Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LIV11 spune:

Buna, dragelor mamici de octombrie
Voi cum suportati vremea asta dogoritoare?
Eu am 26 de saptamani si cam am probleme cu calciul dar nu e de mirare fiind atat de cald sa se elimine nu ca as fi stat mai bine inainte de sarcina dar acum am momente si vad ca sunt din ce in ce mai dese de spasme si contracturi musculare la picioare, e groaznic.
Voi luati calciu efervescent?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Sabinuta am gasit eu niste adaugari ale codului rutier:
http://www.codulrutier.ro/

CODUL RUTIER 2007 - cateva dintre cele mai importante modificari le gasiti in cele ce urmeaza:
Cateva dintre cele mai interesante noi prevederi ale legii:
# utilizarea detectoarelor de radar devine legala;
# toti pasagerii dintr-un autoturism sunt obligati sa poarte centura de siguranta (exceptiile se admit pentru soferi, in timpul mersului inapoi, soferi de taxi, instructori auto, femei insarcinate si bolnavi care pot dovedi ca le este contraindicata centura de siguranta);
# soferii opriti de politist sunt obligati sa ramana in masina, cu mainile pe volan, iar ceilalti pasageri sa nu deschida portierele, respectand indicatiile politistului;
# copiii sub 3 ani trebuie sa stea intr-un scaun special pentru masina;
# punctele de penalizare se sterg dupa 6 luni, daca soferul in cauza nu comite alte contraventii;
# scoala de soferi se va putea face si cu 3 luni inainte de a implini 18 ani, examenul de conducere va putea fi sustinut si in localitatea de resedinta, nu doar in cea de domiciliu, si se va putea da si in alte limbi decat romana.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaveF8 spune:

Vad ca incet incet ma specializez. Mi-am facut si album. Abia astept sa postez pozici cu bebelina cand o veni. Pana una alta am atasat cateva poze dintre care in 2 sunt acum cand sunt insarcinata (6 luni si 7 luni)




http://good-times.webshots.com/album/559956305GXxydo

HaveF8 33+ Ana Martina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taby spune:

..HaveF8ti-am citit si eu povestea si am ramas impresionata de curajul si taria pe care ai avuto ca sa treci prin ce ai trecut...felicitari pentru scumpa ta printesa pe care o ai in burtica..,meriti....ti-am vazut si pozele esti superba!!!



33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

HaveF8, mult te-a incercat viata pana acum... Iti doresc ca Ana sa fie alinarea de care ai nevoie si bucuria pe care o doresti! Sa ai parte de soare.

28+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

O frumusete de fata esti Have!
Si...super poveste. imi pare rau ca a trebuit sa treci prin atatea incercari dar...mult noroc in continuare si sa te bucuri de fetita ta!

Emma 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by LIV11

Buna, dragelor mamici de octombrie
Voi cum suportati vremea asta dogoritoare?
Eu am 26 de saptamani si cam am probleme cu calciul dar nu e de mirare fiind atat de cald sa se elimine nu ca as fi stat mai bine inainte de sarcina dar acum am momente si vad ca sunt din ce in ce mai dese de spasme si contracturi musculare la picioare, e groaznic.
Voi luati calciu efervescent?


Liv1, s-a mai vorbit despre asta... carceii sunt datorati lipsei de magneziu... iar calciu trebuie luat doar din alimente... pastilele duc la contractii... ceea ce nu ne dorim..

28+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna dimineata tuturor !

Sper ca noaptea asta ati dormit ceva mai bine...
Hi,hi,hi, Sabina, tu vrei sa-i iei deja si masina lui bebe Gheo ?
Sim, bine ca ai scapat. Cand iti dau rezultatele ? Aha, si zici ca ai facut planuri cu mama ta, hmmm... Semeni cu ea in privinta cumparaturilor ? Ca atunci trebuie sa ne grabim sa mergem in weekend sa mai cumparam una-alta, ca pe urma daca apucati voi sa mergeti... pentru noi n-o sa mai ramana nimic
Lyv , nu ti-a recomandat nimic medicul pentru lipsa de calciu ? Sau chiar el ti-a prescris calciu efervescent ? Eu nu iau decat Elevit si Tardyferon (la mine fierul e un pic sub limita), asa ca nu stiu ce sa-ti spun de calciul efervescent. Carcei cred ca toate fetele experimenteaza, unele dintre ele se "trateaza" cu magneziu. Cred ca de fapt nu vom scapa decat dupa nastere.
Oricum, bine ai venit printre noi ! Nu ne spui si noua daca in burtica ai o fetitza sau un baietel ?
danielle, uite aici sa nu te mai superi ...
HaveF8 , foarte frumoase pozele, te-am admirat...

Sa aveti o zi buna, !

Luy 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata burticute

luy
have esti o dulce
sim ai scapat,mai ai rezultatele care o sa fie ok bineanteles si gata

va tzuc,ma duc sa halesc ceva ca ne e foame la stomacele



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Ieri seara am venit si noi de la mare, a fost super..dar oricum simteam ca nu ma mai tin puterile. Mai bine e acasa unde ma simt mai in siguranta. La sfarsitul saptamanii viitoare imi vine si mobila si abia dupa aceea ma apuc de cumparat hainute si alte cele necesare lui bb.

Recitesc din urma ca ati avut tare mult spor si revin.
Pupici pe burtici.

Andreea 34+ cu

Mergi la inceput