Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

alina(anya) hai ca ma apuc si o postez poimaine ca nu stiu daca termin azi.da bine ca m-ai mobilizat!sa vezi ce clisutze are intre picioare,asa ma distreaza...

alina si bb elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Mychydutza-nu-ti fie teama,toate am fost speriate la inceput.
Eu,inainte cu o zi de a ma externa cu Kenta n-am putut dormi de emotii.Pai imi da nou-nascutul akasa si io ce safac? ma descurc ?si uite asa,zi de zi,cu ajutorul fetelor de pe forum am aku ditamai baietul de 4 ani jumatate :)))

Cand o sa ai pe bebe,o sa stii ce trebuie sa faci.La inceput e cam greu,apoi te obisnuiesti.

Samurai-lady 38 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Mychy nimeni nu se naste invatat. Te vei descurca, le vei "prinde" pe toate din mers, ai sa vezi

Alina.a asa auzisem si eu, ca se normalizeaza cantitatea de laptic din tzatzuci, dar parca mai e un veac pana atunci . Felicitari pt papacioasa ta luptatoare

Lavinia-nasica de moflea si mami fericita de Lorina Maria



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Buna fetele!!!
Am si eu o problema - am contractii destul de dureroase, cu durere de mijloc si imi curge, nu mult, un lichid gelatinos rozaliu!! Sa nu imi spuneti ca trebuie sa ma pregatesc!!!!!!!!!! Va pupic!!

kristin 37+ Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Pentru ragade, numai stiu cine intreba: bai de aer , stors putin lapte pe san inainte si dupa supt si garmastan.Eu asta am fol. si nu am avut prea mari probl.

Oare acum, la a doua sarcina, avem locul batatorit?- io sper sa nu mai doara asa tare!

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

andraaa, ce mult ma bucur ca ai reusit! m-am gandit mult la voi doua.

karligutza, bun venit acasa tie si micutei adela! sunt sigura ca te descurci de minune cu ea...nu mai fi modesta

Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Salutam si noi burtcile, mamicile si bebelusii!

Oti , felicitari si sa-ti traiasca flacaul! bun venit lui Laurentiu si sa fie sanatos si mancacios!

Alina, felicitari pt grasunica Elisa! ce bine ca pune la greu carnita pe ea! cred ca esti tare fericita!
Karli bine-ai revenit! sa fiti sanatoase si va urez sa va descurcati si sa intrati in ritm cat mai repede! ferice de tine cu asa sot! si al meu sta pe langa noi, dar din pacate nu cat as vrea eu; ma enerveaza ca n-a insistat sa mai stea o saptamana acasa ca tare as fi avut nevoie de sustinerea lui morala!


Alina(anya) ma intrebai de ce ma mulg: din aceleasi considerente ca si celelalte fete; ma dureau sanii pt ca erau prea plini si bebe nu-i golea si apoi am facut aceasta chestie la sanul stang si ma doare tare, asa ca trebuie sa-l mulg ca atunci cand e plin de lapte ma doare si mai rau. Mi-e cam teama ca nu-mi trece nici cu gheata nici cu apa calda, sa vad azi ce zice dr . In plus, dupa cum am mai scris sunt in depresii si nu ma lasa si de aceea mai mult noaptea laptic sa-i las lui bebe si mai sta mama cu el ca sa mai pot dormi si eu din cand in cand (altfel m-apuca jalea de oboseala si ma tine cu orele). Pediatrul a zis ca e strict legata de lactatie si ca daca nu-mi trece intr-o luna singura solutie e sa opresc alaptatul-ori eu n-as vrea sa fac asa ceva, dar mi-e si greu cu plansul asta zilnic ca disper pe toata lumea !

Am vazut si eu la bebele meu ca de cand ii dau Bonisan nu mai are crizele alea de plans ; la noi Sab Simplex nu prea ajuta.Eu mai beau sau ii mai dau si lui din cand in cand ( dupa ce a immplinit 2 sapt.) si ceai de fenicul si chimen anticolici de la Humana si vad ca deocamdata nu prea avem batai de cap cu burtica.




Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/detail/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Si eu am facut la un san ragade in prima saptamana si am stat cu ei in aer si m-am uns cu Garmastan. Mi-a trecut repede dar am avut si norocul ca bebe sa stie sa apuce bine tzatza.

Am uitat sa zis ca noi am ajuns la 4.200 kg de la 5.530 kg cu cat ne-am nascut si azi am implinit 3 saptamani! si al meu e haplea ! suge de rupe si cred ca suntem si noi intr-un puseu de crestere ca a tot crescut perioada de alaptat si parca tot nu se mai satura! goleste sanii si tot plange si cauta cu gurita! i-am mai dat si completare pt ca nu mai aveam de unde sa-i dau eu. Acum stau si ma intreb daca nu cumva laptele meu e destul dar nu suficient de satios! desi stiu ca nu prea se intampla si totusi...



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/detail/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

andicu...mare pacat, imi pare rau. ca sa te incurajez, depresia postnatala nu are legatura cu alaptatul, din contra. alaptatul creeaza o legatura stransa intre mama si bebelus si cu aceasta ocazie se descarca endorfine.
incearca sa fii mai increzatoare. eu ma trezesc noaptea si la o ora sa-i dau arinei sa manance si , desi ma simt obosita, ma bucur din suflet ca pot s-o alaptez, dupa tot ce am patimit cu ea. cand era rau in spital, ma rugam sa o vad acasa, chit ca urla nonstop si suge din ora in ora. uite ca partea cu suptul s-a adeverit.

editez: nu exista lapte de mama prost calitativ, adica mai putin satios.

Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

pentru cine doreste sa citeasca povestea arinei...

http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=104234

Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)

Mergi la inceput