Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by Simo78

anyone?
Lia pe unde esti? ca te banui ca pe Otilia ca ai disparut la nascut
Simona 37+ Matei Hisham
Crash test dummies



'Neata, fetele! Is acasica, plina de draci, asa ca Simo, dau cafeaua aia pe gat ca pe tarie. Astia cu netul lor si-au pus in minte sa ma innebuneasca - ba mi-l dau, ba-mi taie portia. Am scris vreo 3 mesaje pana acum si cand sa trimit... pana!

Gata, m-am racorit.
Mama samurailor, zic sa ne luam de manutza si sa facem o hora, poate poate declansam ceva dureri, ca si eu sunt fresh ca o roza. Dar la urma urmai, ce atata graba?! Abia am intrat in saptamana 39, las' sa stea bebe acolo in burtica exact cat ii e sorocul. Chiar trebuie sa fie precoce de la nascare? Promit eu sa-l invat sa citeasca pana in 3 ani.

Lucia, eu am mai baut apa tonica. Sincera sa fiu nu m-am gandit ca ar putea sa-mi faca rau. Ma rog, stiu de chimicale etc. etc.

Ioana, o cafelutza mica nu se pune! Si functioneaza!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 2 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

LIA-io maine fac 38w si 2 zile si ma gandesc ca vrea si bb2 sa stea ca si frate-su in burtika pana la 39 sapt si vro 5 zile.Poate is programati de japonezi asa,poate le-a bagat sotzu japonika un chip pe undeva la bebei.Io is deja obosita,nu de sarcina,de Kenta,ca dehhhhhh,vrea sa se joace cu mami si nu vreau sa il neglijezzzzz.

Pupici si astept si io un val de bebei si de contractii,poate-poate nastem si noi.

Samurai-lady 38 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Lia, nu-i lasa sa scape asa usor, da telefon la providerul de internet si plinge-te ca nu merge bine. Ma bucur ca esti asa fresh pe ultima suta de metri.
Lary, ce frumos ca vin parintii tai la tine sa te ajute.

Si la mine vine mama duminica, sint asa bucuroasa, o sa am mincare buuuna. Desi am pus-o si pe bona ieri sa-mi faca 2 feluri de mincare.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata!

Eu am pofta de o cafea cu lapte!

Pe mine m-au chinuit arsurile asta noapte asa ca azi iau taurul de coarne si ma duc la farmacie sa imi iau niste pastile1

Fetelor voi va plangeti ca nu vrea bb sa iasa?eu sambata implinesc DPN-ul si nici un semn.

La ultimul eco cica azi as putea sa nasc, sa vedem!

Ghinetz bine ati venit acasa!

Lavinia incearca sa o pacalesti pe bb sa iti ia sanul drept tinanad-o ca si cand i-ai da din sanul stang.Poate nu se prinde






Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna dimineatza. Si eu la un pahar de lapte rece.

36+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

IOANA-or venit ai mei parinti si cand s-a nascut Kenta,dar au stat numai o luna.Aku,tata e pensionist si mama a reusit sa-si aranjeze libere si concediu si stau 2 luni jumatate.O sa ma dau cu capu de pereti cand pleaka :)),ei fac de mancare plus ca si aspira,fac cumparaturi si smotruiesc.

Ofofof,ce bine ca voi aveti parintii mai aproapeeeee

Samurai-lady 38 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Ioana, m-am tot conversat cu provideru' de s-a saturat el de mine si eu de el. Se cand vechiul nostru provider a fost cumparat de o firma mai mare tot avem probleme de astea. In fine... cred ca si caldura asta ne scoate peri albi tuturor. A, pofta mare!

Ile, chiar m-am uitat pe listutza de la inceput sa vad cand iti vine randul. Ma gandeam ca de mult n-am mai avut noi o nastere in direct, poate ne faci tu o bucurie!

Ashera, !

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 2 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ashera, ce faci, ai ragusit, era laptele prea rece?
Lia, e bine ca te cunoaste provideru' ... eu am lucrat la o firma de telecomunicatii acum citiva ani, si cele mai sigure convorbiri telefonice erau asigurate nu pentru cei cu facturile cele mai mari, ci pentru cei mai scandalagii (firma opera in State).
Lary, degeaba e mama mea la 500 km, ca nu e pesnionara si nu poate veni la mine atit de des pe cit imi doresc eu.
ile, tu ziceai de jucaria trapez de atasat la carut de 60 lei? Am cautat-o in Cora si nu era; te rog frumos, mai zici o data de unde ai luat-o exaqct? Multumesc.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Azi am fost harnicute si am fost si la medicul de familie si la servici sa lasam prenatalul. Wow ce bine e acasa! Este cumplit de cald in Bucuresti si se circula super prost.

Mie tocmai mi s-a aprins un beculet azi, ca poate fiica-mea tot asteapta sa intram in zodia Leu ca sa iasa si ea afara. Vad ca orice as face nu o conving. Am si mers, ne-am si ...nimik!!Asa ca nu o mai stresez.
Dar tot doctorita hotaraste maine cum stam si daca mai asteptam. Dupa ultima eco, am depasit DPN asa ca...o provocare nu e asa mare tragedie.

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

ilenutza si pe mine ma termina arsurile! Ce iei pt asta? Ti-a dat voie doctorul?

Denisa Maria 39+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput