Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Kristid chestia aia gelatinoasa cred ca e dopul, daca contractiile sunt regulate, atunci fuga la dr.

Andicu nu stiu cu gheata daca e bine sa o fol., eu stiu ca poate micsora lactatia.Incearca cu foi de varza zdobite si tinute un pic de tot la rece pt sani angorjati!

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Alina, multumesc! eu sper sa treaca , mai ales ca se face in curand o luna. totusi sunt fericita ca bebe suge normal la san, nu-l influenteaza biberonul ocazional.
Ile, merci. o sa incerc si cu foi de varza. Ma enerveaza ca asa ma doare!!

La semnatura am pus poze recente cu Filipu' mic si scump!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Karli bine ai venit acasa cu Adeluta! Astept pozici cu ea si povestea nasterii.

Fetelor am vazut ca ati intrebat de mine intradevar ieri am fost la o prietena (cea care a nascut acum aproape 2 luni) si m-am delectat cu imagini de printesa, am tinut-o in brate si imi venea sa o mananc de frumoasa ce e. Am ajuns acasa la 9 seara plecata de 10 dimineatza dar am prins trafic pe autostrazi la greu. Azi a venit alta prietena la mine sa-mi faca sarmale (spre rusinea mea nu stiu sa fac si mi-a fost lene sa experimentez dupa retete) si am stat la palavre toata dimineatza. Va pupesc pe toate si mi-a fost dor de voi.

Andra felicitari pentru alaptat si Lavinia pentru dormit mai organizat iar Alinei felicitari pt greutatea Elisei.

Simo ce bine ca te apropii, ia sa vezi cum vine Matei asa pe neasteptate.

Mamii nu o mai lasa pe soacra sa-i dea cu pudra, aici este total interzisa la bebei in primul rand pt ca poate creea alergii. Daca vrei sa fii diplomata si sa nu ai nici probleme cu sotul du-te afara cu el si cu bebe si spune-i ca mergi cu bebe la pediatru apoi cand te intorci ii spui ca ai intrebat de pudra si ti-a zis ca "nu se mai poarta" ca e de moda veche si face rau la bebei. Apoi de cate ori vine cu ideei aiurea baga doctorul la inaintare si i-ai inchis gura. Eu asa am de gand sa fac cu toata lumea ca sa nu ma enervez cu prostii. Diplomatia e cea mai buna. Succes.

Cam atat am retinut din urma acum merg sa citesc povestea Arinei. Pup toate fetele.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

kristin, fuga la spital! Nastere usoara!
Lavinia, ma bucur ca a fost bine as'noapte. Rezista ca se regleaza productia in curind, Poti sa incerci sa mulgi mai putin dupa alaptat.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Luna esti super, super tare mai invata-ne si pe noi "diplomatii" din astea!eu am tinut-o minte si pe aia cu soacra venita in vizita neanuntata!

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Ile eu am zis ca decat sa intru in razboi mai bine pe vremuri de pace cu zambetul pe buze.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

din pacate am ramas fara cuvinte.. oricum nu ma pricep sincer la scris nu e o latura favorabila a mea dar ma bucur sincer ca arina este sanatoasa si ca totul s.a terminat cu bine!Sanatate multa in continuare!Esti o foarte curajoasa!FELICITARI!

Bun venit acasa karligutza

luna in principiu sunt o persoana foarte diplomata dar am ajuns sa vad asta ca pe un defect cu soacra mea pentru ca 'stie ea mai bine ca oricine ' si k e mai bine sa 'ii spun in fata', dar nu accepta nimic.Ce zice ea aia inseamna ca e corect si cu asta basta.Nu e o femeie rea si nu o face cu rautate nu intelege efectiv ca nu e cazul sa fie asa implicata!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

quote:
Originally posted by Anya20

andraaa, ce mult ma bucur ca ai reusit! m-am gandit mult la voi doua.



Alina, incurajarile voastre au avut efect. Eu nu stiu daca as fi rezistat sa las copilul "nemancat" atat timp....mai ales ca in ale maternitatii sunt cam noua si nu stiu daca tot ceea ce fac e ok...dar cand mi-ati spus ca dupa cateva crize si urlete va ceda am decis ca e cazul sa ascult persoane care au experienta in "domeniu" ...si bine am facut....acum nu imi ramane decat sa aplic aceeasi metoda si pentru sanul drept (inca nu am convins-o sa il accepte) si apoi cred ca va fi totul ok.

Andra si Mara Teodora(13.07.2007)
"Cere si ti se va da!"
www.flickr.com/photos/9662615@N06/" target="_blank">Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna ziua!
Ne-a fost dor de voi, ca pana acum eu, Victor, stateam de vorba doar de la mama din burtica. Acum...ei, acum e alta poveste! Sa vezi palavre...!
Am ajuns acasa ieri si e tare bine. Sunt un mare mancacios (si un cacacios, de asemenea, dar...). Nu m-am mai cantarit de luni, din maternitate, dar atunci depasisem deja greutatea cu care m-am nascut.
Sunt nascut la ora 12.10. Mi-au dat nota 9 la nastere, dar doar ca sa ma ambitioneze, sa fiu "mai bun" pe parcurs.

Mama e bine. Tatele sunt pline de lapte - asa cum ura Simo la inceput de fiecare pagina intai - iar ea e mereu bucuroasa sa ma vada. Stefan - fratiorul meu - e un dulce. Vrea mereu sa ma pupe (deocamdata pe picioare si manute) si o ajuta pe mama sa ma schimbe de Pampers (el ii da crema de uns, duce "pachetelul" la gunoi)

Cred ca mai vreau niste lapte. Va las. Salut toate fetitele si toti baieteii si abia astept o intalneala cu toata gasca.

Oana 38sapt Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+

AMR 2 zile





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

fetelor, am si eu o intrebare: pot alapta copilul dupa ce i-am dat calciu gluconic?

Lavinia-nasica de moflea si mami fericita de Lorina Maria



Mergi la inceput