Mamici de septembrie-octombrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Multumesc fetelor,deci nu m-ati uitat
Danuta36 eu vroiam sa vin in romania,dar in august nu acum. din pacate nu e poate ptr ca am sarcina la risc cu nastere prematura,iar calatoriile lungi nu-mi sunt permise.As fi vrut foarte mult sa vin,imi e dor de familie si de prieteni,insa bebelusa mea nu este ''de acord''

Cristina 31+ Giulia
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata din nou. M-a strigat Alex in pat si cat am stat cu ea am atipit si am dormit pana la 11 jumatate. Chiar bine. Culmea insa ca m-am trezit pachet de nervi. La Carrefour nu mai plec pe caldura asta, asa ca stau cu mai nimic in frigider. Alex face numai prostii, am lasat-o 10 min singura sa vb cu cei de la birou si a luat ochelarii buni de vedere sa ii strearga cu servetele Pampers, i-a indoit, dar bine ca nu a scos lentilele. Tati a lasat casa ca la nebuni, lucruri de ale lui peste tot, pernele de la canapea cazute, parca nu pricepe ca nu mai pot. Bucataria e plina de vase, lucrurile sunt dezordonate, nu mai gasesc nimic pe nicaieri, dar nici chef de ordine nu am. Menajera a udat iar florile in miezul zilei desi ii este interzis sa mai puna mana la florile mele, si acum 2 s-au uscat. Imi vine sa plang, am o super depresie. Cablul nu merge deloc nici la TV, telecomanda DVD a ramas fara baterie si nu pot seta limba romana din meniu, ca atare Alex ma tacane continuu la cap, afara e crunt de cald, si nu stiu ce sa fac cu ea. Imi vine sa plec in lume, dar e prea cald si pentru asta.

Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Gema, bravo, eram sigura ca-ti iese din prima!
Teodora, in Budimex sunt multi pediatri buni, vei avea de unde sa alegi. Si Stanciu de care zicea Sim e tot la Budimex si e unul dintre "varfuri".
Cecilia, pe pediatra lui Tudor de la Policlinica Titan (medicul de familie adica) o cheama Rodica Negrea. Eu una ti-o recomand, am fost multumita mereu si a fost prompta cand a fost vorba de o reteta gratuita sau de un medical, nu mai spun ca a venit acasa la noi mereu cand am chemat-o. Daca te intereseaza iti dau numarul de la policlinica, sau iti spun unde si intre ce ore o gasesti ca sa vb. cu ea pt. inscriere copil.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
29s fixMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Fetelor mii de. Va multumesc mult ca va ganditi la mine si la bebelusa. Azi e mai bun moralul si sotul se simte mai bine, ieri ne demoralizase si doctora ca nu ne-a incurajat prea mult, dar ne-am incurajat noi , am zis ca daca a rezistat colul cat de cat pana acum trebuie sa mai reziste cateva saptamani. De contractii multe nu scap nicicum, am incercat de toate, chiar si injectii am facut aproape o sapt., se mai ameliorasera dar au revenit in forta imediat ce am terminat injectiile. Acum am citit si cazuri mai naspa care s-au terminat cu nasteri premature, dar si situatii fericite cand s-a ajuns la termen, asa ca va fi cum o vrea Dumnezeu.Din pacate acum trebuie sa stau numai in pat, ca pana acum mai faceam una alta prin casa, problema e ca ar trebui sa mai apelam pe la parinti ultimul lucru pe care il doream, dar parca mi-e mila si de sot sa-l pun si mancare sa faca.Asa ca o sa intru mai rar, din motive evidente, stres la greu si mai trebuie sa fiu si alaturi de sot asa de forma sa nu se simta singurel la treaba.si stati departe de caldura!Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Sim, ce sa zic...o sa te cam chinui cu testul de trei ore, dar sigur e mai bine asa ca va fi complet relevant. Si tot din vena iti vor lua? Rezultatele eu le-am avut in aceeasi zi, ies imediat.
Cristina, ne bucuram ca ai revenit printre noi si ca s-au rezolvat problemele cu amenintarea de nastere prematura. Frumos nume Giulia!

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
29s fixMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Teodora, deci te astept in vizita. Dar nu azi, ca nici un pahar cu apa nu am sa iti dau. Bine ca nu te streseaza aia la serviciu. Tu te mai poti apleca?

Legat de vaccinari, eu am mers la Alex pe schema de vaccinare optionala, si am fost multumita.

Haideti ca ma duc la fata, ca mai e putin si imi iau campii.




Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Myral, ma bucur ca esti cu moralul bun, conteaza extraordinar de mult, el face jumatate din "treaba". Cu statul la pat e greu, stiu si cu apelatul la parinti si mai si, dar nu ai incotro, e pt. o cauza cum nu se poate mai nobila. Iar noi suntem aici mereu cand poti intra si simti nevoia sa vorbesti cu noi, sigur ca intelgem ca vei intra mai rar cel putin o perioada.
Hai ca mai este putin, draga mea! In curand ii vom avea in brate si vom sta la sfat despre colici si diversificare.
Tomitza, din lipsa de aer conditionat acasa am ajuns sa prefer si eu serviciul in perioada asta.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
29s fixMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by tomasa

Sim, ce sa zic...o sa te cam chinui cu testul de trei ore, dar sigur e mai bine asa ca va fi complet relevant. Si tot din vena iti vor lua? Rezultatele eu le-am avut in aceeasi zi, ies imediat.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
29s fixMaria




Nu stiu de unde imi vor lua sange. Nici nu ma intereseaza asa de tare. Singura chestie care ma speria era ca nu ma lasa sa beau apa. Daca imi dau rezultatele imediat e bine, pt ca maine e ultima zi cand il gasesc pe Tutu pt sa sapt viitoare e plecat.
Rodica Negrea zici? Nu e departe de mine nici Policlinica Titan. POate fac o vizita acolo sa vorbesc cu dna dr, dar dupa ce se mai racoreste afara. Sau poate merg cu mama cu masina. Sar'na . Dr mea de familie mi-a zis ca nu prea vine acasa, dar nici ea nu sta departe de mine, fac 5 min cu masina pana la ea. O sa inspectez Pol Titan si vad eu cum fac. Chestia care imi place la dr de familie este ca nu se sta la coada aiurea pt ca o sun inainte si ma programeaza. La Titan cum e?

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Rox, uite din partea noastra multi ca sa iti treaca starea rea. Ai toata intelegerea mea ca si eu am zile cand sunt plangacioasa si mi se pare ca imi merge prost si ca toate sunt cu fundul in sus.
Sim, la Titan cred ca se sta la coada, dar eu n-am calcat pe acolo. O sun pe mobil si vine ea inainte sau dupa program, cum poate. Cand l-am inscris a fost tata la policlinica, s-a interesat pe acolo care e un pediatru bun (nu ma interesa prea tare ca o aveam oricum pe Ana Culcer si stiam ce am de facut cu bb) si a chemat-o tot acasa. Asa l-am inscris la ea. De atunci numai telefonic comunicam si ne vedem la domiciliu, din ce in ce mai rar ca s-a marit copilul.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
29s fixMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Roxana pupici pentru incurajare !



Tomitza 32+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput