Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Have, sa fii sanatoasa si sa ai parte de un copil minunat! Impresionanta povestea ta. Sunt convinsa ca pe langa Ana, daca n-ai avut parte nici de X, nici de Y, sigur va veni un Z care te va merita!
Roxana, frumoasa mobila si camera lui bb2. Cam susceptibil domnul sotz. Vorba fetelor. Or fi si barbatii insarcinati. Si tu esti irascibila, nu? Al meu se ingrasa cot la cot cu mine, de insarcinat ce e. Crize de personalitate mai putin. Ar fi si inutil, la noi cu cea mica sechestrata in casa din cauza caniculei, in sufragerie te impiedici numai de jucarii si porcarioare!
Mami, Casa de Piatra!
Si eu subscriu la alimentatia cu muuulte fructe. Pepeni, piersici si prune. Inca struguri nu, ca aia ingrasha. Si asa-s cat o ..........desi trag de mine sa raman in limite decente.
fetele si sa suportati cat mai bine canicula!
Bee 27+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaveF8 spune:

Ma puteti si judeca daca asa simtiti, daca credeti ca am procedat gresit...ca mi-am data viata peste cap si am ajuns aici...
Nici eu nu stiu ce fac in continuare...Ana se va naste aici apoi cred ca la anu prin primavara voi reveni acasa. In urma divortului m-am ales cu o suma...care nu-mi e suficienta sa-mi cumpar o locuinta...nici la mama acasa nu as vrea sa stau...nici nu stiu ce o sa fac incotro s-o apuc de ce sa ma apuc...Va trebui sa fac ceva caci o sa am un bebe de crescut. Aici in US nu vreau sa satu...oricat am colindat in lumea asta....tot acasa e mai bine.
Va pup e aproape 5 ceasul...ma mai duc prin casa sa ma joc cu bebelina asta mica si dulce.
AAA ca nu v-am zis nimic de sarcina...pana acum merge f bine, am facut testele ce trebuiau facute (triplu test, ecografiile de rigoare) si totul pare a fi ok. M-am ingrasat vreo 10 kile pana acum, cu respiratia am inceput sa am probleme....desi burtica nu e mare. Nu mai pot de nerabdare, nu mi-e teama de nastere, abia astept s-o am in brate pe minunea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

HaveF8 , este intr-adevar o poveste trista, numai tu stii de unde ai avut atata putere sa treci peste boala si peste toate problemele ... Esti o INVINGATOARE, cu siguranta, fericirea pe care o vei simti atunci cand iti vei tine in brate fetita te va face sa uiti cosmarul ultimilor ani. Dumnezeu ti-a trimis-o pentru ca stia ca tu ai nevoie de ea...

Luy 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Noapte buna tuturor, va trimit ca sa va racoriti putin !

Luy 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaveF8 spune:

Credeti ca am luat o decizie egoista de a pastra copilul in conditiile in care...asta e adevarul..am suferit de o bola care poate recidiva sau mai rau....cine stie....si ca las copila singura pe lume fara mama si fara tata? Ca asa am fost acuzata de unii. Oare nu voi suferi mai tare daca ma imbolnavesc iar si stiu ca ramane ea singura in urma?
Desi sunt tare si gandesc pozitiv acum, ma gandesc ca o sa fie bine dar... tot mai exista un DAR DACA!!!

Desi nu sunt incepatoare in ale calculatorului...nu m-am dumirit nici acum cum sa-mi fac si eu o semnatura ca a voastra..cu mamica cu burtica. Ori nu am rabdare acum sa scobesc pe aici sa vad cum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:


Mamaaaaaaa, ce spor ati avut la scris.
M-am dus dimineata la spital, la 7.30 aveam foaia de prezentare facuta, apoi mi-am facut foaie de internare de o zi, iar la 8.20 terminasem de baut 100 de glucoza (apropo, ma simteam de parca mancasem o tava de aia de cofetarie plina cu amandine). Ma bagasera intr-un salon in pat, nu mi-au dat voie sa plec de pe etaj, mi-au zis ca doar la baie am voie. Asa ca am tras un somn bun acolo, ca tot ma trezisem devreme. M-au intepat de 4 ori in vene si 2 in deget, sunt ciuruita bine. Rezultatele luni, o sun pe doctorita. Oricum, cand am plecat de acolo mi se facuse rau, imi era foame si ma simteam exact ca atunci cand imi scade glicemia prea mult
De la spital am fugit la gara sa o iau pe mama, dupa care am venit acasa si nu am mai avut cand sa intru pt ca am stat cu ea. Ne-am facut planul de bataie pt zilele urmatoare.
Roxana, faina mobila. Noi mai avem de luat o comoda, poate imi fac timp saptamana viitoare.
Nici nu mai stiu cine ce a zis la cat ati scris.
Carpatina, in noul cod rutier e obligatoriu si la noi transportul in scoica/scaun.
Eu nu imi fac griji pt hainele de scos din spital pt ca va veni nasa cu tot ce trebuie.
Tomitza, asa ar trebui sa calculeze salariul mediu pe unitate.
Gema, tu trageai sperante sa scapi de analize? Pai numai eu?
Ma bag la somn, sunt rupta de oboseala, o sa mai intru maine sa vad ce ati mai scris. Noapte buna!



Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaveF8 spune:

Gata mi-a reusit semantura, insa vad ca tot sunt moderata si nu-mi apar mesajele imediat. Oricum acasa e 12 noaptea si poate v-ati si culcat. Ma uit la stiri si vad ce calduri sunt acolo si-mi inchipui cat de greu trebuie sa va fie cu burtica pe vremea asta.
Noapte buna si multumesc ca ati avut rabdare sa-mi scriu eu povestea desi mai erau multe amanunte de dat....oricum o idee v-ati facut...

HaveF8 33+ cu Ana Martina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

M-a terminat povestea ta, have!!
mult mult noroc!!!

Roxana, f frumoasa mobila.

mami,casa de piatra, multa fericire si o viata binecuvantata!!

Mandarinutza, ai grija si tu cu tensiunea aia, uf. Bea multa apa si elimina orice excitante din alimentatie, si mananca usturoi daca poti!! asta regleaza tensiunea in mod natural.

Ana, te cred ca ti-e dor de cea mica.Dar aerul din bucuresti e ucigator totusi....
Luy, ce mai poveste, sa mergi tu singurica acasa dupa intalneala:))))

eu m-am intalnit cu Andries si ne-am simtit excelent, mai e o fetita de varsta Sofiei cu Victorasul ei, asa ca s-au jucat toti 3 intr-un parculet si noi am trancanit.Ea se simte mult mai bine la munte, are greturi numa 3 ore pe zi in loc de toata ziua, saracuta.Cred ca se va simti si mai bine pe masura ce trece vremea.
va pup.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Simule, bine c-ai scris!!!
s-a terminat hgata, o sa fie bine, ai sa vezi

cand are careva timp, ....unde citesc si eu codul ala rutier?
ca eu am lupte cu barbatu in ceea ce priveste scaunul de masina.Tre sa ne schimbam dacia aia veche fara centura la spate, dar pana se naste bb nu vad cum, pt ca o masina inseamna alergatura, ori al meu pe caldurea NU alearga.
deci eu vreau scaun/scoica inainte de masina noua, pt asta tre sa-i dau cu codul pe la nas.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

roxana super mobila micutului.sa stii ca si eu am tras o pardita buna de plans azi ca fac curat mereu si vine domnul "sef" cu hainele de la munca de imi face toata casa numai o mizerie si eu din urma cu aspiratorul.nici nu se sinchiseste sa se schimbe sau sa nu se mai fataie toata casa cu hainele alea murdare pe el.imi vine sa il las si sa plec unde vad cu ochii
te inteleg perfect cand tu faci sa fie bine si pe ei nici nu ii intereseaza.nu mai plange nici tu.las` ca vin bebeii si o sa fie mai bine
mami casa de piatra!!! sa fiti iubiti si fericiti pana la adanci batraneti!!!
have chiar ca a fost o poveste ca din telenovele viata ta.Dumnezeu te-a binecuvantat daruinduti asa o minunatie in burtica.sa fii fericita
annisia ai terminat treaba harnicuto?sau mai ai?

noapte buna.sa visati cu ingerasi



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput