Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Da, Raphael ar trebui in mod normal sarbatorit la ortodoxi odata cu arhanghelii Mihail si Gavril, parca e si trecut in calendar, dar nu stiu sigur.

22s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by anacami

quote:
Originally posted by Jasmin012
.....
Pliul nucal e de 1,33mm iar putzica 12mm!
...

Jasmin21+Daniel



cu asta m-ai omorat!!! . Nu stiam ca se poate masura

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania



Uau chiar se poate masura????Incredibil ce tare!!!!!!!!!



21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Jasmine dar poze cand ne trimiti cu bebe???si putzica lui de 12 mm???????!!!!

Adinag si mie mi-a zis la eco 3D la 16 sapt ca am placenta jos dar cica nu conteaza f tare deocamdata si ma rechemat la 22 sapt...adica marti ma duc si tare sper sa fi urcat si sa nu fie caz de placenta previa (parca asa ii zice)

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..mama ce activitate !!..noi am fost la coafor sa ne facem frumosi..si am facut niste snitele ca ne este fomik..va pupam pe toate

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

creem, da sunt cam grasute! De injectiile pt. maturizare... se fac doar la sarcina cu risc de nastere prematura, sau la travaliu declansat prematur!
adina felicitari pt. eco!
jasminicilor aveti si putulica masurata m-ai spart.. in erectie o inmultesc cu 4???

va scriu si eu masurile:

ANA ELENA
DBP 45.0 43.3 mm
DFO 57.3 55.2 mm
CIRC. CRAN 160.7 154.7 mm
CIRC. ABD. 150.0 141.4 mm
LF 28.3 28.7 mm

Ce ziceti de ele?? pt. 19 sapt + 1 zi???



PUSSI 19+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Pussi, sa fiti sanatoase toate trei! Sunt in grafic foarte bine fetitele tale!
Roxana, tu ai program de iesit afara in fiecare zi? cum te descurci cu caldura?

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

creem sa sti ca si eu ies, cu toate interdictiile... daca in timpul zilei mi-e prea cald, ies seara la 22 cu cainii la plimbare in parc! De 2-3 seri bag plimbarea cu cutulicii si nu ma mai doare si nici spatele!



PUSSI 19+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Pai seara mai zic si eu la o plimbarica, dar pe Roxana o tot aud ca se duce ba la coafor, ba la cumparaturi, ba la gimnastica, etc. Ea e de fel mai activa, asa ca nici pomeneala sa ma compar cu ea, dar ma intrebam de caldura, ca pe mine ma moleseste rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..daca tot sunteti la masuratori....va scriu si eu ..
greutate fetala..900 grame
placenta...3cm, grad 2 maturare
OCI ..3, 8 cm
artera ombilicala..0,64 (RI)
femur ..4, 64 cm
circumferinta abdominala...21, 39 cm
BCF ...146 batai/minut
grosime pliu nucal 4 mm, gat format normal, inima pe aceeasi parte cu stomacul, frunte, orbite cu ochi deschisi, cristalin, pleoape, nas, obraji, barbie, gura, buze, miscari de deglutitie,
flux sangvin pe artera cerebrala medie..RI 0, 76...S/D.4,1
cisterna magna 6mm, cerebel diametru 2,5 cm, nuclei talamici, sept, septum, pedunculi, poligon willis, plexuri coroide, etc...
circumferinta craniana 23, 57 cm, diametru cranian biparietal 6,33 cm

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CREEM..sincer urasc vara..mie imi place ploaia, zapada..sunt nascuta in noiembrie..pana anul trecut imi era groaza de vara..acum sincer nici nu simt caldura...daca ar fi dupa mine as face mai multe insa nu prea reusesc cu sotul()..cateodata il mai pacalesc .....eu eram si am ramas o fire activa ..bien am si eu zilele mele proaste cand nu am chef de iesit si imi place sa stau ...dar in ultimul timp nu prea am stare..profit si eu cat mai pot ca pe urma nu se stie daca ma mai pot misca..eu sper sa raman la fel pana in ultima zi..eventual sa conduc si pana la spital ..asta daca am norocul sa ma apuce ziua..si sa nu fie bossu' acasa...
..apropo de nastere stiti la ce ma gandeam??..daca ar fi dupa mine si ar exista posibilitatea asta as naste singura acasa, fara nimeni langa mine, eventual sa ma bag intr-un colt intunecat si ascuns ca iepurasu meu..sper ca nu v-am speriat

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput