Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ily7 spune:

Din cauza ca am la firma o perioada foarte plina n-am mai apucat sa intru pe forum, iar acum cand am vazut cati copii s-au mai nascut intre timp m-am bucurat tare mult !!!!


ily 38 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciaZ spune:

La multi Ani! Elisa, Arina, Maria.Sa cresteti mari, frumoase,
sanatoase ca niste printzese ce sunteti.

35+
Viata e prea frumoasa ca sa pierdem macar o zi fara a ne bucura de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna ziua,

Bre, ploua la noi cu spume, de vreo ora deja si doarme bebelina mea ca o pisica, draga de ea...si sora-mea la fel.

Ioana, , felicitari pentru pregatirea camerei Smarandei, ati avansat foarte bine. Sper sa-ti iasa bine toate analizele.

Simo, , daca ti-a coborat burtica mai e un pic .

Ilenutza, inseamna ca oferi confort sporit de nu se grabeste bb sa paraseasca garsoniera. Si eu as mai fi vrtu sa stea cateva zile, dar pana la urma imi pare bine ca s-a intamplat asa, a fost deosebit.

LA MULTI ANI! printeselor aniversate azi: Arina, Elisa si Maria! Sa fiti sanatoase, cuminti, mancacioase si fericite alaturi de parintii vostri.

Alina(Anya), am citit povestea ta si a Arinei, si acum imi dau lacrimile cand ma gandesc, nici nu pot sa-mi imaginez ce-o fi fost in sufletul tau si al sotului. Ma bucur nespus ca totul s-a terminat cu bine si ca acum sunteti acasa in formatie completa.

Hai ca m-am emotionat si am uitat ce vroiam sa mai spun. Revin.
Pup toate fetele,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Salutare, fetelor! Acum ne-am invrednicit sa deschidem calculatorul, ca asa se incinge la noi o caldura!
La multi ani sarbatoritelor zilei - Arina, Elisa, Maria! Sa cresteti sanatoase si frumoase!
roxanadum, brazuca mult noroc! Sa va intoarceti cu vesti bune!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 2 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Lia, , tot 2in 1, bravo tie, excelent.

Ce mai stiti de Aylin?

Carmena, condoleante pentru bunica ta. Va veghea de sus asupra ta si a lui bebe.

Ily, daca te simti bine si poti, e f bine ca muncesti, eu am colege care au lucrat pana cu o zi inainte de nastere. Totusi, la 38 de sapt nu ar strica sa te si odihnesti un pic, sa te pregatesti pt intalnirea cu bb.


Brazuca, Roxana, bafta, sa fie cum vreti voi.

Lunito, ce mai faci?

Azi implinim si noi 4 saptamani, iar duminica facem o luna, ce repede trece timpul. Ma uit la ea cat e de mica si pe de-o parte nu-mi vine sa cred ca si Victor a fost la fel iar pe de alta ma gandesc ce frumos va fi cand va fi si ea "mare" ca Victor, vorbareata si independenta si iar o sa uit cat a fost de mica.

Nici eu nu tin regim, ba dimpotriva savurez tot ce am evitat in timpul sarcinii de frica toxoplasmozei. Nu mananc varza si fasole, atat. Din pacate am in continuare probleme cu stomacul si digestia ca in timpul sarcinii, e super-naspa.

Va pup pe toate si va urea un weekend placut si linistit,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Cristina eu nu ti-am spus nimic despre regim-alaptat ca nu stiu ce sa zic.La Victorash am dat-o in bara, initial am tinut regim, apoi am mancat porcarii, abia pe urma mi-a venit mintea la loc si am mancat de toate dar sanatos.Din fericire el nu a avut colici si a fost cuminte.Din teorie stiu ca e nevoie sa mananci sanatos nu junk-food- iar eu sunt convinsa ca tu mananci ce trebuie!

Mai da-ne si noua detalii despre printzesa, ce face, cat doarme, cat suge, daca ii place la baie, daca ati iesit la plimbare..

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 1 ZI pana la DPN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

salut si eu fetele dragi.

mi-am luat laptop acasica asa ca acu pot si eu sa va scriu si seara. merge greu ca am conexiune cu zapp-ul dar ma descurc.

in primulrand la multi ani tututor celor care-si serbeaza azi fie ziua d nume: ilie, ilinca, etc cat si minunatilor copilasi care azi implinesc luna. o mai speciala luptatoarei Arina.

Alina (mama de A-uri) vroima sa te intreb daca no-spa are vro lgatura si cu inia o pauzarea colului (in mod nomal si dupa slabele mele cunostinte medicale) ar trebui sa inmoaie sfincterele si cred ca si colul nosru e un sfncter acum. oricum dupa ultima vizita la medic mi-a spus ca am colul posterior si tare si mi-e sa nu influenteze asta nasterea mea dorita naturala.

Witchy - nu am probleme cu respiratia in mod uzual. insa m-am ingrasat cam mult si respir greu intruct obosesc repede iar burta fiind sus sub sani imi creeaza un disconfort al respiratiei. in ce priveste palmele eu m-am mai plans de cateva ori pe DC ca nu-mi mai simt degetele deloc si palmele mele sunt gogosi nu palme. nu pot face nimic cu mainile, in ultima vreme nici nu pot scrie ca lumea.

LuciaZ nu te teme nu inseamna ca o sa nasti inainte de DPN.

Roxanadum si mult succes maine sa te intorci cu un baiat sanatos, cuminte si tot o mamica fericita ca a nascut usor.

Ioana - Doamne ajuta la luarea analizelor. sa speram ca esti negativa de asta data.

Oaana - Doamne Ajuta la inducere.

deocamdata atat de la noi. mergem luni la analize - ultimele si poate ca pana la 1 august ne vedem si noi pruncusoru'

paticut 36+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by Antoanela23


Lunito, ce mai faci?


Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siVictor (8 octombrie 2005)




Curatenie

Sa nu radeti ca nu traiesc in cocina dar zilnic gasesc altceva de facut. Acum la noi in camera (unde vine si noul locatar) ma chinui sa scap de toate acareturile care necesita atentie de genul sters praful la greu ca sa pot sa ma bucur de pitica mea.

Luna 36 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Intr-o fuga pe forum, sa salutam fetele si copilasii.

Am incercat sa citesc din urma si iata ca mi s-a raspuns deja la o intrebare: cea legata de regim. ca nu stiam daca nu gresesc cumva mancand cam ce am chef (adica fructe, iaurt...)Acum m-am linistit. Si m-am linistit si in legatuta cu faptul ci Victor vrea laptic cam la o ora (e programul de zi, noaptea inca mai bem la 3-4 ore)Stiu ca ii e sete, asa ca muncim sa facem productia pentru atunci cand o cere. (am ami povestit, eu ma mulg si-i dau din biberon, din motive de "greseli de fabricatie la tztzele lu' mami).



Oana, Stefan si Victor




"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

fetele, intru din nou rapid - am trimis cateva poze pe contul comun

sper ca foarte curand sa revin cu povesti, dar deocamdata ... doar atat

va tin pumnii celor care urmeaza sa nasteti

si va urez calm si rabdare celor care ati nascut deja

toate cele bune,
daniela

Mergi la inceput