Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Karli, bine ati revenit printre noi! Sa-ti traiasca minunea si sa va dea DD numai bucurii, impliniri si multa sanatate la toti 3! Ma bucur sa aud ca sunteti bine amandoua si ca tati este langa voi. Din exeprienta proprie pot spune ca fara ajutorul sotului meu poate plangeam si acum cu copilul in brate pe motiv ca asta mica plange si ca nu vrea sa pape.....si eu si Mara ii multumim lui DD ca ne-a dat asa minunatie de sot/tatic. Cand ai timp, asteptam sa ne spui de-a fir a cap povestea nasterii Adelei ....ca deh, vad ca nasterile din 13.07.2007 au fost cu peripetii, chiar si a mea....

Andra si Mara Teodora(13.07.2007)
"Cere si ti se va da!"
www.flickr.com/photos/9662615@N06/" target="_blank">Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Nu am citit din urma dar m-am uitat pe lista si am mai gasit pe Mamii si Oti noi mamici. Felicitari dragelor si bun venit pe lume bebeilor vostrii.

Acum ma duc sa citesc din urma si imi cer scuze daca nu am felicitat pe cineva.

Am fost foarte ocupata si continui sa fiu, sper sa-mi revin zilele astea ca deja ma simt ca o epava de oboseala.

Va pup

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

lavinia,nu te speria in 2-3 sapt se normalizeaza lactatia dupa nevoile lui bb.prin asta am trecut si eu,ma mulgeam dupa fiecare supt.cand nu am facut-o m-am trezit cu un san tare,dureros si roz.noroc ca mi-am luat pompa electrica si l-am golit bine de 2-3 ori si am scapat de mastita.dupa aia pur si simplu am simtit ca sanul il golea ea tare bine si treceam si la sanul 2.si nu m-am mai muls.acum producem cat cere.nu a mai fost nevoie sa ma mulg de ceva zile.asteapta sa treci de puseul de crestere de la 3 sapt,sa vezi atunci...desi credeam ca am lapte prea mult m-a supt in 2 zile de ramaneam cu 2 piei legate cu un sfarc la capat...
andra felicitari pt reusita!
karli bine ai venit acasa cu adelina!DD ajuta sa fie cuminte si papacioasa!

alina si bb elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Buna ziua fetelor.. si iata ca nu-s asa forumista cum a spus mrs Hook cu ceva capitole in urma. am lipsit si pe buna dreptate ca m-a invadat caldura de nu mai stiam de mine. suplimentar au aparut niste dureri cam ciudate.. acolo jos nu-s ca la ciclu, nu-s ca la iesit afara... sunt asa naspa si numai cand ma ridic de pe scaun au din pat, cand ma rasucesc de pe-o parte pe alta si cand ma ridic de pe WC.

Vreau sa raspund in primul rand lui Ashera - pentru ca si eu experimentez aceleasi scurgeri neplacute, lichidoase si transparente, cat sa-mi ude chilotul fara mirous dar totusi atat de neplacute. medicul meu mi-a spsu ca nu poate fi lichid amniotic ci doar o scurgere mai abundenta data fiind avansarea varstei sarcinii si mi-a mai spus ca nu e nimic de speriat. sper sa te fi linistit putin. la mine a fost mai putin abundent cu ceva timp in urma (sapt 34-35) dar acu mi se intampla si de 2-3 ori pe zi si bineinteles imediat ce ma ridic de pe WC de parca as mai avea acolo o vezica mica din care a ramas ceva nescurs.

vreau sa urez s-o stapaniti sanatosi casa si sa va bucurati cu cei trei copii frumos ce-i aveti - pentru GabiArama.. si te rog fa ceva rpede cu netul ca mie una o sa-mi fie dor de aparitiile tale pline de sfaturi sau ajutor. si sincer mi-ar parea rau sa pierd cateva panglicute de incurajare.

Karligugurutza si mrs. Hook - bine ati venit acasa Dragelor- sa fiti sanatoase si cu zambetul pe buze. asteptam povesti ca se pare (dupa ultima vizita la medic azi) ca si colul nostru nu prea vrea sa se deschida si poate o sa ajungem si noi la cezariana. (Doamne feri!)

Otilia - felicitari pentru Laurentiu si bine ai venit pe lume baiete... sa fii cuminte, sanatos, papacios si toate urarile de bine pentru voi.

trimit mesajul asta si continui ca mai am ....

pupici


paticut 36+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

alinutza, eu am scris deja povestea arinei. pana diseara poate ma invrednicesc sa o si postez. ce zici, ai timp sa scrii si tu?
apropo, felicitari pentru elisa! creste "ca din apa". bravo!

Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:


Dupa cate vedeti si la semnatura eu maine am DPN-ul si bebelusa mea nici gand sa ma cunoasca.
M-a trimis din nou acasa cu urmatorul mesaj: ne vedem si maine dimineata si eventual si vineri, iar daca nu are de gand hataram ce facem (cezariana sau inducere) intrucat are deja termenul depasit si in plus luni pleaca si doctorul din tara.
Irinusha multumesc din suflet pentru mesaj. Am fost foarte placut surprinsa.
Acum eu sunt la niste prieteni in Bucuresti fiindca sotul e la servici iar in cazul in care se declanseaza ceva ar dura prea mult sa ajunga el de unde lucreaza pana la noi acasa si apoi pana la spital. Asa sunt mult mai aproape de spital. Stiti si voi ce inseamna traficul in Bucuresti. Doamne fereste de urgente.
Promit sa va tin la curent in cazul in care dariuta se hotaraseste sa isi vada parintii face to face.
E criminala aceasta asteptare intrucat bebelina misca din ce in ce mai greu in aceasta perioada si mi-a zis sa fiu atenta ca misca la fiecare 2-3 ore.
Va pup.

Dana cu Daria Stefania

maine este DPN - ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

karli, anya asteptam sa ne pove cum a fost la nastere!

Lavi cu placere!

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

AndraZ felicitari pt reusita! fetelor cand citesc ce scrieti imi pareti toate asa experimentate si atotstiutoare: i-am facut asa, m-am muls , etc.
pe mine ma ingrozeste gandu ca n=am sa stiu ce sa fac cu bebe-mik! daca sunt o mama antitalent? chiar a inceput sa ma tortureze ideea asta. sau vin toate odata cu instinctul matern?

+36 cu bebe baiat
mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Oti felicitari pentru bebe Laurentiu. sa fie sanatos si un mare mancacios.

Ile multumesc de grija.

Dana cu Daria Stefania

maine este DPN - ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Carmen, eu sunt la dr. Filipescu. Nasol daca n-au pus aer conditionat in saloane. Sper doar ca de saptamana viitoare sa se mai racoreasca afara, ca altfel nu stiu ce facem!
Karligutza, bine ai venit acasa. Asteptam pozeee!!!!

Cristina, 37+ si bebe scump

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput