Mamici de septembrie-octombrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

buna si de la mine!
fetele, pai se putea sa lipseasca moldoveanca de la apel?
mama e din bacau, eu acolo mi-am petrecut copilaria.Bunicutza mea facea niste poale-n brau...
eu sunt insa ca,m zero barat la gospodarie, deci nu-mni fac probleme cu cele 6 sapt dupa nastere, la Sofia sotu meu imi dadea in gura, mca eu alaptam cate 2 ore incontinuu la un moment dat
deci la noi el gateste, v-ati lamurit.
as vrea si eu uneori sa fiu asa gospodina priceputa, da nu-mi iese.Poate acuma sa ma dau pe brazda, da eu tot timpul gasesc ceva mai intereseant de facut.

cu pregatirile de bebe...m-a sunat mama sa-mi spuna ca a luat 14 body-uri pt gheo, deci m-a linistit si cu asta. O sa o rog sa mai ia ceva costumase si dupa aia ne descurcam din mers.
ce nu am luat si vreau neaparat, e carutul.tot habar n-am ce sa iau :(netu asta merge prost, si nu prea m-am holbat.

desprer wrap o sa ma interesez si eu, mi se pare cool sa tin asa bebelusul. marsupiul e iar f folositor, mai ales daca bebelusul nu e f mare.adica f greu.
ce am folosit eu cu mare succes,e un rucsacel de spate pt mers pe munte.da chiar si pt alte drumuri.E f bun, dar de pe la 6, 7 luni incolo zic eu, cand isi tin ei coloana bine.

Sim, si eu il fac savant pe bb.Am citit in 2 zile o carte f faina, Scarile Levantului de Amin Maloouf.

gabriela, calcat? vrei sa-ti dau na-na? pe caldurile astea ea calca, poftim de vezi!
Luy, sa stii ca si la Busteni a fost f cald azi.Eu n-am iesit din curte.Sotul meu s-a dus pana la piata si inapoi, si a murit de caldura.Acuma seara s-a racorit, insa nu e ca in alti ani ca puneai pulover.E taman bine.Asa ca ne-=am plimbat acum nitel, si abia se mai anunta cele 2 zile joi si vineri de canicula mareeeee.Sincer, mi-e groaza pt voi, fetele din Bucuresti. Eu la Sofia am prins canicula in Bucuresti, asa s-a nimerit , sa fiu taman acolo.....2 sapt am murit(atata a tinut atunci perioada aia cu 39 de grade, si AC nu avem.....)

Despre Lohii: eu foloseam absorbant, si pe deasupra Vata.dar eu am avut cezariana, deci nu se lipea nimica pe taietura. va inteleg temerile, eu am incercat sa impac si capra si varza in spital.
sa stiti ca pe mine m-au tinut vreo 43 de zile, deci faza cu 4 saptamani e relativa.Depinde de la persoana la persoana.

si eu ma intreb unde-s Piciulika si Maruntika.Eu am fost si plecata si nu stiu nimica de ele.
carpatina, bine c-ai revenit si tu.,Eu sunt defazata rau, daca cu zapp asta nu prea merge netul.Acuma scriu deconectata si dau connect pt send:)asa fac si la mail, eventual in word.Ce nasol dupa ce ai cablu sa te intorci la sisteme d-astea paguboase

Teodora, multi ani fericiti de-acum inainte!! ce frumoasa surpriza:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

iaca si eu pe aici , am facut o pauza pe care cred ca o prelungesc pana dimineata, nu vreau statuie chiar in centru, merge si la periferie

Teodora la mai multi ani fericiti
accent am, nu m-am chinuit prea tare sa scap de el, desi sunt de vreo 7 ani pe aici, iar sotul se distreaza vorbind dulcele grai moldovenesc







poze
33+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Teodora, multi ani fericiti! Tare surpriza!

http://good-times.webshots.com/album/559900319NjkeAH

Emma 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Noapte buna fetelor! O noapte racoroasa si un somn linistit sa aveti!

Emma 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Inca mai e ziua lui Missy!
La multi ani Missy, sa fii fericita si sa ai parte numai de bucurie si succese!!




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salut, umblareata cum sunt am ajuns acasa la 11 jumatate. Fost in vizite, tuns fata. Ma simt cat de cat ok.

Georgiana, pai cum naiba sa racoresc camera ca afara sunt 40 de grade? La noi bate soarele de la ora 11 pana apune, iti dai seama ca nu sunt sanse de racoreala deloc. Stiu ca AC e periculos, insa am dat numai cand am ajuns. In rest e dat drumul insa nu in camera unde stau, de regula in alte camere si las usile deschise.

Gabi, sigur s-a intors fata. Asta nu inseamna ca si nasti. Uite a mea era intoarsa devreme rau (de fapt asa era mereu la eco), de la 32 de saptamani se coborase burta si s-a nascut individa la 40 de saptamani si o zi. Cat despre casa, sigur ca acasa e cel mai bine. Ma tot intreaba socrii daca mergem in weekend la mare, eu nici nu ma gandesc la asa ceva.

Luy, chiar ca am nimerit saptamana de canicula, doar nu era sa va las sa suferiti singure.

Sim, ce face TV? La noi a fost nebunie, s-au ars firele la panoul de sigurante si azi au muncit unii. Dar de vineri tot asa e. Azi cand am ajuns functionau toate insa am oscilatii de curent ca se tot stinge si aprinde lumina.



Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

De data asta postez in reprize nu din pricina conexiunii, ci e piticei mele care nu doarme si sta singurica in living. Numai ca atunci cand e prea liniste sigur face ceva rau. Am mai strigat eu din cand in cand, dar acum m-am dus sa si verific. Deh, fara wireless. Sper sa rezolvam si asta saptamana viitoare.

Despre mancare nu ma agit, vad ca gatiti la greu, asa ca imi fac plan de vizite pe la fiecare. Apropos de gatit dupa nastere, sa stiti ca eu asa m-am puturosit. Pe sarcina ma mai fofilam dar faceam cate ceva, dupa ce a aparut Alex nimicuta. Pentru ca nu prea era timp. Ziua daca ratam somnurile ei si nu dormeam, apoi eram moarta. Asa ca mai usor cu papa si uite ca s-a supravietuit. Ba chiar cu kg in plus.



Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Missy!

Teodora, felicitari, sa va iubiti si sa fiti fericiti impreuna!

Sabina, ma primesti in podul ala al tau? Sigur e mai bine ca aici. Ma jurasem ca nu mai plec, dar pensiunea aia a finilor devine din ce in ce mai tentanta.

Acum chiar gata, ma duc sa culc fata. Am dormit amandoua pana pe la 18.30, culmea ca foarte bine. Asa ca acum aveam energie, dar s-a consumat. Ooops, sa nu uit Malox ca deja ma arde si am mancat numai 2 felii de chec si am baut un laptic simplu.

Noapte buna.



Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

TEodora, sa fiti fericiti!
Sabina, bine ca esti la munte si nu in Bucuresti! Deci, e imbracat si bb Gheo! Bravos!
Misy, La Multi Ani!
Roxana, chiar m-ai linistit, zau! Ce inseamna experienta! Abia astept sa fiu a doua oara insarcinata sa nu ma mai stresez atat!! Hi-hi-hi! Numai sa nu mai prind calduri din astea nebune!


Somn usor va doresc! Eu iar nu am somn!


Gabriela 31+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

am incercat supozitoarele cu glicerina.au trecut 12 ore de cand mi-am pus si nimic.
o sa mai incerc maine.

multumesc de sfaturi va pup si va urez o noapte placuta.

AFIBEBE33+Cristian Nicolae

Mergi la inceput