Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

Teodora !
Mancasi ceva nu gluma. Ma mir ca nu fermenteaza atatea fructe udate cu apa.
Razvanul meu m-a tampit in asa hal ca mi-am luat cu mine la servici aparatul foto sa-l filmez cand danseaza, ca nu se mai poate. E clara treaba ca nu-i place cand stau pe scaun si se revolta!

Danutza, deci eu sunt cu ursuletii care-mi plac de mor, in special aia portocalii. Daca ma gandesc bine, sticlutele tale nu au cumva gust de cola? Moama ce bune sunt si alea!!!


Nana, 31+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!


Nu,Nana, nu fermenteaza!ma ajuta destul de bine digestia!inca!

Teodora 27 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaveF8 spune:

Va multumesc pentru acceptarea in echipa, si ca sa fac ce m-a sfatuit una dintre voi, va trebui sa scriu repede 10 mesaje ca sa trec de moderare. Asa ca am sa va dau portii mici de informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Irina, e tare haioasa Ilinca. Ma gandeam ca e mai mica, apoi am vazut ca e de o seama cu Alex. Eu zic sa te astepti la gelozii, nu iti face iluzii. Am deja 3 prietene care au nascut anul aceasta al2lea BB si au fost mici gelozii. Cel mai usor a mers la cea cu baiatul mai mare, de 7 ani. La cea cu un baietel de seama fetelor noastre a fost ok o luna, apoi mare scandal vreo 2, si apoi e iar ok. Dar inca mai sunt ceva crize. La ultima care a nascut fetita cea mare (face 3 ani acum in august) cere mai multa atentie, se bucura de surioara, dar e ea mai dificila. Alex il asteapta pe BB, deocamdata da semne de generozitate, dar cine stie. Cat despre analizele de inima, nu stiu ce sa zic. Nu te intreaba nimeni, asa e. Fa-le mai bine sa stai linistita, insa sunt convinsa ca nu sunt probleme altele decat legate de sarcina. Cum naiba sa te simti la 40 de grade si cu burta in ultima luna?



Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Nana asa este cu ajutorul de nastere !
Teodora iti dai seama ca nu sunt prosti sa-mi dea ei banii astia de bunavoie
Eu sunt aia cu salariul mic pe cartea de munca, dar ei initial mi-au spus ca alea 4 luni imi vor da 85% din salraiul "la negru". Astazi am discutat cu directorul financiar si am aflat ca s-au sucit: voi primi 85% din salariul brut de pe cartea de munca
M-a invatat Sim sa fac o cerere careia ii voi da nr de inregistrare, fac copie (pe care o pastrez) si apoi o depun la departamentul de resurse umane al firmei. Si daca nu primesc banii in cont, ii dau pe mana ITM-ului.
Pai nu stiu nenica, da' asta-i bataie de joc

Tomitza 32+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ali, stiu discutiile despre scoica si pozitia copilului. Parerea mea este insa ca a stat atat de mult chircit in burtica incat nu inteleg de ce pozitia aceea ar crea probleme. Pentru ca sprijinul nu este pe fundulet, ci pe spate. Oricum si eu am avut dubii, mi-au zis sa nu o tin mai mult de 4-5 ore pe zi. Am vorbit atunci si cu un ortoped pediatru si m-a asigurat ca e ok.

Rodica, o sa fac poze cu mobila chiar acum, insa nu am montat un raft. Va povestesc imediat de ce.

Nana, pun sigur poze, acusica ma duc sa le fac. Adica nu chiar imediat, ca e tati capsat si nu am chef sa ma vada. II ziceam Rodicai ca va povestesc eu. Oricum Alex a fost cazata in camera noastra, nu e problema. Insa acum avem spatiu si profit si eu. Oricum patutul e pe rotile, il pot muta. Si mobila tot ii trebuie sa pun tonele de haine si jucarii care strang, ca Alex na daduse de tot afara din sifoniere si debarale cu ale ei.



Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ali, ce bine ca ai un ajutor, a mea saraca vrea sa ajute dar face mai multe boacane. Legat de cordon, eu am aflat de la eco. Iar la nastere stiind ca are esarfa eram foarte motivata sa scot fata mai repede. Cand a iesit am intrebat eu cum e cu cordonul si mi-a zis dr ca e chiar circulara, dar laxa. Oricum ii auzi vorbind. Eram asa ingrijorata de cordon, incat ma ridicasem in fund pe masa aia, cu tot cu picioarele in sus, si cu anestezia in coloana. Dr a fost foarte haios si a zis asistentei neonatoloage sa imi arate copilul odata ca ii pleaca pacienta de pe masa.

Teodora, saptamana viitoare deschid sezon de vizite. Deci, esti binevenita. Oricum azi aveam de toate, inclusiv pepene rece. Dar te-ai fi socat de debandada facuta de astia care au montat mobilele.

Gema, culturi si secretie am primit si eu de facut. Nu e bai. Ma bucur ca BBlina e bine, oricum nu se vedea fata prea bine. Sa stii ca noi nici nu a reusit sa ii prinda toata fata o singura data, ci pe bucati.

Am eu nr de tel al Simonei. Ii dau acum un sms.




Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Haideti sa va zic de mobila. Este tare draguta, au muncit aia ceva la montaj si s-a facut mizerie. O sa o pozez si o postez pe forum. Inainte sa termine oamenii a venit tati de la serviciu, capsat. Nici nu inteleg de ce a venit asa devreme, oricum s-a pus pe scandal ca e casa ca la nebuni. M-a enervat asa de tare ca am plans in hohote. Nu inteleg ce a vazut, ca nu era nimic. Fusese femeia aia la curatenie, si erau numai cateva jucarii ale Alexandrei in living, pe care ce e drept nu le strang de 10 ori pe zi ca ma termina. Daca suna ca vine, as fi strans. Aaa, si mai erau niste papucei de ai ei ravasiti. In rest erau lucrurile montatorillor, papucii lor, talas din ala, evident ca era mizerie la etaj. Nu am inteles sincer motivul nervilor si as baga mana in foc ca era nervos de altceva.

Nu va spun cat m-am enervat si suparat, am refuzat sa mai vorbesc cu el pana acum. Lucurile lui aruncate au ramas si acum la fel si nu am de gand sa strang. Si uite asa, nici ce era al Alexandrei nu am strans, i-am recomandat sa le adune el ca eu sunt obosita. Evident ca sunt tot acolo, dar nu mai fac nimic 3 zile, cu toate ca acum si-a cerut scuze.

In plus, vine cu o falca in cer si una in pamant in camera lui BB, iese nervos fara sa zica nimic. Eu ce sa inteleg, decat ca nu ii place. Dar cand l-am intrebat si i-am aratat a zis sa il las ca nu se pricepe. Si cand sa monteze oamenii aia ultimul raft in perete deasupra comdodei, baga doar capul "pe ala unde il mai pui?" Si nu am mai pus nimic, a ramas ca il pun oamenii cand vin cu mobila de garaj, adica la jumatea lui august. Desi nu imi strica sa fi fost montat.

Cam asta, o sa fac poze si o sa le pun. Dar acum tot suparata sunt.

Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am terminat treaba, am facut dusulet si ne-am odihnit o ora,acum pot veni musafirii.

Mami, casa de pietra, multa fericire si numai bucurii, sa ai o zi maine asa cum ai visat.FELICITARI.

Sim, ce faci? char asa nici un semn....

Referitor la scoica,sa-l scoatem pe bebe din spital e ok, ca doar nu mergem 3 ore cu el asa. Eu nu am de gand sa-l chinui prea mult in scoica la inceput, doar cand plecam cu masina....asta zic eu acum... atunci mai vedem.

Roxana, asteptam pozele cu mobila.''Te invidiez'' ca ai loc, eu sunt in situatia ta cu Alex, 2 camere, deja m-au dat afara lucrurile lui bebe din comoda....restul urmeaza.


Va urez un sfarsit de saptamana cat mai placut, mai racoros.toate

cecilia,33+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
M-a enervat asa de tare ca am plans in hohote. Nu inteleg ce a vazut, ca nu era nimic.


Draga de tine... evident ca era nervos din alta pricina... Cand mai vorbesti cu Sabina, sa-i zici sa-ti dea si tie tigaia aia dupa ce termina ea cu al ei.

Eu una, nu numai ca as fi montat si raftul.. dar as mai fi comandat inca unul!

28+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaveF8 spune:

Cateva date,
UM - 25 Nov, DPN - 2 Sep, 33+, voi avea o fetitza pe care o va chema Ana Martina, o minune dragalasa pe care abia o astept, dupa o poveste lunga si trista, o adevarata telenovela.

Mergi la inceput