Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Slippers, chiar frumos bebe Mirunica, sa fie sanatoasa alaturi de voi si de bebele care vine.

Madalina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna,
am ajuns si eu la serviciu, da nu mai am chef de nimik , noroc ca azi e ziua unei colege si de pe la pranz nu prea mai muncim

am schimbat si noi saptamana azi, ne apropiem incet dar sigur spre finish, maine avem si intalnire cu bebelusha nu mai am rabdare ...

va doresc sa aveti o zi buna

poze
34+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Roxule, e dulce tare Alex si mi se pare ca seamana atat de bine cu tine! Chiar imi ziceam in gand: ce frumos ca tu esti tanara si ai deja o domnisorica asa mare si frumoasa! Super! Iar tu nu esti grasa deloc, arati f bine asa gravidutza, asa ca nu mai exagera. Pupici.
Mami, inca o data casa de piatra, sa fiti fericiti! Sunteti niste frumosi amandoi!
Slippers, Mirunica e frumoasa tare! SA iti traiasca!

Noi am ajuns la servici si incercam sa ne trezim. As mai fi dormit ptr ca afara este innorat si bine. Ieri nu am gasit cantar dar am vorbit cu o prietena din Romania care e antrenoare de gym aici si care se intoarce din concediu luna viitoare, si ne cumpara ei de acasa un Tefal si ni-l aduc. Sunt tare bucuroasa, asa ca m-am linistit. Ufff ce bine.
Revin.



Nana, 32+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

tare tare frumoasa Mirunica.
sa traiasca.

eu ma uitam acum la pozele cu nepoteii mei mici si tare scumpi au fost.
ei mai avem putin.eu una abia astept.

pe unde umblati???

AFIBEBE34+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:

Buna dimineata burtici!

Nu mai stiu cine s-a plans de sciatica...si eu am dureri care pleca de la picior pana la fund, dar nu tot timpul. Doar cand ma ridic din pozitia intins. Si atunci ce junghiuri ma iau...

Roxana frumoasa fata, frumoasa mama. Ca doar semanati atat de bine. Si poti sa itit spui tu cat vrei balena, ca nu esti.

Flavia 28 cu si Stefan

http://community.webshots.com/user/flaviahurducas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Ne-am intors si noi de la mare...zabuseala si acolo...m-am hotarat ptr august munte nenica ca nu se mai poate ...credeam ca numai eu sufar da de unde tot familionului.

Have bine ai venit! am ramas fff impresionata de povestea ta , dar mai ales de curajul tau...de ce sa nu recunoastem ca putine femei ar fi facut ce-ai facut tu , de a pastra bebelusa.Nu te mai gandi nici la X sau Y incearca sa te pui tu pe picoare unde crezi ca-ti va fi mai bine ...alaturi de parinti sau USA.

Rox sa stii ca si pe al meu om il mai apuca ...de lucreaza de la 4.30-20...zilele trecute facea misto de mine ca nu ma mai pot apleca, dar fimiu ia dat peste nas in momentul cand trebuia sa-si puna sandalele a replicat cai gravid si sa-l incalte el ...asa ca nui merge prea mult...da eu nu-l bag seama ca de oameni suntem si fiecare avem momente urate.
Camera bebelusului e odihnitoare( ca culoare) si destul de mare...eu la incepu o voi culca cu mine(cu patutul alaturi) si dupa in camera cu baietoiul am cu paturi suprapuse...mai tarziu daca vom reusi sa construim(cumparam) alta le voi da libertatea de a avea camere separate(tanand cont si de varsta si sex).

Ali26si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna fetele! Acum sotul e la piata sper sa vina mai repede ca deja e o calduraaaa.la toate, asa e Gema, Afibebe, Danielle, pe masura ce trece timpul devin mai optimista ca bebica are multe sanse totusi sper sa stea mai mult in burtica sa nu fim nevoite sa stam prin spital prea mult ca cica e teroare de caldura si in august. Apropo in spital cum sa imbracam bebeii daca va fi asa cald maneca lunga sau scurta?(oricum o sa cumparam si asa si asa).Tzuc si eu tot asa am luat in greutate putin nu se cunoaste decat burtica si bebica mea e mai micuta, dar asta nu e o regula important e sa mananci sanatos si sa iei vitamine.Roxana asa e nici eu nu am dat nici un semn, deja stateam mai mult pe acasa si imi ajungea treaba de aici si bine am facut ca am avut mai multa grija de mine.Ana la toate ne-ai facut pofta de bebelusi frumosi si grasuni!Myral33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Salutare!
Mandarintza-mercic pt inf
Have-ai avut mult curaj dar a meritat cu varf si indesat,iar decizia pe care ai luat-o e cea mai buna pentru simplu fapt ca e decizia ta si a nimanui altcuiva! Sti cum se zice: dupa ploaie rasare soarele....
Roxana G-cum naiba a reusit sa-ti strice rochia????????Culmea!Cu mirosul de manacare tb sa-i spui-hai ca si eu cam aceleasi pb si nici eu nu i-am spus mare lucru, dar nu cred ca e o tactica buna-in cazul meu s-a boierit si mai rau, asa ca.............
Pe noi ne protejeaza cineva la job?
Mami 25-FELICITARI! SA FIE CU NOROC!

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Roxana-am uitat sa-ti spun ca fetitza da e o adevarata domnisorica sa-ti traiasca!
camera lui bb2 a iesit super ok, optimista si calda..bravos;
Si noi am cam terminat, mai avem un picut, dar cu caldurile astea simt ca nu am putere sa incep sa car lucrurile, sa le aranjez in sifonier, sa aranjez bucataria...........sper sa nu nasc inainte sa ma mut :)!
Apropos-cine sta in zona Vatra Luminoasa? sa stiu cu cine voi fi vecinica!

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:


CAPITOLUL 50 . SPOR LA SCRIS BURTICI

Mergi la inceput