Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by madalina_s
Va rog sa-mi spuneti si mie de unde ati luat camasi e noapte de alpatat (cu nasturi in fata) si sutiene pentru alaptat (stiu ca ati mai zis de sutiene Jolidon, dar am intrebat pe la magazine si nu am gasit)?

Va pup,
Madalina 36+ si Maria



Imi cer scuze ca intervin, dar iti pot raspunde eu, referitor la sutienele ptr alaptat de la Jolidon.
Luna trecuta am fost in Ro si am gasit in Carreffour Orhideea, la raionul de bebelusi, langa scutecele de finet. Avea toate marimile pe alb.
Numai bine!


Nana, 31+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

ola si de la noi...desi caraie bulina mea,semn ca-i e pofta de o tzitzi...
alina(anya)am plans, mi-am revenit,apoi am plans iar ca mi-am adus aminte si de noi...tot ce pot sa mai scriu DD ajuta ca s-a terminat totul cu bine si uite ca ne luptam cu colici,cel putin eu,cu papa la san ,cu oboseala si totul e perfect! la patutze si mamica.
carmena condoleante sincere!
nu mai stiu cine a fost la concert dar e tare!

ma duc la bulina dar revin


alina si bb elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by brazuca25

Burta mea e tot mai jos! De bine ce ma plangeam ca nu coboara. Ma gandesc ca asta inseamna ca si capul este mai bine angajat pt nastere.

Denisa Maria 39+


poze cu noi si cu burtik crescand




Ce intelegi prin "tot mai jos"? Adica la mine s-a lasat un pic cat sa pot respira, dar nu chiar imi atarna intre picioare

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

quote:
Originally posted by Simo78

quote:
Originally posted by brazuca25

Burta mea e tot mai jos! De bine ce ma plangeam ca nu coboara. Ma gandesc ca asta inseamna ca si capul este mai bine angajat pt nastere.

Denisa Maria 39+


poze cu noi si cu burtik crescand




Ce intelegi prin "tot mai jos"? Adica la mine s-a lasat un pic cat sa pot respira, dar nu chiar imi atarna intre picioare

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies



Imi si imaginam cum as arata!!

Mie pe zi ce trece mi se PARE ca burta e mai jos. Pana acum sanii se sprijineau pe ea, acum imi incape palma intre sani si burtik. In plus simt ca ma apasa din ce in ce mai tare in vagin.
Oricum cred ca doar doctorita o sa confirme daca chiar a mai coborat sau doar mi se pare mie.

Denisa Maria 39+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisu79 spune:

Oana, si eu am tot sperat ca o sa se intoarca, dar la ultimul control si dr Iosup si doctorita mea mi-au zis ca sunt f slabe sansele, nemaiavand destul lichid , iar colul e si el cam scurt.
asa ca sunt consemnata la pat, ca sa fac macar 38s.la 1 august , o sa am mai mult de 38, oricum, deci guguloiul meu ar trebui sa fie bine.
asta e, e un leut cu personalitate, care a decis singur cum vrea sa vina pe lume

madalina_s, mi-am cumparat eu sambata trecuta sutien pt alaptat de la magazinul Jolidon din galeriile orhideea si aveau taote marimile posibile.

Crisu 36s+ si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

quote:
Originally posted by valen

Luna, pai n-aducem pe nimeni din pacate. (drumu-i lung....)Or s-o boteze niste colegi romani de-ai sotului meu care vad ca sunt tare incantati ca i-am ales nasi(bine,nici nu aveam multe variante). Am stabilit ceremonia la o biserica romaneasca, dupa care vom merge tot la un restaurant romanesc; din familie va fi doar sora sotului meu, care locuieste aici; petrecerea va fi mica, fara fast, pt.ca nu avem nici prieteni apropiati aici si nici alte rude asa ca vrem doar sa marcam momentul crestinarii.(bine, eu imi voi aminti de tot felul de momente plangacioase dar asta e alta poveste).



Valen,
sa stii ca si eu voi fi acolo prezenta cu un gand bun si prin telepatie s-o fac pe zana buna si sa-i aduc drept cadou numai lucruri minunate in viata....si sa mai stii ca lucrurile plangacioase de care ne aducem aminte sunt uneori cele mai eliberatoare si pline de consistenta.

un pup si o de la noi

paticut 36+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

quote:
Originally posted by Simo78

quote:
Originally posted by brazuca25

Burta mea e tot mai jos! De bine ce ma plangeam ca nu coboara. Ma gandesc ca asta inseamna ca si capul este mai bine angajat pt nastere.

Denisa Maria 39+


poze cu noi si cu burtik crescand




Ce intelegi prin "tot mai jos"? Adica la mine s-a lasat un pic cat sa pot respira, dar nu chiar imi atarna intre picioare

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies





eu tot nu pot respira dar cand stau la birou o am chiar pe picioare....


esti tare rau de tot Simo!!

paticut 36+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna seara dragele mele,

M-am cam eclipasat in ultima vreme, mi-e tare dor sa stau de vorba cu voi, dar e sora mea la noi in vizita si nu stiu cum se face, trece ziua asa de repede ca nu mai apuc sa deschid calculatorul. Ea ne ajuta cu gatitul si sta cu Victor dupa cresa, dar timpul fuge-fuge.

Sunt in urma si cu felicitarile mai ales ca am vazut ca vineri 13 iulie barza a fost extrem de ocupata.
Deci felicitari proaspetelor mamici, sa fiti sanatoase si voi si puiutii vostri.

Despre noi, repede si pe scurt:
-Sonia e bine, ne descurcam cu alaptat exclusiv. La masa de seara am senzatia ca nu-i ajunge laptele, e mai agitata si o tot mut de la un san la altul. Are si colici uneori, dar cum pana la urma se calmeaza si adoarme nu i-am dat niciodata supliment, e posibil sa se agite din cauza colicilor. Doarme bine si daca ia bine in greutate nu vreau sa incep asa de devrem cu suplimente.
-Victor e ok si el, cam marait pt ca dintezste, plin de fite si personalitate, simpatic, haios si... frumos, bineinteles. O pupa pe sora-sa fara comentarii si asta e mare lucru pt ca el e foarte zgarcit cu pupatul, trebuie sa fie bine dispus ca se ne lase pe noi sa-l pupam; incet-incet redevin mama lui, azi-dimineata l-am dus eu la cresa, pt prima data din luna februarie (de cand m-am imprietenit cu patul).

Cam atat deocamdata. Am ceva poze noi dar nu stiu cand o sa am timp sa le trimit, va tin la curent.

O seara buna si linistita tuturor,


Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Paticut hehehe....eu problema asta o am la asezat/ridicat de obicei de pe wc ....adica imi iau burta inainte ca tot nu-s obisnuita ca-s cat casa, tot subtirica ma visez



Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Anto

Sunt tare draguti copii tai

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput