Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Uitam.. Felicitari si lui Loredana pt David si Panda pentru Ilinca! Sa va refaceti repede sa va bucurati de bebici!


MADA 34+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Buna seara sau Buna dimineata !
Am cumparat patut la bebe, masa de infasat, pampersi, lapte corp, sampon, prosopele, tot felul de minuni, am spalat hainitele, doar pe bebe il mai asteptam.
Luni ma internez la ora 9 dimineata si daca totul e ok, miercuri il voi vedea pe bebe. A fost o prietena in maternitate, a zis ca e jalnic de mizerabil totul.........asa ca va dati seama cu ce elan ma duc sa nasc gandindu-ma la jeg, la mizerie, la wc-uri, etc. Doar gandul ca poate imi ajuta cel de sus si scap repede si vin acasa cu comoara mea imi da sperante.
Felicitari noilor mamici, sa aibe bebei cuminti, care papa, si care dorm !
Va pupici pe toate !



Jeni37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Mada distractie placuta la nunta. Uite ca eu nu m-am gandit la crema autobronzanta caci imi prindea si mie bine putin bronz.

Jeni felicitari pt cumparaturi. De ce te internezi de luni? Nu poti sa faci analizele si sa mergi acasa pana miercuri?

Am pus cateva poze de la nunta. Mai multe dupa ce le voi primi de la al meu fratior. Cineva spunea ca vrea sa vada poze cu burtica lasata. Nu stiu daca se vede in poze dar a mea e lasata de ceva vreme.


nico36+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Nico, si eu asa as vrea, dar eu stiu daca vrea domn doctor ? PLus ca ma gandesc ca daca ma tine pana miercuri langa sala de nasteri o sa fiu deja speriata/ingrozita de cate voi auzi tipete, urlete ca voi merge sa nasc deja stresata. Ma imbarbatez ca a trece cumva, si sper sa nasc repede si usor cu oxitocina minune.
Si prima oara a mers usor: mi-au scos firele la 1-2 pe la 4 a inceput sa fie din ce in ce mai nasol si la 20.35 am nascut-o pe Roxana. Dar asta era acum 11 ani. Teoretic a doua nastere merge mai usor. Acum sa vedem-am prietene care tot asa au nascut, cumnata-mea la fel si a mers f usor la ele punandu-li-se intial un Calciu intravenos apoi oxitocina. Om vedea!

Jeni37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Somn usor si o noapte linistita !
Meleoane de la toate mamicile, bebei si celor care sunt inca 2 in 1 !

Jeni37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

jeni dr mea intelege ca e greu sa stai in spital pe caldurile astea si daca stai aproape iti da drumul acasa. in caz de ceva am mobilul ei si nr de la fix.
fiind a doua nastere sper sa fie un travaliu scurt. tinem pumnii sa scapi repede.

cred ca voi merge si eu la culcare. poate reusesc sa dorm.
noapte buna!

nico36+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Buna seara sau buna dimineata fetelor! Nu am somn, cred ca de emotii, asa ca bantui pe forum, la ore nerezonabile!
Am fost astazi la doctor. Rezultatul: contractii ( pe care eu nu pot sa spun ca le simt, ci mai mult asa, o presiune), col sters, permite intrarea a doua degete! Concluzia: Ia faceti voi maine seara o plimbarica pe la 7-8 pana la spital, ca sunt de garda! Dupa decizia finala: Am zis 7-8? Nuuuuu, mai bine pe la 11.30, eu tampita deja: seara? Doctorita: ei seara, dimineata! Ajuns acasa, nema net sa vad si eu ce inseamna col sters si permite intrarea Deci, plecat la plimbare. Nebuna, nu? Ajuns acasa, nema somn, vreo 10 drumuri la baie, nu tu dop, nu tu apa, nimic, doar acea presiune! Voi ce credeti? Ma opreste maine la spital?
Noapte buna, dragi mamici si viitoare mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanadum spune:

Dragi mamici si burtici, ieri la 13:40 am nascut un ingeras de baietel, frumos cuminte si cu ochii mari. Are 3300, 50 cm, nota 10 - yupyy. Sunt in al noulea cer. Astept acum sa imi revin dupa operatie - asta e si motivul pt care sunt pe forum - m-a trezit durerea de burtica. Spitalul este extraordinar, are 5 stele serioase. Si acces la net hihi - dar scriu de pe telefon acum. Pe baietelul meu il chiama Vlad (am schimbat numele). Si este un scumpic. Tati e lesinat si total lipit de el.

Roxana 40 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:



A nascut Oaana !!!!

"Aaron este baietelul scump pe care ni l-a daruit Dumnezeu in aceasta noapte, 3100g, scor 9."


Eu mesajul l-am primit la 3.48 am!


Bine ai venit Aaron, sa fii sanatos si papacios!iar pentru mamica nopti linistite si laptic mult!



Ile 40 si Victor ( 22 dec 2005)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:


Numai vesti bune in dimneata asta!Dupa cum vedeti vinerea e o zi productiva!


Loredana, bine ati ajuns acasa!Nopti fara colicei si fara galagie

Dana sa iti traiasca Daria, sa fie sanatoasa si sa veniti repede acasa!

Panda77-Oana felicitari!Sa iti traiasca puiul!Asteptam si alte detalii!

Nico, la multi ani pentru Alex!Sa fie sanatos si cuminte!


July m-ai intrebi? sigur te opreste!Asa ca i-ati bagajul si fii barbata!O sa fie totul bine, o sa vezi! Facem Galerie, uite:

Roxana felicitari!Sa veniti cu bine acasa si recuperare usoara!

Ile 40 si Victor ( 22 dec 2005)

Mergi la inceput