Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

HaveF8, haide fata ca nici la buda nu ma mai duc, pana nu termini povestea cu iz de telenovela. Deci iti placu de Y si X era tot mai mitocan... Asaaaaaa.... Bun.... Siiiii? Bebe este X sau Y??? Mai esti maritata? Desi daca zici ca esti in State acum.... La dracu! Mie imi plac treburile alea cand dragostea invinge. Sau filmele cu ”mai-mai” cum le spun eu... (cu ”a” de la ala, a nu se citi ”mai”, gen luna mai....adicatelea fazele cu draga-draga)

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

HaveF8, chiar ca si eu am ramas aici blocata la povestire. Ce ciudata si complicata e uneori viata...

Annisia, cica e de la ei, nu sunt eu de vina. Si v-am avertizat ca nu e cine stie ce, doar mobila. Dar e primul meu pas in sensul pregatirilor si sunt si eu fericita.

Luy, am aflat si eu cu greu care e treaba cu webshots. Oricum mobila e postata. Sigur o sa aveti o fetita minunata, dar eu cred ca toti puii indiferent de sexul lor sunt la fel de dragalasi.





Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Rabdare, rabdare, ca ea saraca o fi postat deja, dar mesajul e moderat ( oare cat dureaza pana il putem vedea si noi ? ) Bineinteles ca acu' si eu sunt cu sufletul la gura, asteptand continuarea

Luy 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Have, hai ca mai ai un mesaj si ai facut 10. Sper ca nu ne lasi in seara asta cu povestea neterminata!

Rox, am apucat sa vad mobila. E super draguta si mai mult decat suficient pentru camera de bebe. Imi place ca ai zugravit camera in galben!

Eu sunt inca ametita de caldura. Ma duc sa-mi ud gradina si sa stau un pic la aer, ca parca s-a mai racorit un pic. Poate adorm pe sezlong...

Ana 33+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aha, cred ca si moderatorii stau cu sufletul la gura sa vada finalul povestii. Nu vedeti ca pe mine ma lasa avertizata de trei saptamani... PAi invatam regulamentul ala cuvant cu cuvant pana acum....Dar parca sunt mai cu mot asa, nu?

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Mai fetelor, eu cand vad sume din astea cu 33-34 de saptamani, mi se face rau.... Adicatelea voi mai aveti 3-4 saptamani si va puneti pe treaba? Aoleuuuuu, vreau si eu o pestera sa ma ascund!!!! Da nu pot sa il tin eu pe fi-miu la purator? Pentru ce trebuie sa ii dau drumul in lumea asta rea si cruda? Vaiiii, ce emotii ma apuca, tocmai pe caldurile astea urate....

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaveF8 spune:

Totul era minunat. Urma partea urata cand X venea acasa si trebuia sa-i spun. Nu as fi putut sa merg pe 2 cai, sa las sa moara ralatia asta si s-o continui pe cealalta. F greu am reusit sa ajung la un moment prielnic sa-i spun....A fost urat! Hmmmm m-am oprit din scris ceva timp si mi-au fugit gandurile la luna decembrie cand s-au intamplat toate. A fost o perioada f grea, el se ruga de mine sa ma intorc acasa...caci ma mutasem la mama, ca se va schimba ca sa reluam totul ca stie ca e si el vinovat etc etc. Dar pe 31 Dec cu cateva ore inainte de noul an...pentru ca dupa toate tratamnetele facute, ciclul meu menstrual revenise cat de cat la normal acum intarziase. Era intarziat de mai multe zile dar eu negeam ca as putea fi insarcinata. Tocmai terminasem un alt tratament cu un antiinflamator f puternic pentru un chist de 6 cm pe un ovar care daca nu dadea inapoi urma sa fac operatie, la ultimele analize unde mi se recomandase sa fac si o dozare hormonala sa vad ce-s cu chisturile astea care-mi tot apar, imi iesise prolactina marita si deci stiu ca poate inhiba ovulatia, si dupa tot istoricul meu si cu protectia de rigoare in zilele in care credeam ca este ovulatia....s-a intamplat minunea. In ziua de revelion aflam ca eram insarcinata. Eram fericita dar trista in acelasi timp. Dupa ce ca-i dadusem lui X o veste atat de urata acum mai urma si cireasa de pe tort. Y era si el naucit de intorsatura evenimentelor dar era cu mine, imi era alaturi.
Toata povestea a devenit curand publica si toti prietenii si apropiatii au aflat...si a devenit din ce in ce mai urata. Cu X deja depusesem actele de divort ca sa nu zic ce era la gura lui...iar Y in urma a tot ce se intamplase...l-au apucat remuscarile si vinovatia fata de toata lumea...fata de X fata de fosta (care cand a aflat ca era vorba de mine...cu si mai multa ardoare a napustit asupra lui si i-a sucit mintile nu stiu cum) El e ditr-o familie instarita in oras si toti i-au bagat in cap ca am ramas insarcinata intentionat ca sa-l
"leg" de mine...si tot felul de suspiciuni care au dus...la faptul ca el mi-a cerut sa fac avort. Intr-adevar evenimentul asta nu a venit intr-o situatie normala...in care noi doi sa fi avut o relatie de durata sa ne cunoastem si mai bine ci s-a intamplat din prima luna in niste circumstante cu totul nepotrivite va dati seama. Si pe deasupra nu trecuse nici suficient timp de la terminarea ultimului tratament(aprox 1 an jumate). Am avut niste momente ingrozitoare, Y oscila, eu am decis pana la urma sa fac avort (pentru el nu ca asa-mi doream cu adevarat...imi era oarecum teama ca sa nu iasa copilul cu cine stie ce malformatie). Urma sa fac avortul la Buc (dupa ce am fost cu Y la o doctoritza care se ocupase in ultimii 4 ani de f multe cazuri de sarcina dupa cancer la san). Dar NU....cu 2 zile inaintea programarii la avort m-am hotarat sa nu-l mai fac....
Si de aici....Cu X am terminat divortul in Aprilie iar Y s-a retras din viata mea(si a fetitzai noastre ANA)...nici acum nu pot sa cred asta dupa toate discutiile si planurile noastre.
Nu mai stiu nimic de el, stie ca am venit la NY (sora mea traieste aici), nu m-a mai cautat...inca nu pot sa cred ca e adevarat. Sora-mea are o fetitza de 1 an jumate si e o dragalasenie de copil si ma uit la ea si ma joc cu ea si mi se pune un nod in gat cand ma gandesc ca eram la un pas de a face avort. Acum cred ca as fi fost la spitalul de nebuni dupa ce as fi vazut fericirea care se citesete pe fata sora-mi si a sotului ei cand se joaca si se bucura de fetitza lor. Intr-o seara i se zarea un piciorus printre gratiile patutului si era atat de dragalsa talpishoara aia de bebelush ca am plans instantaneu. Offff mai am 6-7 saptamani si cu ajutorul lui DD o sa am si eu fetitza mea sanatoasa si frumoasa si care o sa fie bucuria si fericirea si primavara lu' mami.
Si-am incalecat pe-o sa.....si am facut 10 mesaje

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aaaaa, pai nu ma mai joc nenica.... Am amortit aici si povestea nu mai vine.... Mi-am luat azi niste rochite super truper de la Tina R si ma duc sa plimb una dintre ele.... Prin Metro, ca e non-stop....

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Have ce poveste impresionanta... ne-ai tinut pe toate cu sufletul la gura. Inca o data bine ai venit si Ana sa iti aduca numai bucurii, ca o adevarata minune ce este.

Si totusi Sim sa nu ne spuna nimic azi?



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Mamaaaa, ce poveste fratica.... Trebuie sa fi fost extrem de curajoasa sa pastrezi sarcina. Eu cu siguranta ca dadeam in balbaiala, daca eram in locul tau.... Cand ai spus ca esti in State, am crezut ca te-ai impacat cu sotul tau. La asa intorsatura nu ma asteptam. Bine, daca nu te asteptai nici tu, eu ce sa mai zic??? Felicitari ca ai stiut ce vrei de la viata. Cu siguranta ca Ana va fi extrem de mandra de tine. Iar tu vei fi o mama de nota 20!!!! In legatura cu X si Y, stai tu linistita ca ei au pierdut. Tu ai avut doar de castigat din toata istoria asta. Sunt convinsa ca Y te va cauta peste un timp, daca nu ii toarna aia repede un copil sa-l lege fedeles... Poate si X sufera. Poate peste un timp va dori sa te stie bine si va trece peste orgoliul lui de macho invins... Ai grija de tine si de minunea ta cea mare!!!! Pupici si ne bucuram ca ne-ai impartasit o parte din tine, din sufletul tau. Bine ai venit printre noi!!!!!

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput