Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

La multi ani pentru cele 3 sarbatorite de azi!ELISA ( de Alina.a), MARIA ( DE Monjum) si ARINA ( de Anya) Implinesc o luna de viata!Sa cresteti mari, sanatoase si iubite

Anya imi pare rau sa te contrazic dar Ilinca vine de Elena.De la Ilie s-au format alte derivate , ca de ex. Eliana.Felicitari pentru ca sunteti fete cu greutate acum!

Ddanagh lipseste de ieri de pe forum,deci de data asta chiar este la maternitate!

Brazuca vad ca azi te duci la dr. si poate scapi de gravidenie.Io am luat asta-noapte Rennie pt arsuri si au avut efect fff. bun!

Si eu stiam ca asa zisii colici apar pe la 3 sapt.

Ete ca azi merge la nascare Roxanam care are DPN-ul cu al meuEa spunea ca poate face leutz si m-a ambitionat si pe mine si acu' eu am ramas de carutza!

Va pupic!



Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 2 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Gata, plecam la doctor. Am fluturashi in stomac. Poate totusi ma opreste sa nasc azi!

Denisa Maria 39+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns before-after spune:

Fusei si eu la control azi dimineata. M-am intors la fel cum am plecat, poate cu mai putine emotii. Bb nu are nici un gand sa iasa, se pare ca ii place viata intrauterina. Am intrat in sapt 38 si nimic.....nici un semn.

si cica fetitele se nasc mai devreme...

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



La multi ani! pentru cele trei printese frumoase Arina, Elisa si Maria. Sa fie sanatoase in primul rand si apoi sa aiba mult noroc in viata.

Karliga iubita mea ma alatur si eu cu sfatul sa incerci sa fii calma caci starile de agitatie se transmit. Iar Adelutza e shmechera oricum s-a vazut dupa "ma nasc, nu ma mai nasc, ma nasc iar, iar m-am razgandit, hai ca ies dar nu pe unde vrei tu!" Asa ca tu tine-o in brate explica-i ca o iubesti si daca plange nu te enerva, imagineaza-ti ca asa stie ea sa comunice.

Roxana



Luna 36 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:



Nu pot lucra ca am o stare de agitatie asa ca iata ce am gasit pe net...

Eliana: este o varianta a popularului Ilinca, care provine de la numele proorocului Ilie, care in ebraica inseamna "Domnul este adevaratul Dumnezeu".

Nu de alta, dar mai felicitasem si alte fetitze cu numele de Ilinca si ups, zic, ia sa vezi ca am gresit-o.



Carmen36+ si Stefi3 ani

poze carmen&baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

quote:
Originally posted by Carmena



Eliana: este o varianta a popularului Ilinca, care provine de la numele proorocului Ilie, care in ebraica inseamna "Domnul este adevaratul Dumnezeu".




Mey, nici de unde provine un nume nu mai poti fii sigur!Eu am o mica enciclopedie de nume si acolo am citit de Ilinca.Pentru ca si eu am pe cineva Ilinca si am vrut sa o felicit!
Anya, vezi si tu ce zi iti convine!

Brazuca sa fie cum vrea bb, nu tu!

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 1 ZI pana la DPN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Buna ziua fetelor. La multi ani mandretelor de fete.
Azi am facut 39 saptamani, deci mai avem 7 zile pana la termen. Am fost si la doctor azi si ne-a spus ca suntem mari si ca se intampla ceva pe acolo, asa incat se pregateste de nastere. In rest este totul OK. Daca nu nasc pana vineri 27.07., cand implinim fix 40 saptamani, ne prezentam atunci la doctor.
Am schimbat si numele fetii si asta deoarece acum avem nasi si am zis sa-i respectam si sa punem un nume de-al lor. Asa incat in loc de Alexandra Maria, acum se numeste Cristiana Maria. Nasii sunt foarte fericiti, mai ales ca nu se asteptau deloc. Stiau ca fata are deja nume si nici nu s-au gandit ca vom face schimbarea. Ce erau ei fierti, acum sunt si mai topiti. M-am bucurat ca le-am facut asa o bucurie, mai ales ca ne place mult numele.
Va pup.

Diana 39+ si Cristiana Maria
mai avem 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ily7 spune:

Fetelor mai e vreo nebuna ca mine care inca munceste mult si se duce la servici zilnic... chipurile "ca un om normal" ??? Eu ma intreb oare cat o sa mai pot? Sincer de abea de vreo 2 zile a inceput sa-mi fie mai greu.... si cu caldurile astea .




ily 38 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Buna fetelor!

LA MULTI ANI sarbatoritelor noastre ELISA, ARINA, MARIA...(chiar ca au nume ca dintr-o poveste cu printi si printese)
Sa fiti sanatoase, sa cresteti mari, si mult mult noroc in viata...

Brazuca, multa bafta azi la medic!

Roxana...(iar mi-au disparut fetele dansarete din lista)
nastere rapida si usoara si bebe perfect!!!!
A venit valul????

Eu am inceput sa am diferite scurgeri in toate nuantele ce deriva din maro si dureri surde, sageti prin burta undeva in zona anexelor...dar strang din picoare, le urc pe pereti, sa nu nasc pan' pe 27!

Va pup cu drag, si raman prin zona!




38+ bb Kevin Alexander
vacanta Brasil
foto burtik
Sea Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Rugam sa ne schimbati si noua numele in listuta. Va multumim si va pupam.

Diana 39+ si Cristiana Maria
mai avem 7 zile

Mergi la inceput