Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Roxule, nu te enerva ca il superi si pe Andrei. Lasa-l pe tati in pace cu toanele lui.
Plec spre casa, va pupacesc si aveti grija de bebei!


Nana, 31+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Gema, bravo, ne bucuram pentru vestile bune de la doctor si pentru ca ai ajuns cu bine acasa (cred ca asa nerabdatoare erai sa-ti vezi comoara, ca de-aia nici n-ai mai simtit asa caldura )
Tomitza, foarte bine, sa faci cerere pentru salariul acela "bonus de nastere" si sa nu uiti sa ceri si sa-ti dea cf legii cel putin 6 saptamani din concediul pre/postnatal 100% din salariu.
La noi la firma se da la nastere un bonus un salariu (salariul pe care-l are mama, nu salariul mediu pe unitate ), cel putin asa am inteles, dar o sa aflu exact in august, cand ma duc sa-mi fac si eu cererea. Ceea ce nu am auzit sa se fi dat pana acum este acea compensare de 6 saptamani, dar nu cred ca a stiut cineva de ea, s-o ceara. De fapt nici eu nu as fi stiut daca nu aflam de aici, de pe DC. Vom vedea ce vor zice ( daca pana acum nu au dat, cred ca n-o sa le "pice" prea bine cand o sa le-o cer eu, ca asta inseamna un precedent, si va trebui sa dea de acum incolo ). In fine, o sa vad.
Roxana , vrem poze ! Of, imi pare rau ca te-ai suparat si ai plans... Uite, pentru tati, ca n-a fost cuminte : si pentru tine, sa-ti treaca supararea :
Cecilia, succes cu oaspetii ! Sa nu te obosesti prea tare, da? Daca simti ca nu mai poti, spune=le si du-te sa te intinzi, lasa ca se descurca ei, nu trebuie sa-ti faci procese de constiinta, BB e cel mai important acum.
Teodora, vad ca si tu mananci fructe la greu... Dar e normal pe caldura asta, cine mai are chef de mancare gatita ? Mmmmm... De fapt intrebarea corecta este: Cine mai are chef sa gateasca ?
Inteleg ca suntem vecine, din moment ce zici ca stai langa Budimex... Eu stau pe Oltenitei, la intersectia cu Brancoveanu. Ce zici, te fac la toamna o plimbare cu caruciorul in parc ?
Mami, CASA DE PIATRA si multa, multa fericire alaturi de BB !!!

Luy 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Roxana, ce rau imi pare ca esti suparici.Sigur avea el altceva...si al meu, cu tigaie cu tot, e irascibil de la caldura asta, mereu imi zice ca-l fatai, ultima perla cica, de ce ma intrebi(nu stiu ce intrebasem), nu mai solicita, lasa-ma sa zac bineinteles ca si mie mi-a venit sa bocesc, da mi-a trecut, ca saracu tocmai imi adusese din pivnita aia racoroasa(dar la care tre sa cobori niste scari si cu burta e cam nasol) tot ce ii cerusem.Iar acu seara a si gatit.
adevaru e ca ne intinde la toti nervii vremea asta dubioasa, plus alte probleme.

Carpatina, esti o dulce daca as naste natural, ar fi parfum!!
da la 2 mai au doar un cabinet medical, moasa nu se exista.Doar sa merg la mangalia
eu ma gandesc serios sa ii las sa mearga cateva zile la mare daca o sa fiu cu mama, da nu o sa aiba el inima (sper )

Azi am vb la tel cu Andries, ne vedem in parc dupa ce termina sofia lectia de germana.Imi asum riscul de a fi vazuta mai grasuna asa[:d]

sunt convinsa ca Sim e bine, dar sta cu mama ei
Irina, bafta la analize!!!
acu iar merge prost, mai intru mai incolo.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

O sa imi treaca, dar mi-a cam stricat placerea. Acum a dus fata la piscina, deci are sanse sa scape de tigaie. Fug si eu sa fac pozele cu pricina. Si chiar asa, mai comand vreo cateva rafturi si ii zic ca erau de rezerva.

Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Teodora, vad ca si tu mananci fructe la greu... Dar e normal pe caldura asta, cine mai are chef de mancare gatita ? Mmmmm... De fapt intrebarea corecta este: Cine mai are chef sa gateasca ?
Inteleg ca suntem vecine, din moment ce zici ca stai langa Budimex... Eu stau pe Oltenitei, la intersectia cu Brancoveanu. Ce zici, te fac la toamna o plimbare cu caruciorul in parc ?
Mami, CASA DE PIATRA si multa, multa fericire alaturi de BB !!!

Luy 33+ cu




pai si de ce n-ai strigat ,draguto,mai devreme,ca te faceam o plimbare si-un McPuisor si-acu' gravidoasa!
I-auzi la ea!

Teodora 27 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Roxule drag,pai se poa'?Sa-l superi pe bb Andrei pentru toanele lu' tata?Hai,fa tu ceva ,,a razbunare''!o cheltuiala,ceva suplimentar,o investitie in tine si-n bb,evident!

Teodora 27 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Teodora, Roxana, eu speram sa scap de analize ca asa m-am plictisit de ele.........mai ales de cele scormonitoare, stiti voi care...... Dar daca e musai, cu placere.
Luy, se poate sa nu fii simtit caldura de emotii si nerabdare.
Ai mei au tot incercat sa ma convinga sa aman vizita la dr. pe caldura asta dar eu nu si nu, nici nu am vrut sa aud.
Spre norocul nostru am iesit din Bucuresti prin Bucurestii Noi (stiti voi mai bine) si apoi pe centura si am prins un trafic supeeeeeeeeer bun.

Si sa stii Roxana, ca si eu te invidiez pentru camera lui bebe Andrei, eu stau la bloc si nu avem loc deloc, habar nu am unde voi pune patutul. de mii de ori.
Asa ca astept poze ca sa ma pun pe plans de invidie

Madalina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Hai sa va zic una tare:io mi-s inca la servici!!!!!
Incredibil,dar adevarat!
In 1/2 ora sper sa plec!
Sabinelule,o fi rau la munticel?Ce zice bb Gheo?Ii place,ca al meu riposteaza la Bucuresti!

Teodora 27 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaveF8 spune:

It's a long story!
Acum sunt in Statele Unite in New York unde "m-am refugiat", am fugit de povestea de acasa. Nici nu stiu daca am facut bine sa fug sau ar fi trebuit sa raman.
Demult (pe la 22 de ani, acum am 33) in urma unor investigatii medicale mi s-a spus ca am trompele infundate si ca nu voi putea avea copii decat in urma unei interventii chirurgicale. Probabil ca unele dintre voi care au trecut prin asa ceva stiu prin ce semntimente trebuie sa fi trecut atunci. Am plans mult si m-am rugat la Dumnezeu cu lacrimi in ochi sa pot avea copii. Dupa ani...pe la 26 de ani (timp in care nu m-am protejat niciodata stiind ca oricum nu pot ramane insarcinata...si nici nu am ramas) am cunoscut pe X. Dar dupa 7 luni de cand ne-am inceput relatia care promitea sa fie de durata si el parea omul ideal...am primit oferta unui loc de munca ptr 9 luni in USA. Era planul perfect. Eu plecam strangeam ceva bani si cand ma intorceam ne casatoream si depuneam actele ptr Canada. Si cu cateva zile inainte de a pleca, la analizele medicale care trebuiau facute...surprize...testul de sarcina iesise pozitiv. (eu am avut intotdeauna un CM foarte dereglat si deci nu imi puteam da seama cand si daca intarzia). To be continued....(trebuie sa fac 10 mesaje nu?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Of courseee,ca si eu astept pozele Roxanei!

Teodora 27 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput