Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

buna seara burtici
imi pare tare rau de voi ca suferiti asa mult din cauza caniculei,ce nu as da sa va pot trimite cate un norisor de ploaie
noi am fost iar la cumparaturi ptr. iubirea vietii mele si bineinteles ca i-am cumparat 2 pijamale tare dragute,manusele,pampers si cate si mai cate.nu ma puteam dezlipi de raioanele ptr. bebelushi,trebuia sa ating tot si sa simt tot

cam cate absorbante va faceti voi din vata?nu sunt sigura cate sa imi fac.

la noi a venit cumnata mea ieri si pare sa fie ok.sper sa fie asa!!! sa nu se schimbe treaba pe parcurs!!!

tzuc ma bucur ca e totul ok cu bebelina
roxana e super dulce printesa ta.mie mi se pare ca nu seamana deloc cu tine,e toata tati.
myral sunt sigura ca o sa mai rezisti.Dumnezeu e mare!!!

va pup si va doresc o noapte cat mai racoroasa




danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Multumesc pt raspunsuri. Am mai studiat si pe net despre aparatele de AC. M-ar tenta un Panasonic sau un Electrolux de 12000 BTU. Vreau sa il pun pe hol, iar furtunele vor trece prin bucatarie. De bine ce am renovat
Azi am fost cu nervii in pioneze din cauza caldurii, imi pare rau ca i-am cam repezit pe sot si pe mama, le-am si zis dupa-amiaza.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinidoini spune:

Dragele mele,

Va rog daca sunteti online sa ma ajutati cu un sfat, din experienta voastra sau a altor mamici: am o sarcina de 27 saptamani, si de 3 zile o durere care sageteaza de pe soldul stang, de la fund, pana pe picior in jos...

Ce sa va zic...e cumplit....nu pot sa calc pe picior, nici pe soldul stang nu pot sa stau si nici in fund nu sunt prea confortabile.

Vin acum de la camera de garda, unde mi s-au facut teste, inclusiv neuro, iar concluzia a fost o sciatica pe fond de curent- o raceala, cum ar fi, cu o inflamare a nervului de la baza soldului stang. Mi s-a recomandat tratament local cu diclofenac gel- problema e ca acum citesc in prospect ca din luna 6 e total interzis sa il folosesti in sarcina.
Ati folosit diclofenac, e safe? ce stiti? Ce variante d etratament recomandati pentru problema mea?

multumesc si va pup pe toate!

http://photos.yahoo.com/varsatoareafloarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Draga doinidoini, problema asta s-a mai discutat oarecum: s-a zis ca pe prospectul medicamentelor scrie in general ca nu e indicat gravidelor, ca sa descurajeze automedicatia.
Atata vreme cat tu ai venit de la doctor, (unde presupun ca s-a vazut ce burtica mare ai, deci ca esti gravida) si ei totusi ti l-au recomandat ...

Imi pare rau, probleme de-astea n-am avut, si contra durerilor (erau de masea) mi-a prescris doctora stomatolog Paracetamol (supozitoare, ca se absorb mai repede probabil).
Sanatate multa
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Myral, as fi vrut sa ne vedem cand am fost pe acolo, dar te stiam cu probleme si nu am vrut sa te perturb. Cat despre sotul tau, sa se obisnuiasca si nerasfatat, ca oricum de acum va imparti rasfatul cu BB.

Doinidoini, mie nu mi-au dat voie antiinflamatoare nici la sinuzita acuta cu super puroi, mai intreaba si ginecologul mai bine. ORL-ista mi-ar fi dat oricum. Nu stiu cat de important este pentru tine, de regula se compara riscurile cu beneficiile, si avand in vedere ca e unguent...

Danielle, vad ca acum ca l-ati vazut pe tati creste tabara celor care vad asemanarea cu el. Cred ca Alex e ca un cameleon, depinde lanaga cine sta. Probabil are cate ceva de la amandoi. Vad ca nu te lasi de cumparaturi si ce te mai plangeai la inceput. Cum e vremea la voi, auzisem de ceva inundatii, insa nu stiu pe unde exact.

Sim, inseamna ca si eu tot de la caldura sunt asa irascibila. Ma irit din orice, si inca stau frumusel in casa la AC. Ieri in Carrefour eram butoi cu pulbere.

Somn usor si noapte linistita!







Rox 34+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Gata fetelor,am terminat cu totul,facut cununia,totul a iesit ok.Tinuta,invitati si petrecerea a iesit asa cum am vrut,acum il asteptam cu toti pe bubu.Am sa incerc sa pun cateva poze,In schimb,am niste insomnii groaznice.
pup fetele 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Sper sa se vada ceva.
http://good-times.webshots.com/photo/2754034690101810131wQRbvI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Sau asa cred ca se vede mai bine

http://community.webshots.com/user/mami25_7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Super poze Roxana!
Super poze mami25_7!

Noapte buna! Sper sa pot dormi.

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

roxana vremea e nasoala,ploua.inundatii cred ca sunt numai in sud ca si eu am auzit de asta,mi-a zis maicamea,insa de aici nu am auzit nimic.
mami sunt super pozele.esti o dulce.

noapte buna.sa visati cu ingerasi



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput