Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

buna seara si de la noi.. si cum stiti ca nu am net acasa inseamna ca da.. ati ghicit inca sunt la servici...

ziua de azi a fost ingrozitoare cu canicula fara de masura...dar spre surprinderea mea pe strazi a fost cam pustiu...sau doar aici prin aviatiei s-a intamplat asta?

Carmena - in primul rand sincere condoleante. bunica mea a murit in 1992. de atunci nu am visat-o niciodata pana zilele trecute cand am visat ca-mi dadea sa mananc grau si avea gust de paine. asa ca vin si subscriu si eu la acel cineva care-ti spunea : "o sa te vegheze de sus". eu asa simt

in al doilea rand spune-mi si mie te rog daca fatuca care-ti face curat ar putea sa ma aiba si pe mine de client...!!

Ashera. ce UM ai tu ca suntem insarcinate din aceeasi zi cred. eu duminica schimb saptamana. -

Jadi- m-ai innebunit cu plansul la botez - parca m-ai descris pe mine. Bocesc ca nebuna si la nunti si la botezuri. parca asist numai la minuni pe care nu le-a mai vazut nimeni pana atunci. te pup dulce mamico sensibiloaso!!

Karliguta - stii ce astept eu de la tine? vreau sa-mi spui ce simti!! dar s-o faci asa cum stii tu cu cuvintele alea de mrs. Hook. numai cand mi te imaginez langa Adeluta si-mi dau lacrimile....

Danis - bine ai revenit printre noi si Crisu 79 - bafta multa pe 1.august. frumoasa data pentru nascare!! Doamne Ajuta

Oaana - eu iti tin pumnii ca atunci cand o fi sorocu sa incapi pe cele mai bune maini din maternitate si doua zile mai tarziu sa intri pe DC si sa ne povestesti razand ca nici o temere de-a ta nu a mai contat. esti cu bebe in brate , sanatosi si asta e tot!!.

paticut 36+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Buna seara!

Eu am iesit un pic afara si am simtit ca ma sufoc de la caldura!asa ca am intrat inapoi in casa a.s.a.p.!

Brazuca am fost si am luat Rennie, in seara asta o sa folosesc in caz de arsuri!

Camasi de alaptat gasesti la Rococo, eu mi-am luat 2, au si site pe internet.

Anto stii ca am cerclajul scos de 10 zile si nici acum nu am nascut?ce bine era daca nasteam si eu ca tine, repede, repede!



Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 3 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Pati, mai esti pe aici sa cetesti si msj-ul meu? nu de alta dar vreau sa ma dau maaare ca imi voi schimba in listutza spitalul din Caritas in Memorial Hospital Medlife si doctorul din Edu in Mirela Popa. Am fost acolo, e totul super super cum a zis si Paticut, acum doamne ajuta sa fim bine si bebe si eu. Cezariana o vom face miercuri sau joi, depinde de cum ne vom prezenta la control luni. Bebe este foarte jos si poate veni si pana atunci.
Sunt coplesita de toate aceste schimbari si nu mai sunt in stare sa scriu mai multe. Dar revin mai incolo cu alte amanunte. Va pup!


AndraSapt38 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:


Fetelor, asa e, stiu ca bunica ma va veghea de sus...Imi pare rau insa, ca nu a apucat sa il vada pe cel mic, ca intr-una imi spunea ca ar vrea sa traiasca sa il vada. Acum ce sa zic, nu noi hotaram lucrurile astea, si la ce dureri a avut in ultimul timp poate e mai bine ca s-a intamplat asa...Imi pare rau ca nu pot sa merg la inmormantare, dar poate ca e mai bine, ca raman cu imaginea ei asa cum am stiut-o dintotdeauna...Am zis ca nu va intristez povestind de asta, promit ca nu o mai fac. inca o data toate fetele pentru incurajarile primite, va multumesc din suflet, sa stiti ca inseamna foarte mult pentru mine...In sinea mea si io sunt o mare plangacioasa, la orice eveniment, iar acum pe sarcina si mai si...

Paticut cu mare placere o intreb pe fata mea de la curatenie. In pricipiu insa, ea nu poate veni decat in weekenduri, pentru ca are servici, si asta o data la 2 saptamani, ca o data la 2 saptamani e la mine. Daca vrei, vorbim pe PM si iti dau mai multe detalii. Eu sunt foarte multumita de ea.

Ce simpatici sunt toti bebelusii, am vizionat poze...Poate reusim si noi dupa ce nastem toate sa facem un colaj cu poze ale tuturor bebelusilor si mamicilor de la noi de la odisee... O mamica mai priceputa poate??

Si apropo Luna tare mult imi place cum ii spui piticutei - rasturnica - super alintatura!

Pupicei.





Carmen36+ si Stefi3 ani

poze carmen&baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Carmena sincere condoleante!Si mie mi-a decedat bunicul in februarie cand eram insarcinata in 3 luni, taaare greu imi este.Imi inchipui ce greu e acum pentru tine!

Andutzy felicitari!te-ai miscat rapid, bravo tie!

Io am mancat niste paste cu o lingura de branza sarata si am palmele asa umflate ca nici nu pot sa strang pumnul!Si presimt niste arsuri rebele!



Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 3 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Da Andra. inca sunt pe DC. Ti-am citi mesajul si ma bucur ca totul e ok.
Mi-a mai scris o fatuca pe mail : madalina ca si ea va naste tot cu Popa Mirela intrucat Mendez intra in concediu pana pe 7 august. asa ca iata cum ar trebui sa iau eu de la Medlife cel putin un comision cat de mic ca am adus doi clienti.

Doamne Ajuta !!

carmena scrie-mi un PM sau vorbim pe mess. ID-ul meu - pbogaci. e super odata la 2 saptamani si in w/e.


paticut 36+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Cristina citeam chiar azi niste studii pe net conform carora este indicat ca mama sa nu schimbe nimic major in dieta dupa nastere fata de ce manca cate era bebe in burtica. Asta pentru ca bebe s=a obisnuit cu acele arome/condimente si asa recunoaste si laptele, daca schimbi ceva major (renunti la ceva ce mancai, sau adaugi ceva nou) cica exista riscul sa se maraie sau sa refuze, pentru ca nu stie gustul. Cica desi in saculetul lor, o parte din aromele si gustul alimentelor pe care le inghitim noi ajung si la ei in lichidul amniotic (mie mi se pare f ciudat, dar am citit asta in f multe locuri si am vazut si in documentarul ala pe discovery, deci probabil o fi adevarat).

Carmena condoleante sincere. Si eu am pierdut bunicii care mi-erau mai apropiati si imi pare rau ca nu au apucat sa isi vada nepotelul, dar sa stii ca singura data cand l-am visat pe bunicul meu dupa multa vreme, a fost cand am aflat ca sunt gravida... imi vorbea despre faptul ca sotul meu e cel potrivit pentru mine si ca el a alesul, desi pe vremea cand traia facea nazuri la orice barbat din preajma mea (DD sa il ierte, a murit inainte sa stie ca ma marit macar). Eu am luat=o ca pe un semn ca ei sunt acolo sus si vegheaza, si ca stiu de puiutul mic din burtica si se bucura. La fel va fi si la tine, va va proteja de neplaceri si probleme, o sa vezi!

Paticut si brazuca voi aveati probleme serioase cu respiratia, sau cum altfel simtiti ca respirati altfel? Eu nu am avut deloc nicio problema cu respiratia, si atunci ma intreb cum ma pot prinde daca si burtica mea coboara!? Pe mine in schimb a inceput sa ma doara invartelile lui bebe, iar el parca acuma si-a pus baterii noi ... face ca titirezul, si mie imi vine sa plang, simt ca va crapa burta, si pielea ma cam ustura si ma mananca. Si nu stiu ce e cu el de e asa agitat de 2 zile, parca nu ii convine pozitia si vrea sa o schimbe. Saracutul o fi obosit si el in aceeasi pozitie, nu!?

Ilenutza si tu ai probleme cu palmele? Pentru mine de vreo 2 saptamani cred ca sunt cea mai mare problema, chiar mai mare decat picioarele umflate! Ma scol dimineata la propriu plamgand, pentru ca nu pot sa le misc, nu pot strange mana pumn si ma doare orice miscare mica a oricarui deget. In fiecare dimineata printre gemete ii intind mainile sotului care mi le "dreneaza" prin masaj inspre incheietura, si uite asa de abia le pot misca ulterior. Saracul s=a invatat sa i le intind si in somn, si asa mecanic si cu ochii inchisi maseaza la ele.

Fetelor, voi unde ati gasit camasi de noapte cu nasturi in fata, in alta parte decat la Rococo? Am tot cautat dar nu gasesc nicaieri, zau!
Si as mai vrea un suport metalic pentru cadita de baie, dar care sa aiba partea de sus maricica (ca am luat cadita destul de mare)? Ce am gasit eu e f scump, peste 170 lei, si mi se pare imens pentru un cadru metalic.


sapt. 33 cu maricel in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

va multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi povestea noastra. si mai ales pentru incurajari si pentru gandurile bune

sorina, intrebai de incompatibilitatea de grup...probabil ca tu ai grupul de sange 0I, iar bb are, la fel ca si sotul tau, A, B sau AB. in aceste conditii se poate ca organismul tau sa fi reactionat formand anticorpi antigrup de sange al bebelusului. la o urmatoare sarcina trebuie monitorizat titrul acestor anticorpi si in functie de evolutia lui in dinamica se va lua o atitudine potrivita. trebuie sa stii insa ca este o problema mult mai simpla si cu repercursiuni mai "blanda" decat incompatibilitatea Rh. poate ai chiar noroc si urmatorul copil va avea grupul de sange 0I ca si tine si atunci chiar nu sunt probleme.

luna

carmena, imi pare rau de pierderea bunicii...condoleante.

Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Valen si witchy_witch va multumesc mult ca mi-ati raspuns.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



Unde sunt fetele matinale? Tot eu dau ? Cu laptic atunci...

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput