Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Mami de Anya si Arina, am citit povestea nasterii, offf prin ce ati trecut, sunt fericita ca s-a terminat totul cu bine si Arina e perfect sanatoasa acum. Pupici "petelor" tale.

Simo ce mai faci? Cum te mai simti?

Jadi ce fac baietii tai? Mai povesteste ca mie imi place.

Eu sunt bine desi am vista toata noaptea ca nasc prin inducere si imi bagau aia perfuzii la greu si eu nu reactionam, n-aveam nicio contractie.

De la o vreme rasturnica mea impinge din ce in ce mai jos o simt in vagin, jos de tot.

Lary Kenta a luat vacanta? Cosmin al meu e in vacanta si deja e plictisit saracu'. Nu stiu ce sa mai fac cu el.

Va pupesc

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ioana l-am vazut in Cora Lujerului la jucarii.

Lia sambata implinesc DPN-ul si babyboy nici un semn!

Brazuca nu am intrebat dr. Am vazut aici pe forum un subiect si ziceau fetele de niste pastile Renni care nu sunt contraindicate in sarcina.Mai spuneau de Maalox si dicarbocalm.

La mine laptele rece luat cu inghitituri mici isi face efectul dar ma tine putin!

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Eu stau cumintica in pat si iau no spa. Ma ambitionez sa il mai tin pe bb macar pana luni, sa aibe 37 saptamani implinite. De saptamama viitoare o sa fiu si eu mai linistita .

36+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

LUNA-Kenutzu are de maine vacantza de vara de la gradi.
Noroc ca ai mei aterizeaza sambata asta si il mai duc ei la plimbare si in parc.Is instruiti deja ca au fost aici si cand avea Kenu vro 2 ani si ceva.Sper sa nask si eu mai repede sa ma pot juca cu Kenta si mai ales,vreau sa-l iau in brate si sa-l tin sus-sus de tot,ca nu am putut cu sarcina.

Pupi lui Cosminelu.

Samurai-lady 38 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Doamne, cati bebici au mai venit pe lume!! Felicitari proaspetelor mamici, sa va traiasca mandretile si sa va bucurati de ele!
Si, nu in ultimul rand, celor ce urmeaza!

Noi suntem bine, inca ne mai luptam cu colicile, cred ca o sa trecem pe bonisan, ca sab-simplexu nu prea ne ajuta; bem si ceiutz (babydrink) de ieri, pare-se ca ne prieste. Azi am iesit afara pentru prima oara, da nu ne-am dat seama de prea multe, c-am dormit dusa. Mancam multisor, sunt convinsa ca e si din cauza caldurii...Azi avem fix 14 zile si incepem vigantolu cu ocazia asta. Suntem cam constipate, da nu'sh de ce....acu 2 zile am pus juma de supozitor cu glicerina, dupa 48 de ore fara kk si dupa incercari esuate cu termometru in popou. Acu iar n-a mai facut de ieri dupa-masa. Nu'sh daca sa recurg tot la supozitor sau sa incercam cu debridat, in caz ca nu...
Ne-am lungit cu aproape 6 cm, da cu kilele nu stiu cum stam, ca n-am cantar, da le simt cand o iau in brate.

In rest, acu 2 zile am implinit 2 ani de la nunta si am primit cadou de la sotz belete la rolling stones (mama denaturata ce sunt! ): asa ceva vezi o data-n viata!! dar dupa aia a inceput dixtractia, cand ne-a luat fii'mea de proaspeti la 1 noaptea...si pana la 5 a tinut-o tot intr-un urlet! da a meritat!


mami de Olgutza norocoasa
5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:



lucia sa treaca durerea de spate. esti o norocoasa cu asa sot. eu trebuie sa ii dau instructiuni clare caci altfel nu cumpara nimic.

ioana multumesc. sper sa rezist si sa nu nasc. eu nu pot sa stau mult pe scaun si nici in picioare.
distractie placuta si tie.
bona mea nu vrea sa gteasca, face curatenie dar destul de superficial. la inceput parca facea totul perfect dar acum crede ca nu o pot concedia.

lary pe mine alex ma menajaza. l-a uzit pe sot ca nu am voie sa fac nimic. ieri mi-a spus "mami tu nu ai voie sa faci nimic, nimic. fac doar eu si tati. dupa ce vine bb ai voie sa faci si tu si atunci jucam si fotbal". nu mai comenteaza nici cand are foarte multe jucarii de strans. ma ajuta destul de mult. ca sa nu il neglijez acum ii fac desene pe coli a4 si el le coloreaza sau picteaza. mai jucam "nu te supara frate". afara iese cu bona.
sa sti ca in unele cazuri parinti aproape nu inseamna ajutor. eu asi prefera ca ai mei sa stea departe ca sa nu mia am motive sa ma enervez pe ei.

ile sa treaca arsurile si fara medicamente. eu m-am obisnuit cu ele si le tratez ci indiferenta. se pare ca e mai bine, parca sunt mai usoare.

brazuca zodia leu incepe din 22 sau 23? sau bb vrea sa se nasca intr-o zi mare? maine e Sf. Ilie.

luna negociaza cu rasturnica inca 3 saptamani.


nico35+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

quote:
Originally posted by Ashera

Eu stau cumintica in pat si iau no spa. Ma ambitionez sa il mai tin pe bb macar pana luni, sa aibe 37 saptamani implinite. De saptamama viitoare o sa fiu si eu mai linistita .



lui bb sa mai stea cumintel macar o saptamana

nico35+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Nico . Zodia leu incepe din 23.07, adica de luni.

36+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:



Olgutza, cool ai avut tupeu sa mergi la concert la Rolling Stones...La multi ani pentru anii de casatorie! Si noi facem astazi 10 ani de casnicie si pe sotzoi il batea gandu' sa-mi faca cadou bilete la Iglesias, dar i-am spus sa stea in banca lui, de emotii nu stii ce contractii ma iau pe acolo...Si asa am fost destul de agitati in ultimul timp, nu cred ca ne mai trebuie si altele facute cu mana noastra, desi asa mi-ar fi placut...ma multumesc cu CD-ul si cu transmisia la TV ca sigur va fi si asa ceva...

Sorina, ca ai trecut mai curand prin Elias, spune-mi si mie, ai cerut tu rahianestezie sau ti-a recomandat dr?? Cu cine ai nascut?? Si la cat timp dupa operatie te-a dat la salon? Eu am pitici pe creier ca dupa ce l-am nascut pe Stefi m-au tinut la reanimare 24 ore, timp in care nu l-am vazut pe bb si m-am framantat tare. Sper de data asta sa nu mai fie asa, dar macar sa stiu ce sa cer...

Sarmnana mult.

Altfel am sufletul ravasit, dar nu vreau sa va intristez. A murit bunica mea ieri si parca a luat o parte din mine cu ea...Mi-a fost tare draga, si desi stiu ca e mai bine sa nu se mai chinuie, imi vine mereu in memorie imaginea ei...

Va pup. Sa aveti o zi frumoasa.

Carmen36+ si Stefi3 ani

poze carmen&baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

buna revin cu un mesaj scurt, pentru ca imi e greu sa stau in fund pe scaun si ma simt inca foarte obosita

felicitari fetelor care au nascut zilele astea, am vazut ce multe au nascut pe 13 wow!, multumesc celor care m-au felicitat, sunteti niste scumpe

am uitat sa scriu ca bebele meu s-a nascut la 15.50 si a avut 52 cm

fetelor care mi-ati scris pe pm, nu v-am uitat si va promit raspunsuri, dar am vazut ca aveti dpn in august, asa ca va rog frumos mai aveti rabdare o zi-doua, daca nu este prea tarziu pentru voi

noi suntem bine, bebele e un mancacios, dar mi-a cerut uneori si la jumatate de ora papa, asa ca inca sunt foarte foarte obosita si incep sa fiu si nervoasa din cauza ca nu ma odihnesc destul... incerc sa-mi mentin calmul si buna dispozitie cat pot, ca sa nu cad in depresia postpartum

va tin pumnii celor care urmeaza sa nasteti si voi reveni cu poze si povestea nasterii

toate cele bune!

Mergi la inceput