Mamici de septembrie-octombrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Cristina, bine ca e totul in regula. Carucior de ala am vrut si eu (bine, varianta albastra), chiar vorbisem cu sora-mea sa mi-l aduca din Italia pentru ca aici e mult mai scump. Pana la urma, mi-am luat Graco de la Kidex. Fain si patutul . Am vazut ca are dimensiuni mai neobisnuite pt Ro - aici sunt in general 120*60 sau 140*70.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomasa, in cat timp ai primit rezultatele de la testul asta cu glucoza? Ca sa imi fac o idee...

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Cristina85ss> Bine ai revenit! sa stii ca fetele au mai intrebat de tine..Imi pare rau de problemele avute..bine ca sunteti bine amandoua acum..mai ai putin si o vei tine in brate.
Imi place numele ales bebelinei. Sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea! Si imi place si caruciorul, patutul!
Cu kg..sunt sigura ca le vei da jos dupa nastere..nu iti fa probleme, sa fiti voi sanatoase, ca greutatea se rezolva!



Burtik
Cristina 26+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Cristina,ce faine sunt cumparaturile pt.bebelina!

Teodora 27 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

valentina felicitari ptr. vestile bune
sim tin pumnii ptr. test,sper sa iasa ok
gema super semnatura
devylla ce preturi mari la fructe...wwooww
si aici au astia preturi mari dar nici chiar asa,iti poti permite orice iti pofteste inima.
cristina super lucrurile bebelushei.
annisia spor la treaba in continuare.
tomasa

eu sunt tare dezamagita.am sunat de dimineata pe la vreo 10 spitale private sa imi fac si eu programare la eco. sa imi vad bebelusha si nimeni nu ma primeste fara trimitere de la moasa parca is prosti...
dar,nu e nimic,oricum am programare la moasa luni si o sa vb. cu ea sa vad care e treaba.

si eu mai am de facut ceva cumparaturi,cred ca am sa trag o fuga pana in oras sa ma iut la pompe de sani.nu mi-ati zis nimic de pompa cea noua de la avensis,ce parere aveti de ea,care e si manuala si electrica.





danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Danielle - Spaima cumparaturilor, nu te lasi deloc. Eu stau ascunsa, ca e prea cald. So, cred ca te referi la pompa Avent. Eu mi-am luat manuala, dar fiecare cum prefera/are nevoie.


Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

buna fetelor,

va trimit si eu cate o floricica de la mine de la serviciu, unde e racoare
mai greu e cand ajung acasa, ca nu am aer conditionat
Cristina foarte dragute lucrurile pentru Giulia
Sim multa bafta maine la doctor !
Danielle si eu tot pompa Avent manuala am luat

Tomitza 32+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Buna burtici!
Mai devreme am venit si eu de la cumparaturi si parca am fost la sauna...dar maine e Sf. Ilie si poate vine cu o ploicica,sa ne mai racorim..

Cristina85ss eu am intrebat de tine,dar nu stia nimeni..am crezut ca ai venit acasa ca asa ziceai mai demult,ca vii incoace.Imi pare rau ca ai avut probleme,dar bine ca ai trecut de ele si esti OK acum si tu si bebelina

Myral,Marunzika tin pumnii sa stea bebei cat mai mult in burtica!Iar voi sa fiti linistite si sa ramaneti optimiste..

Gabriela m-am linistit de abia ieri pe la amiaza,caci ma panicasem rau de tot...Am mancat si ceva dulce,cum mi-a zis Bee,si in sfarsit l-am 'activat';sa fi vazut ce facea azi noapte,ca n-am adormit decat pe la 3.

Dana +28s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Bunadimineata si de la mine,cam tarziu e adevarat

si la noi e o caldura de nu stiu ce sa ma mai fac,sunt tot timpul la dus.

am fost si eu la eco saptamana asta ,fetita e bine ia facut tpoate masuratorile....mi-a spus dr ca e mai mica cu 5 zile ,la fel mi-a spus si la 24 de saptamani a zis ca probabil ovulatia a fost mai tarzie ,oricum fetita are 2150 gr deci se incadreaza la 33 de saptamani cat am acum...oricum pt nastere se ia dupa UM.
oricum sunt foarte cumintica acum dr. mea este in concediu pana pe 25 iulie.

Sim imi pare rau ca te-ai plimbat aiurea pe caldura asta,iar in legatura cu nasterea in mod normal dr tine cont de UM.

Myral stai cumintica in pat o sa vezi ca rezisti pana la sfarsit nu te mai panica ca nu-ti face bine.

Marunzikasi ai mare grija de tine si de bebelas.

Irina parca tu ai scris ca ai culcat fetita in primele luni in landou...ce ai mai pus in el? paturica ,cearceaf? nu e prea subtire buretelul acela din el?...vreau sa culc si eu fetita in landou vreo 2 luni pana ajung la Bratislava sa nu mai aduc patutul de caolo si apoi sa-l caram inapoi.

la toate fetele

LAVINIA33+Miruna Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Mai fetelor de ce o fii atat de bun pepenele astaaaaaaaa

Am citit pe aici ca toate mancati pepene, eu sunt moarta dupa el si dupa toate fructele de sezon. Daca ar fi dupa mine nici nu mi-ar trebui mancare, doar fructe, fructe, fructe................si mers la baie continuuuuuuuuuu


Madalina 33+

Mergi la inceput