Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Tot ce se poate, ca stau exact sub el cand butonez la laptoc!
Ia ca s-a trezit caraitorul sef, sa vedem ce ii mai mufez din pungile astea!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am pus si cateva poze aici

Oana, Stefan si Victor




"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Otim, felicitari mamico.Ghinet, bine te-ai intors.oanaa, nu e nici o problema ca nu-l mai simti pe bebe ca inainte; tin minte ca inainte de a naste, Ines n-a miscat deloc cateva ore bune (n-a reactionat nici la masaje, nici la cafea, la nimic)si incepusem sa intru la idei dar uite ca totul a fost in regula cu ea. Nu mai pot fi asa viguros ca inainte pt. ca nu mai are loc. Bafta multa.Olguta, felicitari pt. aniversare!! Si ce cadou...Carmena, imi pare rau pt. bunica ta.Noi o vom boteza pe Ines pe 29 iulie si incep deja sa am emotii f mari. Sper sa ma tin tare si sa nu plang asa cum am facut la sarah, dar cine stie. In alta ordine de idei, Ines mananca in continuare doar de la san, doarme binisor noaptea in sensul ca se trezeste o data pe la 3(mai exact la 3 fara 10 de parca este setata pe ora asta) apoi la 5-6 dimineata. A inceput sa scoata cateva sunete si-i place tare mult sa-i vorbesc. Cand se uita fix in ochii mei, imi zambeste (face si 2 gropite adanci)si-mi raspunde cu cate un "ga" sau "ua" simt ca nu exista fericire mai mare pe lumea asta. Nu stiu cum am trait atatia ani fara fetele mele.Le doresc nastere usoara mamicilor care sunt pe punctul de a naste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Buna fetelor. Bun venit nolor bebelusi. Sa fiti sanatosi. Bafta celor care se pregatesc sa nasca.
Eu mai am 8 zile pana la termen. Maine implinim 39 saptamani si desi am dureri de burta, de mijloc nu cred sa se grabeasca. Maine incerc si eu sa ajung la doctor, desi imi este foarte greu. Eu suport foarte greu caldura asta. Trebuia sa ma duc la doctor de pe la inceputul saptamanii, dar nu am putut sa ies din casa. Sper ca maine sa fac un efort si sa ajung.
Am si o somnolenta, de as sta toata ziua in pat, dar din cauza caldurii nu pot si dorm in reprize, iar cand ma trezesc sunt transpirata toata si abia rasuflu. Si la calculator imi este foarte greu sa stau.
Va pup pe toate.

Diana 38+ si Alexandra Maria
mai avem 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Ghinet, ai 2 copii tare reusiti. felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

ghinetz sa iti traiasca pustiul! Ce cuminte sta el acolo infasat!

arhdy parca descrii ce simt eu! Exact aceleasi stari!

Denisa Maria 39+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Sunt asa stresata ca nu am luat carucior si nici nu stiu ce sa ii iau ca numai asta visez. Pacat ca nu s-au inventat carucioarele pe care le visez eu noaptea!

Denisa Maria 39+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Jadi deci are legatura cu nascarea. Ma miram eu cum de m-am apucat vrednicia asa deodata. Eu fac si de obicei insa acum fiecare firicel de praf ma isterizeaza. Cu ochiul, asa pateam si eu cand "credeam" in curent, vezi sa nu fie afectata maseaua (chiar daca n-o fi cariata in afara poate fi in interior, fa-ti o radiografie) si din cauza aia te apuca si ochiul, si eu tot curent ii ziceam insa de cand mi-am reparat ravagiile din timpul sarcinii cu fiu-miu (mi-a mancat tot calciul si ma umplusem de carii) nu m-a mai tras nici "curentul", acum stiu eu ce sa zic?

Eu zic ca-ti curge lapte din tate ca din arteziene cand stai pe spate ca se formeaza presiune pe canale. Vorbesc din legile fizicii ca experiente cu arteziene de lapte n-am avut.

Oana dai cu biberonul din cauza sfarcurilor? Nu de alta dar stii ca su ei tot fara sfarcuri sunt.

Valen nu te-am intrebat cum faceti cu botezul, aduceti neamurile si nasii din tara? Ca si eu as boteza-o asa repejor dar ma gandesc, fara mama, fara neamuri...

Luna 36 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

cristina_ananu am platit rezervele la Elias ...am dus adeverinta de salariat. Am fost operata de dr Vladareanu siprobabil de aceea am beneficiat de confort.

Sorina 38+
poze1; poza2; uite asa cresc 23 saptamani
AMR 5 ZILE
coltul lui bebe;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Luna, pai n-aducem pe nimeni din pacate. (drumu-i lung....)Or s-o boteze niste colegi romani de-ai sotului meu care vad ca sunt tare incantati ca i-am ales nasi(bine,nici nu aveam multe variante). Am stabilit ceremonia la o biserica romaneasca, dupa care vom merge tot la un restaurant romanesc; din familie va fi doar sora sotului meu, care locuieste aici; petrecerea va fi mica, fara fast, pt.ca nu avem nici prieteni apropiati aici si nici alte rude asa ca vrem doar sa marcam momentul crestinarii.(bine, eu imi voi aminti de tot felul de momente plangacioase dar asta e alta poveste).

Mergi la inceput