Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Aseara am cedat si nu am mai citit finalul povestii, nu de somn, ci era ora la care incep sa apara gandacii. Va apuca si rasul, am capatat o obsesie, imi iau apa si mancare la etaj si nu mai cobor pana dimineata. Sotul a fost reabilitat complet, ca s-a trezit inaintea mea sa stranga toti gandacii morti ca sa nu mai gasesc eu. Tot am mai gasit 2-3, am trecut cu controlul, dar i-a adunat si pe aceia. Dar in garaj unde sunt ei de obicei, era luna. Daca va zic ca aseara am refuzat sa mai intind rufe, ca acolo este suportul, le-am intins pe scaunele din bucatarie.

HaveF8, esti o femeie puternica si curajoasa, si in primul rand responsabila, pentru ca ti-ai asumat consecintele decziilor tale. Sunt sigura ca micuta va fi bucuria ta, si va compensa orice suferinte de pana acum.

Mami, casa de piatra, fericire si intelegere!

Bee, pana la urma a recunoscut omul ca s-a necajit la serviciu, de aceea a si plecat mai devreme. In fine...asta plus nervii mei au iesit scantei. El zice ca ma plictisesc si aici asa cum ziceam si la mare si e ingrjorat ca nu prea dorm. Dar de fapt nu ma plictisesc, dar sunt o persoana energica si sunt frustrata ca nu mai pot face treaba ca inainte. M-am detasat complet de birou si de treburi, insa pe de alta parte munca de birou ma facea sa ma simt utila.

Ana, camera era galbena inainte sa apara BB. Adica noi am vrut mereu inca un BB si cand am zugravit casa am decis sa facem galben, ceva ce sa mearga si la fetita si la baiat. Insa a iesit o culoare cam intensa, noroc ca in timp s=a mai estompat.

Sim, bine ca esti ok si ca ai dat un semn. Tinem pumnii pentru rezultatele de luni, si cumparaturi placuta cu mama ta, ca sigur o duci si pe dansa pe la magazine.

Danielle, pai eu am 2 dezordonati, plus eu. Asta e problema. Cand mai vine unul mic... nu stiu ce va fi. Sigur el nu va deranja la inceput, insa se va umple casa cu obiecte suplimentare, adica mai mult de strans si mai putin timp. Pana la urma am strans aseara tot tot.

Annisia, ce grija ai si tu cu lumea asta. Sa stii ca si eu ma gandesc asa de multe ori, pentru ambii pui. As vrea sa ii tin departe de tot ce e rau, dar sunt sigura ca ei vor vrea sa fie liberi si sa simta pe pielea lor ce e rau si ce e bine. Cat despre numarul de saptamani, uite o ocazie sa il schimb si eu ca am intrat in sapt 35. Mai e putin de tot.

Buna treaba cu regulamentul. Offf, de ce numai sub 3 ani? Abia asteptam sa ii dau lui tata cu regulamentul pe la nas, sa o tina pe Alex in scaun si la ei in masina, ca nu ma inteleg cu ei.

Legat de mobila, tot ce pot spune e ca e solida, nenea lucreaza bine, si practica. Nu e cine stie ce mobila, este exact ce ne trebuia pentru BB. Dulapul e f mare, nu stiu cat de vede din poza, are 2m intaltime si vreo 160 latime, plus rafturile alea pentru jucarii. Comoda are mult mult spatiu inauntru. Pe noptiera vreau sa pun o lumina de veghe si mai ramane spatiu si in dulapiorul de jos. Cred ca va fi suficient.

Liv, pentru carcei merge magneziu, eu nu am avut contractii de la el. MI s-au recomandat pliculete de la Aditiva.

Andreea, bine ai revenit. Cum era apa? Oricum piscina noastra e belfereala. Da un semn luni sau marti cand ai zis ca apari si daca ai timp ne vedem. Insa voi iesi cu tot cu fata dupa mine, ca mama e inca imobilizata la renovari si curatenie.

Astept sa se trezeasca Alex, vreau sa dau o raita prin magazine, sa aleg un covoras pentru camera lui BB, o veioza ceva, sa ne uitam de niste body la Z si de reduceri pentru Alex. In plus trebuie sa ajung la Bricostore sa vad ce gasesc sa lipesc pe usa de la garaj...stiti voi pentru ce.



Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Mami, Casa de Piatra!

Roxana, tare reusita mobila! Am vazut pozele, frumoasa-frumoasa! Imi plac mult si culorile! NU te mai supara tu , stii ca asa se mai intampla cu sotii nostri. In plus, acum sintem si mai sensibile! Zic si eu, bine ar fi de nu le-as mai pune toate la suflet! Ce scumpa e Alex in poze! Si tu ai o burtica tare faina!

Ana, cum mai esti? A venit Miruna acasa? Groaznic, groaznic cu caldura asta, si eu abia ,mananc si abia ma tarasc prin casa! Maini, picioare umflate!

Of, Havef8, ce poveste…Cred ca totusi, cel mai important e ca vei avea o o fetita! Sa te bucuri de Ana a ta, cred ca va fi mandra tare de asa o mamica curajoasa! Bine ai venit alaturi de noi! Sint convinsa ca te vei descurca cu bebe, si intr-adevar tot acasa e mai bine! Cine are dreptul sa te acuze si sa te judece? Eu cred ca nimik nu e intamplator pe lumea asta! Iar tu ti-ai luat partea ta de suferinta! DD ti-a trimis-o pe Ana, cu un rost, sa te bucuri de ea si sa iti fie alaturi! Tota viata! Ce poze frumoase si ce draguta esti!

Sim, cred ca a fost nasoala senzatia! Tinem pumnii pe luni la rezultate!

Annisia, iar incepi fato sa ne inspaimanti cu nasterea???? Sa stii ca si eu cand mai vad pe la semnaturi 33,34 ma ia cu bataiala….Nu mai e mult!!!!!!!Brrrrrrrr!!!!Pe de alta parte, nici rabdare nu mai am!Cum e baiatul tau? Dar camera lui bebe?

Dani, nu te mai supara si tu…Vrei sa superi bebelina??? Pupici!

O zi frumoasa va doresc! Doamne bine ar fi sa fie mai racoare! Mergem la o nunta! Groaznic! Poate apar pe acolo in slapii lui barbatu'miu ca in ultimele zile numai aia ma mai incap...hi-hi-hi


Gabriela 31+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Na ca am modificat semnatura ca sa va sperii si eu cu saptamanile de sarcina.

Rox 34+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Neatza si de la noi. Raportez o noapte de plimbat prin casa din cauza senzatiei de sufocare si a contractiilor, ce-i drept, nedureroase. Asa ca am dormit ca o purcica in dimineata asta.

Have, sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere sa-ti cresti minunea.

Rox, mie nu mi s-a parut ca ar fi prea intensa culoarea, cel putin in poze. Mi s-a parut luminoasa camera.

Sim, tinem pumnii sa iasa bine analizele.

Gabriela, Miruna e pe drum cu tati acum. Se indreapta spre Bucuresti. O tin vreo saptamana si apoi o trimit la mare cu cealalta bunica. Dar mi-e asa de dor de ea! Legat de maini si picioare umflate, sa stii ca de cand respect cu strictetze regimul de hidratare pe care mi l-a impus medicul, am cam scapat de umflaturi. Stii ca si eu ma plangeam de picioare umflate. Acum abia pe seara daca se umfla putzinel.

Cred ca o sa emigrez in bucatarie pentru cateva ore, ca nu mai e nika de papa, si vine puiutzul acasa. Pai cum, sa nu-i dea mama o supica buna?





Ana 33+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mami, Casa de piatra si tot ce e mai bun!
HAve, felicitari ptr hotarare si sarcina usoara in continuare!
Rox, super mobila lui bebe Andrei! Mi-a placut la nebunie, iar camera este f spatioasa si aerisita![cool


Nana, 32+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Have, tu crezi ca poate fii judecat un om cu atata curaj ca tine????? Eu una nu as indrazni in ruptul capului.
Decizia de a pastra copilul este cea mai buna alegere pe care o puteai face. Felicitari!!!!
Iti doresc o viata linistita de acum inainte alaturi de printesa ta, careia i-ai ales un nume superb, sa va bucurati de sanatate si de toate lucrurile bune din lume.

Sa nu mai spunem ca, pe langa faptul ca esti ffff curajoasa, esti si extrem de frumoasa!


Madalina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Hello,hello la burtici!

Havef8,impresionanta povestea ta!Imi fac ,,mea culpa'',eu am zis ca intuiesc ceva,dar nici pe departe nu se potrivea scenariul meu cu realitatea traita de tine!Felicitari mamica curajoasa,cum spunea una din mamicile de aici,,nimic nu e intimplator''.Sunt convinsa ca Doamne Doamne iti va da putere sa depasesti toate greutatile si sa iti cresti minunea mica.Cit despre judecat si condamnat,nu stiu cine are puterea si nesimtirea sa o faca!
sunt deciziiile noastre de care suntem pe deplin responsabile si asta se vede si din alegerea ta!Ai dat dovada de multa responsabilitate cind ti-ai asumat o sarcina,fara sa ai sprijinul unui tatic!

Rox,si mie-mi place la nebunie mobila!Si patutzul avut la Alex e foarte sic.Cit despre nervi,stai pe pace!Si-al meu sotz mai vine capsat de la servici si totul pare aiurea in jurul lui.Doar ca eu il ignor cu pasiune la faze de-astea.
Si ca si-al tau se leaga de dezordine.La noi nu prea e scuzabil ca suntem 2,dar eu imprastii in toata casa haine si margel,farduri si muuuuulllllteeee perechi de incaltaminte!Desi avem un dulap mare de pantofi chiar la intrare,am o placere deosebita sa-i las imprastiatzi1
Ei si ce?Striga dupa mine?

Sim,platoul nu era de amandine insiropate,ea de papanasi de la <taverna>!
Sunt sigura ca totul e ok!

Mami,casa de piatra!

In alta ordine de idei,tocmai am aterizat de la Plaza!Mi se facuse de plecare,ca tot am venit la 9 seara de la servici,dar cum nu aveam treaba pe-acasa si stateam ca 2 pupazoi in dormitor la racorica!
Pe cine credeti c-am vazut in Plaza:pe Prisi!Doar ca mi-am dat seama dupa ce-am trecut de ea si noi ne grabeam la lift,iar ea urca pe scarile rulante!Eram cu ochii in saishpe dupa gravidutze!
Mi-am luat niste rochite super dragutze de la Castro!
Vedeti egoista din mine?Tot pt.sufletelul meu!I-am luat i lu' tati niste camasi de la Massini si lu' Mihnutzu' primele lui tzoale de la Z.
La Mothercare,nu erau de bb-lusi.Erau lucruri marisoare,iar de bb-lushi doar cu mineca scurta sau fara maneca.Ori DPN-ul meu e dupa 30 sept!
Ieri mi-au trimis pe mail rezultatele analizelor de sange si urina de la 27 sapt!
Nu-mi vine sa cred ce bine au iesit.Sunt la mijlocul intervalului cu toate.Doar VSH-ul e putin marit,dar e normal,glicemia=72,n-am nici o proteina in urina,nici corpi cetonici,nici infectie.
Ca,Mg,Fe au rezultate beton,desi eu nu maninc lactate,ori am facut stoc dinainte de-a ramine gravi!
Ffff putin sub limita mi-a iesit Timpul Quick.Dar sensibil de mica diferentza.Sa vad ce zice Tutunaru!
In rest,pap ca o purcica.In Plaza am fost la Pizza Hut.Am devorat niste bruschete,carbonara,limonada si fresh de portocale,iar sotul lasagna!
Acusic ma lupt cu o cutie de Aloma,dar cred ca deja am invins-o!Hi,hi,hi!Miss Piggy ma fac!Raportez +7 kile azi dimineatza!
Maine onoram un botez!Saracul copilash,pe caldura asta in biserica,sper sa fie AC!
Haideti ca ma duc sa spal rochitele cumparate si camasile lu' tati!

Teodora 27 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

Buna burticilor, ma primiti si pe mine in cercul vostru vorbaret? Si eu va urmaresc de ceva lunisoare dar mi-a fost nu stiu cum sa intru...mi-era ca nu o sa am timp sa scriu prea des si atunci de ce as mai face-o; doar ca acum m-a apucat o frica, vecina cu a Annisiei si parca nu as vrea sa fiu singura cu bebelina mea!
Va pup pe toate si va doresc un week-end mai putin topit!

Mih
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

Am uitat sa-mi scriu datele pentru fetele care ma vor aranja si pe mine in listuta: UM-04.12.2006, DPN- 09.09.2007,data nasterii 21.02.1977; merg la doctorul Tutunaru, la spitalul Elias. Le salut pe Sim, Teo si Gema, sper ca nu am sarit pe nimeni din categoria asta si multe pentru toate mamicile viitoare !!!
Have, te admir foarte tare pentru curajul tau, iti doresc multa sanatate si sa te bucuri din plin de fetita ta minunata!
Si eu am in carca o poveste foarte urata dar nu vreau sa o scriu decat poate dupa nasterea tuturor burticilor din odiseea noastra! Pana atunci sper sa fie totul bine si mai ales sa sa termine cu bine si asta o doresc tuturor nu numai mie!


Mih
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Luy, azi am spalat hainutele toate, luni le calcam si vedem ce mai e de luat. Si da, cu mama seman in privinta cumparaturilor .
HaveF8, bine ai venit! Impresionanta povestea ta. Am vazut si pozele, esti o draguta.
Roxana, de luni atacam magazinele.
Teodora, erau amandine. Papanasii aia nu erau nici pe jumatate atat de dulci. Mai rau a fost cam la 15 minute dupa ce am baut chestia aia ca ma luase greata, dar m-am abtinut cu succes. Ohohoho, da' te-ai dezlantuit si tu la cumparaturi. In Bucuresti Mall erau hainute de bebelusi la Mothercare.
Mami, casa de piatra!

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput