Mamici de septembrie-octombrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Missy la multi ani!...mai bine mai tarziu
Teodora sa fiti fericiti si sa va iubiti!
Sabina ce mamica buna ai.
Danuta crezi ca o sa-ti cauzeze mai putine probleme o taietura de uter??...adica cezariana??...eu am renuntat si la epidurala numai la gandul ca bbelina intra in contact cu anestezicul...si sincera sa fiu am patimit multtttt 16 ore

Ali25si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Uite ca azi ca nu mai sunteti voi insomniace. Eu dorm multumesc bine, m-am trezit numai sa vad ce e cu sotul meu de nu ajunsese. Si am ramas la vorba. Dar ma culc imediat. Cam cald, chiar si cu aer. In plus ma calca pe nervi niste gandaci tampiti de gradina, zau daca pricep pe unde intra. Ma streseaza asa rau ca nici nu imi vine sa mai cobor sau sa bantui pe la parter. Ii uraaaasc! Am stropit de 3 ori, dar cat timp e invazie prin jur, e degeaba. Erau si anul trecut si abia prin august au disparut complet.

Gabi, ma bucur ca am fost utila. Nu tine de experienta, ca si eu am uitat multe multe. La 2 ani dupa sarcina ridicam din umeri, dar pe masura ce se intampla lucruri imi mai amintesc una alta.

Afibebe, nu merg fructele pe stomac gol? La mine glicerina e inutila, am vazut ce au zis fetele, dar am sperat ce merge la tine. Eu puneam cate 2 glicerina degeaba. Nu stiu ce sa zic...multe multe lichide.

Gata, ma duc la nani din nou. Somn usor!

Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Nu pot sa dorm din cauza caldurii, asa ca ca intrat sa va spun buna dimineata.
Teodora, felicitari! Si eu am stat in Tudor, in T17 si era tareeeeeeeeee fain. Aveau un farmec aparte pachetele din we.
Amar, si eu sunt departe de Iasi si mi se face dor. E drept, nu sunt atat de departe ca tine, dar tot nu am cum sa ajung in vizita acolo, asa ca e la fel.
Roxana, domnul inginer a fost in delegatie ieri si a ajuns acasa cu 2 ore juma intarziere din cauza trenului (adica a sinelor dilatate de la caldura), asa ca televizorul e la fel, adica inchis. Eu una asa il las pana cand o sa vada ce e cu el, ca nu am chef de artificii prin casa.
Azi ma duc si eu la doctor. Sunt curioasa sa vad cat mai e colul si cum sta bb de ma chinuie asa.

Edit: azi am schimbat si saptamana


Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Sa va povestesc ce am mai patit ieri: am vrut sa racesc ciorbita mai repede, asa ca am pus oala in chiuveta la bucatarie, am pus dopul la chiuveta si am dat drumul la apa rece. Dupa o vreme, m-am gandit eu sa scot oala de acolo si sa scot dopul, ei scoate-l daca poti: am ramas cu chestia aia de care trageam in mana, dopul bine mersi bagat acolo si chiuveta plina de apa...
M-am calmat intai, am sunat sot dupa aia si mi-a dat solutia salvatoare spiritul lui de inginer : golit chiuveta de apa cu un castronel, o surubelnita incinsa in foc pe care am folosit-o la scos dopul de acolo. Hotarat lucru, ieri mai bine nu ma ridicam din pat pt ca numai belele s-au intamplat: si TV-ul, si chiuveta. Sper ca azi o sa fie mai bine.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma bag in pat iar, poate reusesc sa mai dorm putin.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Neata!
Missy, La multi ani! cu intarziere..Sa fiti sanatosi amandoi, si tu si bebe!
Teodora, Multi ani fericiti impreuna!
Vad ca va e dor de Iasi multora..pai care vreti sa facem schimb?
o zi racoroasa!



Burtik
Cristina 25+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Buna dimineata fetili di la noi mai pi racoari ase...ii bini azi 20 di gradi, mai si ploua un pic.... azi mergem la ,,Geburtsvorbereitungskurs,,(v-am scris asa pe moldoveneste -germana), e vorba de cursul de pregatire pt nastere...sper sa nu nasc pe acolo de atata pregatire....ce e frumos ca mergem in tandem cu sotul...sa invatam amandoi sa respiram...
trebuie sa spun ca sunt crunte noptile...nu stiu ce pozitie sa-mi gasesc...aseara nu aveam stare deloc si am zis ca vreau sa nasc odata...ca nu mai pot...eram obosita si nu-mi gaseam locul... oh urasc starile astea..
dar azi e o noua zi si privesc senina spre viitor.. si-mi zic ca va trebui sa nasc atunci cand bebelina va fi gata de iesit in lume...
pupici si o zi asa cu mi-o doresc mie

carmen 31s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Kriss eu am asa o nostalgie a Iasului de ma doare la inima nu alta.. atat am vrut sa raman acolo..dar n-am putut din cauza buletinului... imi trebuia buletin de Iasi ..aasta doar m-a impiedicat ..dar a trecut ... asta e viata... acum nu regret...ca nu l-as fi cunoscut pe ardeleanul meu care e bun si molcom...si mereu rad cand ii zic...no hai odata...ca-i tare incet uneori...
asa ca stai bine acolo unde stai...ca de ar fi sa ajungi pe aici ....ai sa vezi cum e...

carmen 31s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Missy spune:

MULTUMESC de urari, va pup pe burtici!
M-am gandit ieri la voi cand am savurat tortul pregatit cu atata caldura (propriu si figurat) de matusica mea.

o zi usoara va doresc!

30+ si Alexia (07.10.2002) www.babiesonline.com/babies/f/fratila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Neata!am avut o noapte groaznica, am murit de cald,am dormit foarte prost.Pe la 3 dimineata m-au trezit unii care n-aveau somn si pusesera muzica la maxim,de huia tot cartierul.
Nici acum nu e prea grozav,curg apele pe mine,cred ca ma duc iar sa fac un dus.
Sa aveti o zi frumoasa!Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput