuseam sa zambesc peltic cand ma intreba cum ma simt.


25+

Mergi la inceput