Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Ilenutza, saru-mana pentru raspuns si majorete! Bagajul e facut, consortul de servici si la mine un morcov mare cu tot cu plantatie si iepuri! Starea mea e aproape neschimbata, nu am reusit sa pun nici macar o geana peste alta ( se poate dormi in timpul travaliului ), vreo 2 crampe ( daca or fi fost, ca la cat de zombi sunt, nu prea imi dau seama) la interval de juma de ora si cam atat! Cu toate astea, abia astept sa-mi vad minunea!
Daca nu ma mai intorc de la spital, o sa-mi rog consortul sa va tina la curent!
Va pup si o zi racoroasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

quote:
Originally posted by july_g
se poate dormi in timpul travaliului )



e chiar indicat!

Ia-ti la tine , daca mai ai stare sa iti faci, niste limonada din lamai si cu zahar mai mult ca sa te energizezi, niste ciocolata sau un redbull( aici glumesc ).

Travaliu scurt si nastere usoara!


Ile 40 si Victor ( 22 dec 2005)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Schimb capitolul repede!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Un nou capitol ne asteapta aici .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Anya20

oana, am vazut pozele voastre. victor este un bebelus foarte dulce.

karligutza, ce zici tu acolo de colicile abdominale? pai apar cam la 3 saptamani de la nastere (alea adevarate) asa ca nu cred ca e cazul adelutei.
iar laptele de mama se digera mult mai repede decat laptele praf si, desi am auzit des parerea asta, nu are nici o importanta daca alimentezi bebelusul si la o ora (asta e valabila numai in cazul laptelui praf). ca tocmai de aceea se recomanda..."san la cerere".
cred ca adela simte ca tu esti agitata si stresata si ii cam dai adrenalina...e ca un cerc vicios...ea urla, tu te stresezi, ea saracuta plange si mai tare. au si ei momentele lor de glorie si isi exprima toate "parerile" prin plans.
stiu ca uneori isi gasesc cele mai nefericite momente sa planga...adica seara inainte de culcare cand esti rupta de oboseala si ai da orice sa se culce ca sa inchizi si tu un oki.
si eu te-am tot sunat, dar nu ne "brodim". mai incercam

Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)



Multumesc Anya... pana la urma am si discutat la telefon.... ti pup din nou! acum am inteles care e adevarul! si incerc sa respect parerea ta in primul rand!
Apoi vreau sa-ti transmit si multe felicitari pentru reusitele ARINEI pentru ca am citit povestea ei de la nastere si ceea ce m-a surprins foarte mult este ca sentimentele tale si durerea ta de mama au fost atat de bine invaluite in costumul de medic la care spuneai ca ai apelat pentru a face fata mai bine problemelor! ... se vede si din felul in care ai relatat povestea ca esti o mamica puternica si cat de tare ai vrut tu sa fii, durerea ce-a fost in sufletul tau numai tu o stii... iar noua ai incercat sa nu ne trasnmiti nici macar un fir de panica, mai ales ca mai sunt mamici care urmeaza sa nasca prin operatie cezariana. Eu raman la ideea ca esti o persoana delicata ca de obicei! si meritai tot ce e mai bun pentru insanatosirea Arinei. La cat bine esti tu dispusa sa faci, era chiar culmea sa nu ti se intoarca acest bine! Slava domnului ca Arinutza e sanatoasa acum!

Multumesc si voua jadi si alina.a pentru raspunsul cu colicutii... suna credibil tot ce spuneti se pare ca va trebui sa ma imunizez la plansetele din senin si sa incerc sa ii fac crizele sa treaca cu multa dragoste si rabdare decat cu siropuri sau ceaiuri minune!



karligutza cea mai fericita mamica
si
Adela Patricia cea mai frumoasa fetita!

si pe deasupra si cu 'acte'-n regula din 13 iulie 2007, ora 19.00, Apgar 10, 3270g, 51 cm...

Mergi la inceput