Mamici de septembrie-octombrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Buna dimineata fetele!

Caldura mare si o noapte de cosmar, acum sunt la servici dar imi pica ochii de somn si ma gandesc daca sa pacatuiesc cu o cafeluta calda ca de obicei sau cu o cola mica rece. As alege cola, voi ce ziceti?

Astia anunta vineri 42 de grade si eu plec la Bucuresti la Dr cu microbuzul......... si ma intorc cu sotul meu ,dar pana acolo.........uffffffffff.
Aseara sotul care este deja in Buc. ma intreba daca nu cumva aman vizita la Dr. pe caldura asta!!!!1???? Nici nu ma gandesc, moarta coapta eu ma duc sa vad printesa. CLAR si RASPICAT .

Coerenta mea este varza dar stiu ca ma intelegeti, deci nu o sa ma scuz!.

O zi buna! Aveti grija de voi si de bebeii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Gema,eu tot cu cola rece "pacatuiesc" de vreo luna, cafea nu mai suport sa beau.Cobor si eu indata sa cumpar o sticla.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Vad ca toata lumea se plange de caldura....Si vestea proasta e ca va mai tine!!!! Buna perioada ne-am gasit si noi sa fim in ultimul trimestru!!!
Va dati seama ca eu nu am mai calcat, masa zace acolo si hainele morman....De toata jena!!!!
Sincer...as vrea sa treaca mai repede timpul si sa vina pe lume fetita mea! Tare mi-e dor sa o vad!


O zi frumoasa tuturor!

Gabriela 31+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

neata fragelor.
Nici nopatea mea n-a fost buna :( Am avut contractii de la 4 dimineata. Dureri surde, ca la ciclu.M-am cam speriat.
va vine sa credeti sau nu, si aici e cuptor, totusi, macar e aer, nu e fum.
daca se ridica prea mult temp[eratura ma bag in pivnita.

la noi s-a oprit insa apa.O placere.Pe toata strada, evident.

va pup si sper sa trecem cu bine peste zilele astea infioratoare.Zapp merge ca melcu, deci inchid acuma



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

'Neata burtici!
Azi noapte eu nu puteam adormi de grija lui bebe,caci nu prea a miscat nici ieri ziua,nici seara,si ma tot intrebam ce-o avea.O fi de la caldura mai lenes?Am dormit de la 2 la 6..
Mi-am luat si eu Maalox si vad ca trec arsurile de la el,dar scria ca nu e indicat la gravide..

La multi ani Missy!(cu intarziere)

Dana +28s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Gema, cred ca vineri va fi cam aglomerat pt ca e ultima zi inainte de concediu...
Gabriela, calca si tu noaptea. Eu am calcat camasile asta-noapte pe la 11 ca era ceva mai bine.
Sabina, uite un poate mai trec. E nasol ca am prin caldurile astea in ultimul trimestru. Si cica la inceputul lui august mai e un val de asta de canicula.
Am plecat la doctor. Noroc de nasa ca ma duce ea cu masina pana acolo ca vrea sa ii vada figura lui finu' cel mic.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Am simtit un miros de cafea si mi-a facut o greata de nu va spun. Deci raman la cola dar mi-e lene sa cobor sa cumpar.
Acum mananc niste fructe (prune, pere) si ma gandesc serios sa plec acasa pentru ca sunt ametita rau de tot.
In birou am AC dar nu il prea suport, daca il opresc ma trec toate apele..............ce zii nasoala, parca nu am mai patit asa ceva.
Si mai am doar o saptamana de suportat pana intru in prenatal, chiar sa nu mai rezist?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Sim cand am facut eu programarea habar nu aveam ca pleaca in concediu.
Nu ma deranjeaza aglomeratia (m-am obisnuit) dar sper sa il prind intr-o zi "buna" avand in vedere ca pleaca in concediu.

Astept sa ne spui ce ai facut la Dr. , cat a mai crescut bebita Stefan, si daca trebuie sa mai facem ceva analize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Sabina, imi pare rau ca nici la Busteni nu e aer, cat despre contractii......Poate or fi fost de la oboseala, caldura, etc.
Gema si eu mai beau Pepsi, cand am tensiunea prea mica.
Deci mare bai nu cred ca e! Sper sa mai rezisti pana la prenatal, dar poate pe caldura asta ar trebui sa mergi acasa mai repede.
Danuta, poate n-ai mancat tu suficient de a fost bebe mai putin activ. Ia da-i ceva dulce sa vezi cum se activeaza.
Teodora, multi ani fericiti cu sotul! Frumoasa surpriza. Al meu sunt sigura ca ar fi venit cu o shaorma. Ca nu-i romantic de felul lui.
Missy, cu intarziere La MULTI ANI si multa sanatate pentru tine si bebe.
Vorbeati voi de bebei intorsi in burtica. Al meu e cu capul la iesire de vreo 2 saptamani. L-am simtit cand s-a intors. Acum tot ce sper e sa nu mai aiba loc sa se rasuceasca, nu de alta, dar sunt patita cu aia mica a mea care a inotat si s-a rasucit pana si-a infasurat cordonul de 2 ori. Ma consolez si-mi spun ca atunci avea loc, pe motiv de burta imensa cu lichid. Parca acum e mai bine. Si cata vreme am mereu senzatia "ca-l scap", inseamna ca sta bine mersi pe colul meu! CAm dureroasa senzatia.
ca eu ma bag la primul dush al zilei.
Bee 27+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Nu mai vreau caldura asa puternica!!!! Ma sufoc!Ufff!

Emma 30+

Mergi la inceput