Mamici de septembrie-octombrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

cu pediatra sunt si eu cam in plop
gasisem una f buna, f de treaba, care venea acasa, dar e insarcinata cam in 5 luni si ceva acum
nu stiu cum o sa fac...


Tomitza 32+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Roxana, uite si de la mine . Te inteleg, mai am si eu zile de astea, desi nu am decat un copil mai mare la casa mea

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Danuta, ma bucur ca esti bine, stim eu ca nu ai motive de ingrijorare!
Of, Roxana, cat te inteleg…si eu am zile din astea, si nu am un copil in grija! Numai pe cel mare care parka nu ar intelege nici el ca nu mai sint ca inainte, activa, harnica…Si menajera aia nu e sanatoasa? Cum sa ude florile in timpul zilei>? Nu te mai supara, ca si asa nu rezolvi nimik! Incearca sa te relaxezi de dragul lui Marco Pollo!Un pupic de la mine!
Myral, curaj, scumpo! Va fi bine!
Crstina, bine ai venit!


Gabriela 31+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

ma gandesc ca poate va intereseaza:
www.reclama/modules.php?name=News&file=article&sid=336" target="_blank">Calendarul vaccinarilor


Tomitza 32+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multumesc de pupici. Parca ma mai linistesc, numai cu Alex nu am rabdare. Biata s-a plictisit in casa, insa nici la piscina nu o pot scoate, ca sunt 42 de grada afara. Am strans cat de cat prin casa si in bucatarie, acum strang si prin birou, si l-am rugat pe sotul meu sa il cheme pe nea soferul din concediu sa faca cumparaturile. Eu nu pot iesi pe asa caldura si tocmai am realizat, facand lista, ca sunt multe de luat si grele. Nu imi dau seama de ce, am avut cateva contractii pe bune, din cele ca de nastere, dar din cele ca de nasterea pe final. Asa ca acum mai asez cateva carti si dosare si ma uit si eu cu Alex la Pisicile aristocrate.

Sper ca nu v-am deprimat si pe voi. Imi pare rau, simteam ca explodez de suparare. De fapt am si plans.

Si ca sa va mai zic una, ieri am implinit 14 ani de cand suntem impreuna eu si sotul meu (pe 31 facem si 8 ani de casatorie) si am uitat pur si simplu. Este prima data in 14 ani cand uit. Mi-am amintit azi intamplator cand am vazut data pe telefon.

Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Roxana, ca sa te inveselesti putin, dupa ce a vb cu tine la telefon, sofia a facut toate prostiile posibile (aruncat perne, suit peste tot, ras isteric fortat asa, special, sarit peste mine de era sa ne strangulam amandoua samd samd)dupa care m-a intrebat: asa face alexdra cu mama ei?


pup fetele.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Hmmm, Pisicile aristocrate...m-as uita si eu. Lasa ordinea si stai linistita si bucura-te de pisici . La Multi Ani, sa fiti fericiti si sa va bucurati de Alex si bb Andrei. Nu te mai stresa atat ca ai uitat, stii doar ca devenim mai uituce in timpul sarcinii. De, isi mai iau si neuronii concediu. Daca iti spun ca eu nici nu mai stiu exact de cand sunt impreuna cu sotul meu, ce zici? Noi sarbatorim ziua cand ne-am cununat civil si cea cand ne-am cununat religios

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Nu stiu de unde imi vor lua sange. Nici nu ma intereseaza asa de tare. Singura chestie care ma speria era ca nu ma lasa sa beau apa. Daca imi dau rezultatele imediat e bine, pt ca maine e ultima zi cand il gasesc pe Tutu pt sa sapt viitoare e plecat.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze



Sim tutunaru este si luni la cabinet ... Mie mi-a facut programare pe 23 iulie data trecuta cand am fost la cabinet... Eu sper sa nu ma trezesc luni ca nu e pe acolo



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Salutare si de la noi...fetelor va compatimesc sincer..mi-e mila de voi tare cu canicula asta..tot primesc mesaje din tara ca e rau....de mult ma rog la DD sa va trimita vremea asta de aici.. e bine ce sa zic ..chiar f. bine..racoare cat sa respiri normal..
Roxana , draga, desi ma minunez cum te mai descurci , atat tu cat si fetele care mai au un copilas..dar eu zic sa te asezi jos sa tragi aer in piept..si sa o iei incet ..cat poti ..si daca tot ai o menajera...pune-o la treaba ca de aia ia bani..dar pe chestiuni precise si de stricta urgenta..udatul florilor ar fi partea ta...pai sa vina aici sa vada ce face o menajera si la ce standard si nu castiga asa mult... si vine de 3, 4 ori pe sapt..



carmen 31s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Alehiam, ai si tu dreptate. Aveam impresia ca luni e 24 si stiam ca lipseste intre 24 si 31 iulie. Oricum, as prefera sa rezolv maine.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput