Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

mishuta bine ai venit. sa ai sarcina usoara si la termen

vad ca nu e urma de burtici azi,se vede ca va topit caldura,stati ascunse?
eu acum am aterizat de pe drumuri,cred ca bebelusha mea o sa fie tare cararoaie,dar are cu cine semana
cat despre suparare,nu exista o zi sa am linistita dar recuperez eu la cumparaturi.numai asa imi mai trece si mie si ma face sa uit.
las` ca or veni si zile mai bune!

va tzuc.ma asteapta un kg. de cirese



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mishuta, bine ai venit, sarcina usoara!

Teodora, deci cand vii in vizita sa am grija sa las pantofii scosi ca sa te simti ca acasa. Oricum noi acum facem un spatiu de pntofi mai mare, pana acum incapeau maxim 6 perechi ai tuturor adica. Dar am comandat un corp special la nenea ala cu mobila. Mobila de BB o sa o vezi pe viu cand vii, azi as fi luat si un covor dar mi s-a facut rau in magazin. Maine merg cu sotul si mai utilam pe acolo. Patutul Alexandrei are ceva...nu cred ca se observa in poza. E ros de ea!

Sim, spor la cumparaturi. Voiam si eu dar dupa ce aproape am lesinat azi in Feeria, ma las pagubasa pana se mai racoreste.

Azi am fost la Mobexpert dupa covor, am ales unul, dar cum uitasem sa masor inainte sa plec am zis ca il luam maine. Si am gasit o veioza draguta. In rest nu mi-a placut nimic pentru copii, nu stiu de ce sunt asa zgarcita, mi s-a parut totul foarte scump. Insa voi avea nevoie vitala de bluzite pentruAlex pentru toamna. Apropos,nici un body de nou nascut la Z din Feeria!

In rest m-a luat un rau pe acolo de am zis ca nu mai ajung la masina. F neplacut!

Surpriza placuta a fost ca m-am inalnit cu Tomasa, era cu familia si dulcicul de Tudor care si el ca si Alex nu sta locului. Alex a fost cam inabordabila la inceput, dar apoi s-au pus pe alergat copiii.

Da, cam asta. Si merge wireless, dar nu pot pune pozele de la mare ca sunt pe celalalt calculator pe care joaca sotul F1.



Rox 34+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Buna fetelor!
Aici sunt 40 de grade afara,iar in casa,doar 30!!!!Curge apa de pe mine non-stop...ce mai,sauna pe gratis...
De gatit,nici vorba,aseara am fost la o pizza super buna,iar azi cred ca mergem la o tura de mititei,ca tot sunt organizate zilele Castelului Corvinestilor..Deja am 14 kg in plus si burta uriasa,parc-ar fi 2-3 copii in ea

Mami casa de piatra si sa fii iubita!

HaveF8,Mishuta bine a-ti venit!Sarcini usoare in continuare si bebei sanatosi!

Dana +28s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Uau!S-a innorat! Doamne ajuta sa ploua poate racoreste atmosfera ca nu se mai poate fratilor! Nu mai rezist la temperaturile astea.

Emma 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Super tare! A plouat...cu tunete si fulgere! S-a mai racorit o idee. Va trimit si voua o briza...

Emma 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaveF8 spune:

Va multumesc tuturor pentru urarile si incurajarile voastre. Imi doresc, ca de altfel oricare dintre voi, sa am un copil sanatos, toate temerile sa se risipeasca atunci cand o sa o vad si tin in brate.
Acum sa va intreb cum e cu faza cand incepe bebelina sa coboare, ma intereseaza cand se mai lasa burtica asta, poate poate pot manca si eu ceva mai mult. Am citit ca la unele dintre voi s-a lasat destul de devreme. Eu azi inchei 34 de sapt si inca-mi creaza mici probleme mai ales cu respiratia. Citesc si eu multe despre sarcina si am o idee insa cine stie poate mai sunt si exceptii.
Va pup


http://good-times.webshots.com/album/559956305GXxydo

HaveF8 34s Ana Martina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Danuta, sa stii ca pe mine ma intreaba lumea in gluma daca totusi nu am 2 in burtica.

Have, la fie-mea s-a coborat devreme, nu mai stiu exact cand, dar sigur de la 36 de sapt era mai jos. Acum slabe sperante, nu pot nici eu respira, dar de mancat mananc fara probleme.

Emma, vreau si eu racoare.

Am facut baie la piscina, m-am racorit. A stropit sotul de gandaci, dar oricum acum ca merge wireless pot sa imi iau si calculatorul in dormitor daca mai am insomnii la noapte.

Fetelor, uitasem sa va intreb. La Alex primisem din Germania sau Olanda un fel de spuma de baie, de fapt nu se numea spuma pentru ca nu facea clabuc, nu mai stiu cum ii zicea. Lapte de baie cred. Se punea in cadita si nu era nevoie sa dai cu sapun, era o combinatie, ceva pentru spalat si hidratat in acelasi timp. Ati vazut ceva similar pe la noi? Sau daca stiti vreo marca din alta tara poate imi dati o idee. Multam anticipat.


Rox 34+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Buna seara,
N-am mai scris de cateva zile pentru ca n-am prea avut noutati... in schimb v-am citit...si am trait si eu suspansul cu voi aseara la povestea lui HaveF8. Doamne Have, ce viata zbuciumata ai avut pana acum... dar ai sa vezi ca impreuna cu fetita viata ta va prinde o alta culoare si sigur iti va aduce numai bucurii de acum inainte!
Fetele moldovence, va anunt ca azi am facut ciorbita cu sfecla rosie...doar ce-am terminat-o asa ca nu stiu cum e inca dar miroase ademenitor. Sa nu va inchipuiti ca am stat prea mult in bucatarie pe caldura asta...am facut-o la oala cu presiune asa ca in 30 min a fost gata cu totul. Ma duc sa-mi pun o portie sa vad cum a iesit ca nu mai rezist

Iuli32+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna seara dragi burtici,
am revenit si io pe aici dupa o sapt de munca asidua, azi am fost cam plimbareata, de dimineata am facut putin program administrativ gospodaresc( calcat, aspirat) dupa care cumparaturi , apoi coafor , manichiura, iar cumparaturi dupa care o scurta vizita la niste prieteni.
acum stau la o bere rece (fara alcool) si sper sa apuc sa citesc tot din urma, ca am citit printre randuri

Teodora am fost in Plazza azi da nu te-am vazut, mergeam la un suc, dar cred ca am zarit-o pe Annisia...., erau ffff multe gravidutze pe acolo

Roxana super faina mobila lui bb Andrei si ai grija cu plimbatul prin caldurile astea, eu nu merg decat pana la masina si parca ma molesesc

Have bine ai venit, multa sanatate tie si bebelushei Ana
Mishuta bine ai venit


multi si la restul fetelor si muuuulta racoare

Arpeju trimite si noua o adiere de pe Pietricica ca ne prinde tare bine


poze
33+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

iuli pofta mare

poze
33+ Miruna

Mergi la inceput