Mamici de septembrie-octombrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Roxana multi ani inainte va doresc

Ei nu fii suparata, mai ai o sansa pe 31 august si nici astazi nu este tarziu sa sarbatoriti putin.

Si cu contractiile acelea ce a fost? au trecut? Nu ar fi mai bine sa le lasi incolo de curatenie, ordine, aranjat si tot ce iti provoaca nervi si neliniste????

Madalina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Sim, normal ca vrei sa scapi de un stress, numai sa vezi si tu cum te simti maine dupa testul ala de glucoza si cu caldura de afara...Eu ti-am zis ca sa stii ca mai e o varianta, daca nu se poate maine. Si multa bafta maine



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Eu ma bag in pat la odihna. Iar ma doare burta jos si nu cedeaza la No-Spa. Si nu imi merge nici televizorul , trebuie sa ma multumesc cu radio. Bine ca vine mama de maine...

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Roxana ..........scuze, era 31 iulie.....

Madalina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Roxana, la multi, multi ani! Si cat mai multe bucurii! Si treci in pat!

Pisicile alea sunt pe caseta sau pe dvd? Vreau si io... caci caseta mea s-a stricat

28+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Roxana nu te necaji ca ai uitat... se intampla si la alti. Eu cu al meu sot nici nu ne-am dat seama ca am uitat ca pe 15 faceam 4 ani de cand suntem impreuna. Eu mi-am dat seama zilele astea, iubi meu cred ca nici macar nu si-a amintit.

fetelor eu trebuie sa-mi fac curaj sa plec spre casa... bine macar ca am reusit sa ne reparam AC de acasa in regim de urgenta, pentru ca nu stiu ce faceam altfel. Si ce lung pare drumul pana la metrou...



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Bravo fetelor dormiti toate...hai ca-mi place!!!!!!

Ce m-as intinde si eu in pat dar mai am 1 ora pana plec acasica. Bine ca la servici avem AC si habar nu am cum este vremea afara, imi este frica si sa scot mana.

Tocmai a sosit un coleg de la Bucuresti si mi-a spus ca se simte diferenta de temperatura, la noi este un picut mai bine, si va compatimea pe voi bucurestenii.

Madalina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by alehiam


Mad cu Robert




Alehiam, e ceva ciudat cu semnatura ta... Cica mai ai 119 zile pana la ziua z.. si cum ai deja 33w, ar insemna sa ai o sarcina de 50 de saptamani...

28+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

[quote]Originally posted by mihailescu teodora

Tomasa,Sabina,Roxana,multzumesc si eu pentru sfaturile referitoare la pediatri!Stiu ca e f important sa ai un pediatru ,,pe aceeasi lungime de unda cu tine'' .
Eu stau chiar linga Budimex.
Ce ma sfatuiti sa fac?Sa merg in policlinica si sa ma interesez acolo inainte de a naste sau sa mai caut prin cartier altceva?
Cred ca din atatia pediatri citi sunt in spitalul ala voi gasi si eu ceva bun!

Teodora 27 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu


Un foarte bun pediatru de la Budimex este dr Stanciu (et 7). Este foarte bine pregatit d.p.d.v. profesional si cel mai important dupa mine, are rabdare sa explice parintilor ce trebuie facut, plus ca nu accepta spaga. Noi l-am incercat, daca se poate spune asa ceva si am fost f multumiti.



27 s +
si Alexandra-Nicloleta (27.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Roxana, ca sa te inveselesti putin, dupa ce a vb cu tine la telefon, sofia a facut toate prostiile posibile (aruncat perne, suit peste tot, ras isteric fortat asa, special, sarit peste mine de era sa ne strangulam amandoua samd samd)dupa care m-a intrebat: asa face alexdra cu mama ei?





De-acum o sa te santajeze cu "vezi mami ce fata cuminte ai tu?"

28+ cu Ioana

Mergi la inceput