Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

PRISI, tu unde ai montat AC-ul? Ca si noi il vom monta cat de curand si inca nu stiu daca se poate pune pe hol( noi avem 2 camere) sau doar in sufragerie?

Mih
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salut rapid inainte de nani de pranz. Raportez 8 ture complete de piscina. Sunt mandra de efort. Asa ca am bagat 2 inghetate dupa. BB Andrei e foarte activ in piscina, o vrea si el in mai multa apa.

Carpatina, pozele facute de Alex sunt de jos de regula si probabil nu se vede latimea chiar asa, ca par mai inalta. Iar la garaj, nu e perfect etansa usa aia electrica, are la baza un fel de perisori izolatori, si intra pe sub ei. Iar pragul intre garaj si casa nu e suficient de inalt si mai scapa si pe acolo insectele oribile. Ieri am dat de ei si la Mobexpert, imi venea sa o iau la goana.

Afibebe, nu o sa fie chiar asa cald cand se nasc puiutii. Adica sper. Cat despre casa...eu am crescut cu parintii si bunicii la un loc, nu am avut camera mea niciodata, apoi m-am mutat cu sotul meu. Apoi cu Alex la noi in camera a fost greu, si tot ce mi-am dorit a fost sa le ofer copiilor camerele lor. Stiu ca afectiunea parintilor e mai inportanta, dar stii cum e, ce nu am avut noi vrem sa oferim copiilor.

Sim, nu te lasi de cumparaturi si umblat prin magazine. La chestia cu casalotul nu comentez, nu stiu cum nu il vezi, ca ai avut ocazia sa il vezi si pe viu la intalnire.

Nana, ce mi-ar trebui si mie o chestie din aia de pus sub cearsaf...inclusiv pentru Alex sa scapam si noaptea de pampers. Super cadita, si noi tot de la OK Baby am avut la Alex, dar nu cu suport detasabil.

Mishuta, dar ai avut ceva probleme pe sarcina. Acum totul e ok, da?

La marci de AC nu ma pricep, dncolo aveam LG ca fusese la oferta, aici sunt Daikin. Legat de montajul pe hol, trebuie sa comunice in exterior. La noi dincolo la apartament holul era interior si nu puteau sparge peretii si am pus in sufragerie langa geam.

Mai fetelor, stiti ca ma vaicaream de ieri ca imi par toate preturile mari. Azi ma uit intr-un catalog Quelle, care inainte mi se parea ieftin, si m-am crucit. Se vede ca nu mai sunt in forma cu shopping-ul si ma gandesc ce soc voi avea cand voi merge la cumparaturi dupa ce nasc.

Gata, la nanit. Pupici.








Rox 34+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by mishuta

PRISI, tu unde ai montat AC-ul? Ca si noi il vom monta cat de curand si inca nu stiu daca se poate pune pe hol( noi avem 2 camere) sau doar in sufragerie?

Mih
32+



Mishuta l-am pus in sufragerie ca pe hol nu se putea, trebuiau trase prea multe furtune prin casa, da e ok asa, iar bebelina o sa stea in dormitor si o sa fie numai bine pt ea

poze
33+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikyshor spune:

buna gravidutelor

o sa am o fetita in octombrie, cu aproximatie pe data de 26 si pana acum nu am avut nici o problema data de sarcina#537; aproape ca nu am simtit ca sunt insarcinata. Ma intreb daca de acum in colo vor mai putea apare stari de rau, cu arsuri etc. La voi cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:

gravidute!

Iar am lipsit cateva zile, dar pe caldurile astea nu imi vine nici la calculator sa stau.

Luy am fost la concert si nu regret deloc. A fost extraordinar. Si se pare ca nu eram singura gravida inconstienta, pt. ca langamine mai era una in 7 luni, in spate alta, iar in fata 2. Cine stie cate erau pe tot stadionul. Asa ca organizatorii ar putea modifica cifra de 60.000 spectatori, pentru ca mai erau si unii "sub acoperire".

Singura probema a fost caldura. Nu stiu cum se poate trai zilele astea in Bucuresti, pentru ca eu in Brasov simt ca ma topesc si mi se face rau si nici nu se compara cu caldurile de acolo.

Ieri, cred ca tot de la caldura, m-am simtit foarte rau. GReata, rau, contractii si junghiuri in spate. Imi era frica ca o sa nasc. Slava Domnului ca nu a fost asa. Am luat Gynipral si asm stst linistita in pat. Acum imi este bine.

Flavia 26 cu si Stefan

http://pg.photos.yahoo.com/ph/flaviahurducas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sim, in Romania si eu tot LG am, insa criteriul de alegere a fost ... tot pretul... adica l-am luat pe ala care era la oferta.
Cat despre amplasarea lui... am o prietene care a fost cu planul apartamentului la cei de la care l-a luat (oare erau Dommo?).. si ei au sugerat si puterea si amplasarea.. astfel incat sa raceasca/incalzeasca peste tot..

Amar, ce mai faci? Ce mai face mama ta?


29+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gata, am pus si ultimele poze din concediu. Sunt 2 albume noi. Unul cu distractii de la mare, pe mami o vedeti numai in primele poze, restul tati cu fetita sau tatal meu cu ea. Celalalt album cu portrete de fetita este dedicat integral Alexandrei, sunt cele mai frumoase poze cu ea. De fapt asa este ea...(stiti cum e cu fiecare cioara care isi lauda puiul ). Ma topesc dupa ea, cand ma uit la poza coperta de album imi dau lacrimile de placere. Mamicile care au un pui inteleg bine, celelalte o sa intelegeti sigur cat de curand.

http://community.webshots.com/user/Roxana_G

Rox 34+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

Roxana ai o fetita superba,care seamana foarte tare cu mamica ei; sa-ti traiasca puiulina si sa faci un bb2 la fel de reusit!
Acum eu nu mai am probleme cu sarcina, chiar ma mir cand vad cat de bine merg toate. Bine, maine merg la control si am ceva emotii dar sper sa fie bine, sa pot merge si eu la mare linistita! Aici simt ca-mi pierd si ultimile picaturi de normalitate, din cauza caniculei.

Mih
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mishuta, multumim mult. Ma bucur ca esti ok acum. Cand te gandesti ca eu am venit de la mare exact pe canicula, cica ma plictiseam. Acum ma plictisesc aici, ca afara nu ies.

Rox 34+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna seara, gravidute!Afibebe ca te gandesti la mine, acum vroiam sa scriu ca sunt bine, dar vorba vine adica sunt la fel, asa ma bucur cand mai trece o saptamana si zic hai inca 3 macar sa reziste la contractii(care binenteles ca nu se lasa) colul asta intredeschis. Eu stau in casa dar nu ma plang ca e asa cald afara, iar bebica cred ca s-a invatat si ea la orizontala ca atunci cand stau pe scaun, asa protesteaza direct in coastele mele. Sotul e mai stresat ca el atunci cand venea acasa era mai rasfatat asa, acum cam trebuie sa faca toata treaba dar vad ca se obisnuieste.A si uitasem mi-am luat crema aia de galbenele, e f buna si are un miros fin si placut, iti vine sa o mananci.Sim eu am aer Simbio dar nu il recomand ca anul asta, al doilea s-a stricat de 2 orisi pana au venit sa-l repare a durat ceva.Roxana vizionat o gramada de poze, v-ati distrat la mare cu dulcica voastra, la vara viitoare va fi si cu dulcelul Andrei.Bun venit noilor gravidute! si sa aveti o noapte racoroasa cu un somn odihnitor!Myral33+

Mergi la inceput