Mamici de septembrie-octombrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Offff, tare greu cu burta si caldurile astea. Cand imi amintesc ce bine am suportat sarcina trecuta si ce usor este sa nasti la sf. iernii ma apuca . Dar asta este, trebuie sa rabdam, ce sa facem. Eu sunt la servici si azi ne-au anuntat ca plecam la ora 14, deci exact cand e caldura infernala. Ce placere!, sa iau tot soarele in cap!!! Mai bine ne-ar chema de la 18 pana la 24, ca ar fi mult mai bine asa.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
28+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Multzam mult pentru urari,dragele mele!
Sa dea Dumnezeu ca toate sa fim fericite alaturi de consort si bb(ei)!
Eu muncesc de zor,dar nu ma plang!De vreo luna ma simt excelent,exceptand picioarele ffff umflate!
De caldura nu ma plang deloc,stau constant la 23 C,ce-i drept artificial mentinuta,dar asta este!
Noaptea dorm ca un bustean,de cind ma asez in pat,pina suna ceasul!
Prefer sa dorm cu AC in functiune,decit sa fac nopti albe!
la servici s-a schimbat fff mult situatia de cind am vorbit cu sefii mei de afara!Nici nu-mi vine sa cred,inclusiv tzeapa de mi-au dat-o la bani luna trecuta;acum s-au revansat cu virf si indesat!!!Nu-mi venea sa cred ca surpriza placuta!Cred ca vor sa ma determine sa vin cit mai mult la servici si sa ma intorc repede din concediu.....dar cit timp sint in avantaj,nu ma deranjeaza sa o fac...
In alta ordine de idei,Mihnutzul meu iubit e extrem de miscaretz,de cind m-am trezit misuna incontinuu,si ca si voi,il simt fff jos!
O zi fulminanta va doresc!

Teodora 27 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

Ma prezint si eu la raport.
In afara de arsuri, am si eu toate baiurile.
Am fost ieri la dr.de familie, a fost incantata de cat de bine aratam nu m-am ingrasat la kg nimica de o luna, insa burtica a crescut si clisa s-a mai subtziat, asa ca am ramas la 56 Kg. Pai daca lebenitza e de mine toata ziua...

In rest sunt la lucru, cu picioarele pe birou ar fi bine..hm...deja mi-s umflate.

Mai vorbim, la toate





30+ Sasha Gabriel


http://good-times.webshots.com/album/559847818JkNmnj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Va salutam si noi

Ieri dupa amiaza am fost la cumparaturi, si m'am gandit la voi...cum ati rezistat atatea zile sa tot mergeti sa cumparati? Nu am gasit tot ce am vrut...mai tre sa merg insa asa mult ca asaera nu mai merg. Am venit varza acasa. Obosita, ma durea capul, ameteam...si burta m'a cam durut...nu mai fac prostia asta. Si nu mi s'a parut mult...am fost dimineata la munca...si apoi cateva ore am zis ca nu e mare lucru...uite ca a fost. M'am distrat si enervat apoi...am cautat atata camasi de noapte deschise in fatza...si nu am gasit decat marimi mari...apoi am gasit niste pijamale dragute...am zis uite ca imi iau din astea...abia acasa m'am prins ca nu erau cu nasturi...imi vine sa imi dau palme cum nu am gandit pe moment...

Carpatina u ce mai faci?esti bine?



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna dimineata si de la noi, mai asa, spre pranz...

M-am trezit la ora 9, am pus o masina de rufe la spalat, am mancat si... am obosit , acum m-as culca din nou
Ar trebui sa ma apuc sa fac curatenie in camera bebelinei, maine trebuie sa vina cei cu patutul, sa-l monteze. Da' n-am chef sa fac nimic pe caldura asta... Da' si statul de degeaba ma enerveaza, tocmai ca stiu ca as avea treaba. Cine sa ma mai inteleaga ? Da, probleme grave am si eu, ce sa zic
Fetelor care mergeti la serviciu, imi pare rau pentru voi ca trebuie sa iesiti afara pe caldurile astea. Eu acum sunt in concediu de odihna ( cel de anul trecut ) si am zis ca daca ma simt asa bine ca acum si e la fel de cald afara ma intorc la serviciu la inceputul lunii august, macar primele 3 zile ale lunii, sa o ajut pe colega mea sa inchida luna. Ca vad ca acasa nu am chef de nimic din cauza caldurii si mai bine stau acolo la aer conditionat. Si oricum, 3 zile ma duc asa, de placere...
Gema, ai grija cu microbuzul vineri. Ia cu tine o sticla mare de apa si un evantai ceva. Inteleg ca nu vrei sa renunti la programare, mai ales ca iti intra doctorul in concediu, dar ai grija. Bine ca macar te intorci cu sotul.
crishtina , cred ca tu ai exagerat totusi ieri, sa mergi la cumparaturi cateva ore dupa ce ai stat toata ziua la serviciu... Hmmm, nu e prea bine. Acu' nu-ti pune in minte sa cumperi si tu totul deodata, mai bine asa, azi mai cumperi una, maine alta...
Alice , 56 kg ? Hmmmm, cum o fi aia ? Eu aveam 63 in formula 1 in 1
Teodora , felicitari pentru aniversarea de ieri ! Sa fiti fericiti si sa va bucurati de Mihnea cel sanatos, cuminte si ascultator !
Sim, asteptam vesti bune despre grasunelul Stefan ! Bine ca nu mergi singura la doctor.
Danuta , e posibil sa fie BB mai "pleostit" de la caldura. Sunt convinsa ca in curand o sa-ti semnalizeze :"mami, sunt aici"
Sabina, putem sa venim si noi la tine in pivnita ?
Tomasa , ai grija cu plecatul de la serviciu la ora aia.

Luy 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

buna fetelor,

Multi ani frumosi alaturi de sot, Teodora !!
La multi ani, Missy !!

Sim ce-ai facut la doctor ?

Am fost si eu ieri la doctor, Natty e ok, are 1,600 kg, cam micuta, dar seamana cu mami si tati
Am intrebat si de vaccinul antitetanos, dar doctorul a zis ca nu trebuie sa-l fac, cica asta e o metoda invechita, de pe vremea lu' Pazvante. Chiar mi-a sugerat sa-i zic exact asa medicului de familie in cazul in care insista sa-l fac (dar nu e cazul).
De acum incolo va trebui sa merg la control la 2 saptamani. Bebelina nu s-a intors inca, e tot in pozitie transversala (capul in partea dreapta si piciorusele in stanga).
La consultatia urmatoare, peste 2 saptamani cica sa vin nespalata la dodoashca si fara contact sexual cu 1 zi inainte. Deci urmeaza un control "intern"

Tomitza 32+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Multumesc Luy pentru sfat! Ma gandisem si eu la apa multa. Sper sa nu fie nevoie sa opresc microbuzul in vreo padurice...........
Am fost acum putin pe afara si m-am ingrozit de ce caldura este, dar vineri????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Da, aveti toata dreptatea! cald rau de tot! m-am umflat toata...
Cu norul de fosfor sper din tot sufletul sa nu ajunga pana aici, nici nu au spus ce sa facem in caz ca ajunge..ma rog, no commnent!
ieri bineinteles ca nu am putere decat sa ajung acasa si sa stau cu luca cu AC, caci altfel muream amandoi.
Faza nasoala e ca au anuntat ca in august va fi si mai rau!!!!!cred ca e cazul sa ne luam niste Concediu Medical, nu?
De mancaruri ce sa mai vorbesc, eu care mananc mai nimic mi-ati facut pofta...
In afara de hainute pt bb cred ca foarte util este si acel interfon, care te avertizeaza daca se trezeste bb, sau plange si tu esti pe la bucatarie, sau la baie!


Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Bine ca am scapat de vaccin!
1600 kg bravos natiune - super bine felicitari!
si eu am programare pe 27 iulie la dr , dar ar tb sa sun caci cu d-nul Herghe nu sti niciodata...:)
Apropos-a mai fost cineva de curand la el? Roxana?


Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Buna dimineata si de la noi!
Si aici este cald de nu pot respira...dar aerul conditionat merge non-stop de vreo 3 zile. Pacat ca am numai in camera unde dormim. Eu nici noaptea nu-l opresc ca m-as sufoca in mod sigur. Al meu sot mai bombane ca ii este frig noaptea... dar nu-l opresc nici moarta. Si cand ma gandesc ca inainte nu suportam de nici o culoare AC.
Azi-noapte mi-am luat si eu inima-n dinti si am calcat ca si l-a mine se stransese morman ... mi-am carat masa de calcat in dormitor...dar cu tot aerul cond. tot am transpirat. As fii in stare sa si gatesc in dormitor daca as putea
Ieri nu mai tin minte cine vorbea pe aici de clatite... si normal ca a trebuit sa prestez ca muream de pofta. Au fost un deliciu, cu nutela si gem de zmeura, inghetata
Vad ca de cateva zile am scapat de arsuri si dorm foarte bine noaptea...dar sa nu vorbesc cu ghinion...
Moldovencelor, dati-mi si mie reteta de bors de sfecla rosie ca mor aici de pofta. Daca n-as fi stiut cum e poate ca n-as fi poftit....dar imi aduc aminte de borsul facut de matusa mea din Suceava si

Iuli32+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput